10 grudnia 2013 w Centrum Badawczo – Rozwojowym KGHM CUPRUM we Wrocławiu odbyła się konferencja otwierająca projekt „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia”. Organizatorem wydarzenia pt. „Czy EKOinnowacje są EKOnomiczne?”, które zgromadziło ekoentuzjastów, naukowców i biznesmenów z całej Polski było Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczośc. Tematem przewodnim konferencji były małe instalacje OŹE w naszych domach i gospodarstwach.
Wśród prelegentów znaleźli się Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej, wiceprzewodniczący grupy doradczej Komisji Europejskiej Manag Energy Reflection Group (MERG) oraz Maria Kostka, pracownik Instytutu Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Politechniki Wrocławskiej. Centrum Technologii Energetycznych oraz Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość reprezentowali Krzysztof Brzozowski, Marek Rybiański oraz Sławomir Rataj.
Prelegenci poruszyli takie kwestie jak efektywność energetyczna, czy wykorzystywanie potencjału innowacyjnego w Polsce. Była to świetna okazja do tego, by poznać jaki wpływ mają ekoinnowacje na naszą gospodarkę, zarówno z punktu widzenia gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw oraz administracji publicznej.
Podczas konferencji przedstawione zostały prognozy na najbliższe lata dotyczące rynku ekotechnologii i odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy poznali również charakter nowych instrumentów wsparcia uruchamianych przez NFOŚ w 2014 roku. Poruszony został także temat wpływu źródeł finansowania na ilość instalacji redukujących emisję CO2 i przynoszących przychody firmom instalacyjnym.
W trakcie trwania konferencji zainteresowane osoby mogły zapisać się do projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia”. Szczegółowe informacje nt. szkoleń znajdują się tutaj.