Głos mają mieszkańcy – beneficjenci systemów fotowoltaicznych wspartych w naszym programie grantowym

Na tej stronie oddajemy głos mieszkańców gmin dolnośląskich, w których realizujemy – jako Lider grupy partnerskiej, operator i grantodawca – projekt „Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej (umownie „PV projekt”).

PV projekt jest największym na Dolnym Śląsku przedsięwzięciem rozwijającym energetykę prosumencką. W jego wyniku jest uruchamianych 530 nadachowych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 3 MW. Granty, jakie otrzymują mieszkańcy pokrywają 85% kosztów. W projekt jest zaangażowanych 14 Gmin Partnerskich z Dolnego Śląska. Realizacja: 2017-2019

Opinia

2019-04-08

Gmina: Żmigród
Produkcja energii elektrycznej na własne potrzeby to temat jakże aktualny przy rosnących cenach prądu. Mikroinstalacja to inwestycja, która dzięki dofinansowaniu w ramach Projektu zwróci się znacznie szybciej, niż gdyby była pokryta w 100% ze środków własnych. Organizacja Projektu i wsparcie informacyjne ze strony Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość stały na bardzo wysokim poziomie. Przyszłych prosumentów mogę zapewnić, że własne źródło energii (a tym bardziej dotowane w ramach różnych programów) to inwestycja, z której na pewno będą zadowoleni.
marcin spryński

Opinia

2019-04-08

Gmina: Siechnice
Pełen profesjonalizm. Bardzo przyjazne i pomocne podejście do Grantobiorców. Zawsze można było się skontaktować i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Cały proces przebiegł bardzo sprawnie. Polecam!
karol lemański

Opinia

2019-04-07

Gmina: Dzierżoniów
Witam, Chciałabym podziękować za współpracę w zakresie pozyskania środków na instalację fotowoltaiczną. Szybka i sprawna obsługa zarówno w kwestiach składania wniosków jak i instalacji systemu fotowoltaicznego spowodowała, że juz korzystam z energii słońca. Pomoc w wyborze rodzaju instalacji, serwisu montującego oraz kontrolera wykonanej instalacji to ogromna pomoc dla osób, którzy się na tym nie znają, ale chcą zadbać o swoje środowisko. Jedynym mankamentem, którego się pewnie nie da przeskoczyć, to długi okres od złożenia wniosku do wykonania instalacji - AŻ 1 ROK Jakby udało się ten okres skrócić, to sukces przedsięwzięcia byłby jeszcze bardziej efektywny. Pozdrawiam Życzę sukcesów
violetta Łukowiak

Opinia

2019-04-06

Gmina: Twardogóra
Realizacja instalacji fotowoltaicznej przebiegła bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Pracownicy Stowarzyszenia posiadają bardzo dużą wiedzę na temat realizowanej inwestycji, są bardzo komunikatywni i życzliwi. Informacje dotyczące realizacji inwestycji oraz jej rozliczenia były przekazywane w sposób zrozumiały, wyczerpujący i rzetelny.
ryszard gąsior

Opinia

2019-04-04

Gmina: Kąty Wrocławskie
Pełen profesjonalizm od początku do końca inwestycji. Bardzo dobra obsługa klienta. Montaż instalacji trwał 3 dni i był bezproblemowy. Wszelka papierologia załatwiona od A do Z przez kompetentną osobę A.J.- nie podaję danych osobowych ze względu na RODO. Gorące pozdrowienia dla Pani. Jeżeli planujesz fotowoltaikę - ta firma spełni Twoje oczekiwania w 100%. Pozdrawiam.
sylwester kocik

Opinia

2019-04-04

Gmina: Żmigród
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość. Pracownicy są kompetentni, pomocni i zawsze gotowi odpowiedzieć na zadane pytanie. Składanie wniosku, pozyskanie grantu i realizacja inwestycji przebiegły wręcz wzorcowo. Jestem mile zaskoczony. Obecnie już produkuję prąd, z czego jestem niezmiernie zadowolony. Ostateczny koszt pozyskania instalacji fotowoltaicznej okazał się bardzo niski, a zwrot dotacji dotarł bardzo szybko. Instalacja fotowoltaiczna oszczędza nie tylko mój budżet domowy, ale i środowisko, co w obecnych czasach jest istotne. Polecam.
marek bocianowski

Opinia

2019-04-04

Gmina: Lubin
Wszystkie zadania wykonane były zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz zakresem. Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie oraz profesjonalizm pracowników Zespołu Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Dziękujemy za pomoc i współprace.
andrzej i renata zielenda

Opinia

2019-04-02

Gmina: Siechnice
Wszystko na czas, fachowa, bezproblemowa i miła obsługa. Firma godna polecenia.
maciej nowakowski

Opinia

2019-04-02

Gmina: Kąty Wrocławskie
Potwierdzam sprawny montaż instalacji fotowoltaicznej oraz bezproblemowe rozliczenie dotacji i zwrot środków na moje konto.
anna lipska - korniak

Opinia

2019-04-01

Gmina: Dzierżoniów
Polecam współpracę z Centrum Technologii Energetycznych - Świdnica. Wszystkie etapy przeprowadzono w sposób skuteczny, sprawny i staranny. Bardzo dobry kontakt i pomoc z zakresu informacji i kolejnych etapów. Bardzo szybkie rozliczenie grantu. Instalacja działa, prąd się wytwarza, oszczędności rosną, a przyroda zyskuje :).
adrian sudoł

Opinia

2019-04-01

Gmina: Twardogóra
Środki jak najbardziej dotarły. Realizację fizyczną jak i przygotowanie oraz realizację administracyjną oceniam bardzo dobrze. Kontakt zawsze dostępny co jest również bardzo ważne. Mam nadzieję, że takie projekty będziecie Państwo dalej realizować my jesteśmy w naszej gminie przetartym szlakiem i na pewno chętnych będzie wielu. Mały minus i uwaga na dalsze realizacje - terminowość- a dokładniej przejrzyste ustalanie kolejki realizacji.
mirosława glabas

Opinia

2019-04-01

Gmina: Milicz
Projekt w zakresie instalacji fotowoltaiki z tak dużym procentem dofinansowania sprawia, że inwestycja taka staje się opłacalna. Realizacja przedsięwzięcia wraz z Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy odbyła się sprawnie, w szczególności sam proces realizacji projektu. Jest pewne, że jeśli byłaby możliwość w przyszłości realizacji podobnego projektu w zakresie projektów energetycznych, termomodernizacyjnych chętnie skorzystam z dalszej współpracy. Największe podziękowania należą się paniom, które dzielnie, a przede wszystkim sprawnie prowadziły biuro obsługi grantobiorców w Świdnicy.
krzysztof chlistun

Opinia

2019-04-01

Gmina: Bolesławiec
W wyniku przypadku dowiedziałem się o projekcie realizowanym w mojej gminie dotyczącym wykonania instalacji prosumenckich w zakresie fotowoltaiki. Temat interesował mnie już wcześniej, dlatego udałem się na jedno z kolejnych spotkań informacyjnych. Przedstawiciele instytucji pośredniczącej wraz z pracownikami gminy wg mnie bardzo jasno, uczciwie i konkretnie przedstawili zasady uczestnictwa w projekcie. Podjąłem działania mające na celu zrealizowanie wniosku o udział w konkursie i w wyniku tych działań posiadam w dniu dzisiejszym kompletną instalację w swoim domu. Wydaje się, że instalacja powinna sprostać moim potrzebom w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną, a co do korzyści finansowych będę mógł wypowiadać się w przyszłości.
szymon paszek

Opinia

2019-04-01

Gmina: Twardogóra
Moje referencje i opinie nt. FV 1. Jasne, zrozumiałe i przekonująca prezentacja projektu 2. Sympatyczna, miła i kompetentna współpraca i obsługa klienta projektu 3. Sprawna realizacja techniczna projektu 4. Bezproblemowe rozliczenie i zwrot dotacji. 5 ZADOWOLENIE UŻYTKOWNIKA GRANTOBIORCY
henryk bajcar

Opinia

2019-03-22

Gmina: Pieszyce
Jak w większości przypadków do zakupu instalacji PV skłoniła mnie wysokość dotacji. Istotne również było wsparcie w realizacji inwestycji ze strony SWP - profesjonalne - bieżące informacje, wskazówki, kompetencja. pomoc techniczna. Instalacja pracuje bez zarzutu. W przypadku takim jak mój - troska ze strony szefostwa Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość zasługuje na słowa podziękowania. Jeśli w przyszłości pojawi się podobny projekt - również skorzystam. Pozdrawiam i dziękuje.
jerzy piergies

Opinia

2019-03-22

Gmina: Pieszyce
Cały projekt został przeprowadzony bardzo sprawnie. Muszę podkreślić bardzo profesjonalne podejście Zespołu Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Rzeczowe wsparcie, dobry kontakt, płynne przeprowadzenie przez cały projekt. Sam montaż został wykonany profesjonalnie. Zwrot pieniędzy w bardzo krótkim czasie po odbiorze. Zdecydowanie polecam.
sławomir ciepielewski

Opinia

2019-03-19

Gmina: Kąty Wrocławskie
Z mojego punktu widzenia obsługa klienta przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w ramach prowadzenia tak dużego projektu, realizowanego na obszarze kilkunastu gmin przebiegała bardzo profesjonalnie. (Merytoryczna komunikacja e-mailowa. Kiedy telefonowałem zawsze otrzymywałem odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Montaż przebiegł sprawnie. Trzymali Państwo również rękę na pulsie, żeby wypłata grantu została zrealizowana jak najszybciej). Jeszcze raz dziękuję bardzo za ofertę, pomoc i współpracę.
henryk pałys

Opinia

2019-03-18

Gmina: Kobierzyce
Bardzo profesjonalnie. Procedury rozciągnięte w czasie tak, że zawsze można dopasować się z terminami spotkań i dostarczeniem dokumentów. Jestem zadowolony z przebiegu współpracy i efektu końcowego bo nawet wypłata grantu była bardzo szybko.
tomasz patryło

Opinia

2019-03-18

Gmina: Żmigród
Gorąco zachęcam inne osoby zainteresowane, a niezdecydowane do współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy ponieważ dysponują fachową radą i są pomocni w rozwiązywaniu wszelakich wątpliwości związanych z projektem oraz samą instalacją fotowoltaiczną. Jest to bardzo miła i rzetelna obsługa pracownicza, dzięki której wszystko było dopięte na ostatni guzik, dzięki czemu byłem na bieżąco informowany o kolejnych etapach projektu. Montaż ogniw przez firmę Multisun przebiegł bardzo sprawnie, wypłata grantu nastąpiła w bardzo krótkim okresie po dokonaniu odbioru instalacji. Jestem wdzięczny Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość za przyznanie grantu z którego skorzystałem - instalacja fotowoltaiczna pozwala znacząco zredukować koszty energii elektrycznej. Jestem zainteresowany dalszą współpracą ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy w celu realizacji innych projektów związanych ze źródłami odnawialnej energii. Łączę wyrazy uznania Władysław Makowiecki.
władysław makowiecki

Opinia

2019-03-17

Gmina: Kąty Wrocławskie
Cała procedura przygotowana została bardzo profesjonalnie, kontakt z firmą PV-Projekt na każdym etapie był sprawny i łatwy. Pracownicy niezwykle pomocni i dobrze poinformowani. Montaż instalacji został zorganizowany szybko, praca wykonana została profesjonalnie i estetycznie, na komponentach najwyższej jakości, zaś przelew środków finansowych po zgłoszeniu gotowości instalacji wpłynął po około trzech tygodniach. Instalacja pracuje od czterech miesięcy bez zarzutu.Gorąco polecam wszystkim tę formę dbałości o środowisko... i oczywiście o własne finanse, ponieważ ograniczenie kosztów zakupu energii znacząco podreperowuje budżet domowy, zwłaszcza gdy wydatki na energię elektryczną w gospodarstwie są wysokie,
grzegorz tomaszewski

Opinia

2019-03-13

Gmina: Siechnice
Środki z tytułu refundacji wpłynęły na nasze konto. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości uczestniczenia w grancie. Do procesu montażu nie mamy zastrzeżeń. Również obsługa przedsięwzięcia była bardzo dobra. Współpraca z Panią Alicją R. była przyjemnością. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i wyjaśnienia oraz za przeprowadzenie nas przez kolejne etapy projektu. Mamy nadzieję, że będzie wiele nowych projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Życzymy sukcesów.
zofia tkaczyk

Opinia

2019-03-12

Gmina: Kąty Wrocławskie
Potwierdzamy dobrą i owocną współpracę z Waszym Stowarzyszeniem w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej. Współpraca ta pozwala nam zarekomendować STOWARZYSZENIE, jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę , znającego i stosującego nowoczesne technologie podczas realizacji inwestycji. Wszystkie prace wykonywane były sprawnie, terminowo i zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki instalacyjnej. Od początku do końca firma wykazała się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem personelu. Na żadnym etapie nie mięliśmy żadnych wątpliwości i nawzajem darzyliśmy się dużym zaufaniem. Z pełną odpowiedzialnością rekomenduję Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy jako rzetelnego wykonawcę i partnera we wszystkich inwestycjach.
alicja i bernard popiel

Opinia

2019-03-08

Gmina: Żmigród
Serdecznie polecam projekt fotowoltaiki. Instalacja pracuje. Zostałem przeprowadzony przez każdy etap, żadnych problemów, pełna pomoc ze strony OTS Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy.
rafał sołtys

Opinia

2019-03-08

Gmina: Żmigród
Witam. Współpracę z państwa zespołem oceniam na jak najwyższym poziomie. Od samego początku aż do finału bardzo profesjonalne i przyjazne podejście do klienta. Komunikacja bez zastrzeżeń. Bez obaw mogę polecić na przyszłość państwa firmę. Szczególne pochwały dla pań z biura.
iwona waszkiewicz

Opinia

2019-03-08

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jestem bardzo zadowolony z instalacji, działa prawidłowo od 15.10.2018 łącznie wyprodukowała 1,15 MWh do dnia dzisiejszego. Myślę że jest to świetna ekologiczna alternatywa w systemie elektrycznym domu i całym systemie energetycznym. Dzięki Państwa wsparciu możliwy jest taki rozwój bo bez tak korzystnej dotacji oraz ustawy dla prosumentów myślę że nie zdecydowałbym się jeszcze na taką instalację. Wśród znajomych i sąsiadów widzę duże zainteresowanie, ale również nutkę smutku a może zazdrości że to nie na ich dachu pracuje instalacja:) Wspieram Państwa inicjatywę i życzę dużo dużo środków na rozwój w tym ekologicznym kierunku aby więcej było nas- szczęśliwych prosumentów:).
konrad grobelny

Opinia

2019-03-07

Gmina: Kobierzyce
Całość projektu PV prowadzonego przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość oceniam bardzo dobrze. Na wszystkich etapach mogłem liczyć na rzetelną i fachową pomoc. Dziękuję serdecznie!
michał surdy

Opinia

2019-03-07

Gmina: Twardogóra
Projekt zrealizowany przez CTE Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość oceniam jako wzorowy i wzorcowy. Zainteresowany udziałem w projekcie mieszkaniec danej gminy od początku uzyskuje wszystkie potrzebne informacje i wsparcie fachowców. Decyzję o przystąpieniu do programu można podjąć z pełną świadomością tego, jak będzie wyglądała instalacja, ile prądu będzie produkowała, jakich formalności będzie trzeba dopełnić i jaki koszta ponieść. Świetnym rozwiązaniem jest to, że projekt nie ma wymogu kredytowania inwestycji - można wyłożyć środki własne. Szybkość przepływu informacji, czytelne instrukcje i objaśnienia do formularzy, łatwy kontakt telefoniczny i mailowy sprawiły, że jako grantobiorca czułam się pewnie i spokojnie - zawsze miałam pełną informacje o tym, na którym etapie projektu jestem, jaki będzie kolejny krok, jakie działania podejmie organizator projektu. Jestem bardzo zadowolona z tego, że moja gmina brała udział w projekcie realizowanym przez CTE Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość. Była to doskonała możliwość skorzystania z grantu. Moja elektrownia pracuje już od ponad dwóch miesięcy i stwierdzam, że udział w projekcie dla mnie jako dla inwestora miał same plusy.
dorota Śliwak

Opinia

2019-03-02

Gmina: Kobierzyce
Bardzo serdecznie dziękuje za merytoryczne wsparcie. Dzięki Państwu zdobycie dotacji nie było drogą przez mękę.
tadeusz kaszczuk

Opinia

2019-03-01

Gmina: Lubin
Wszystko przebiegło bez problemów. Bardzo dobre doradztwo i fachowa obsługa.
adam semczuk

Opinia

2019-02-28

Gmina: Dzierżoniów
CAŁY PROCES PRZEBIEGŁ BARDZO SPRAWNIE, W MIŁEJ ATMOSFERZE, PANIE ODPOWIADAŁY NA WSZYSTKIE NASZE PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI, PIENIĄDZE WPŁYNĘŁY BARDZO SZYBKO, A MY JUŻ KORZYSTAMY Z PRĄDU ZE SŁOŃCA, SZCZERZE POLECAMY, SAMI NA PEWNO BYŚMY NIE POTRAFILI TEGO ZAŁATWIĆ!
mariusz miklasiewicz

Opinia

2019-02-25

Gmina: Pieszyce
Polecam wszystkim instalację fotowoltaiki. Jeśli tak, to przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Pracują tam bardzo kompetentne osoby, otwarte na każde pytanie laika. Cały projekt przebiegał bez zastrzeżeń i niepotrzebnej zwłoki. Refundacja poniesionych kosztów nastąpiła niezwłocznie.
halina granek - wojciechowska

Opinia

2019-02-25

Gmina: Lubin
Projekt oceniam bardzo pozytywnie. Cały proces formalny dość długotrwały i wymagający cierpliwości. Jednak efekt końcowy, czyli finalny koszt instalacji - rewelacyjny. Jeżeli taka forma dotacji byłaby w przyszłości możliwa do powtórzenia, to serdecznie polecam wszystkim niezdecydowanym.
ireneusz szydełko

Opinia

2019-02-25

Gmina: Kobierzyce
Z przyjemnością polecam udział w projektach. Fachowa pomoc i doświadczona obsługa. Szybkie załatwienie wszystkich formalności i rozliczenie projektu. Gorąco Polecam
jarek chomiak

Opinia

2019-02-24

Gmina: Kłodzko
Szanowni Państwo! Jestem pełen uznania dla instytucji i osób zaangażowanych przy tworzeniu i realizacji projektu,który pomoże zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery a także pozwoli 530 gospodarstwom domowym zminimalizować koszty opłat za energię elektryczną. Cieszy jeszcze bardziej,że sam znalazłem się wśród uczestników programu do którego przystępowałem z przekonaniem,że będzie sukces. Tak się stało kiedy ok. 20 grudnia 2018r położone zostały moduły,do sieci popłynął prąd a w połowie lutego br na konto przelana została refundacja unijna. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM I POZDRAWIAM !!! Pozostanę propagatorem uczestnictwa w tego typu przedsięwzięć w przyszłości ze względu na Państwa profesjonalizm,autentyczność i konkretność w działaniu pełnym sukcesów. Jestem przekonany,że obecny etap pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca jest dopiero początkiem a także wzorem jak i z kim należy się związać ,
józef więcław

Opinia

2019-02-23

Gmina: Kłodzko
Projekt ten był pierwszym w którym uczestniczyłem , pomimo początkowych obiekcji ( ze względu na złożoność procedur oraz wysokie ryzyko tak prawne jak i finansowe ) całość oceniam bardzo pozytywnie. Począwszy od audytu i całego sita które miało oddzielić osoby niespełniające warunki , a skończywszy na montażu można ten projekt zaliczyć moim zdaniem za bardzo udany. Niemałe pieniądze które zostały zainwestowane na pewno będą procentować każdemu grantobiorcy i budzić w nim satysfakcje.Dużą rolą takich projektów jest zmiana mentalności szczególnie na obszarach wiejskich gdzie często do ogrzewania budynków używa się wszystkiego co można spalić.Moim skromnym zdaniem jeszcze większy nacisk powinien pójść na połączenie fotowoltaiki z systemami pomp ciepła. Niezależność i zeroemisyjność w Polsce powinna być priorytetem dla wszystkich którzy odpowiedzialnie myślą o przyszłości swojej i swoich najbliższych.
jacek puterko

Opinia

2019-02-21

Gmina: Kobierzyce
Doskonała organizacja całego procesu - od przygotowania wniosku aż po montaż i uruchomienie. Firma instalacyjna i audytor wykazał się wyjątkowym profesjonalizmem. Rozliczenie finansowe całej dotacji w krótkim terminie. Model obsługi Godny polecenia dla kolejnych projektów.
Łukasz sajewicz

Opinia

2019-02-21

Gmina: Siechnice
Polecamy wszystkim ten projekt. Warto inwestować w odnawialne źródła energii a co za tym idzie w ekologie i czyste powietrze. Szczególnie że przyznany nam grant spowodował, że cała inwestycja jest bardzo opłacalna i przewidujemy i że poniesione przez nas nakłady zwrócą się w ciągu 4 do 5 lat. Takie granty to konkretna unijna pomoc, dla zwykłego Kowalskiego. Warto z nich korzystać i szkoda było by je zaprzepaszczać. Jeszcze raz polecamy ten projekt.
zbigniew muskała

Opinia

2019-02-20

Gmina: Milicz
Projekt oceniam na pozytywny, bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, porządna firma montażowa. Brak jakichkolwiek minusów. Firma godna polecenia. Czekamy na inne projekty, które nas interesują (pompy ciepła) dla użytkowników fotowoltaiki. Pozdrawiam D.P
dominik palarski

Opinia

2019-02-20

Gmina: Żórawina
Projekt prowadzony bardzo profesjonalnie. Dla każdej gminy była dostępna dedykowana osoba - opiekun, tak więc zawsze wiadomo było, z kim rozmawiać. Kontakt zarówno telefoniczny, jak i mailowy na bieżąco. Mimo że czasowo projekt trwał dłużej niż pierwotne założenia, to na każdym etapie były przekazywane informacje odnośnie bieżącego statusu. Były również przekazywane wszystkie niezbędne informacje/wymogi, które były niezbędne przy składaniu dokumentacji o wypłatę grantu, co pozwoliło na sprawne skompletowanie wymaganych dokumentów. Sama wypłata - zamknęła się w półtora tygodnia od momentu dostarczenia kompletu dokumentów, tak więc naprawdę bez zbędnej zwłoki. Reasumując - pełen profesjonalizm, przejrzystość procedur i wymogów, wsparcie na każdym etapie, wręcz pilnowanie grantobiorców, żeby realizowali swoje zadania.
michał mazur

Opinia

2019-02-19

Gmina: Twardogóra
Wszystko poszło tak jak powinno być. Firma pomagała bardzo.
piotr wajda

Opinia

2019-02-19

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jestem bardzo zadowolony z udziału w Państwa projekcie. Współpraca z Państwem to była czysta przyjemność. Dzięki pracy, cierpliwości i wyrozumieniu całego zespołu udało mi się przebrnąć przez szeroko pojętą papierologię, podczas składania wniosku. Dzięki celującej postawie pracowników biura projektu, przez cały czas mogłem liczyć na wsparcie merytoryczne oraz indywidualne podejście. DZIĘKUJĘ ! Chętnie bym z Państwem współpracował dalej - dlatego mam nadzieję, że otrzymam informację o kolejnych projektach organizowanych przez Państwa.
robert sitek

Opinia

2019-02-19

Gmina: Milicz
Współpracę z Partnerem Centrum Technologii Energetycznych-Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ocenić należy niezwykle pozytywnie. Wspaniały kontakt, pełny profesjonalizm i pomoc na każdym etapie przedsięwzięcia. Dziękujemy!
wioletta owczarek

Opinia

2019-02-18

Gmina: Kobierzyce
Projekt oceniam bardzo pozytywnie, realizacja montażu instalacji fotowoltaicznej przebiegła sprawnie, poprzedzające ją kompletowanie dokumentacji także bez zarzutu. Mam nadzieję, że panele fotowoltaiczne będą dobrze się spisywały, a wytworzona przez nie energia elektryczna znacznie obniży moje koszty utrzymania domu, szczególnie ogrzewającej go pompy ciepła.
agnieszka muszyńska

Opinia

2019-02-18

Gmina: Wiejska Dzierżoniów
Projekt i montaż wykonany sprawnie i rzetelnie. Instalacja nawet w okresie zimowym generuje widoczne oszczędności. Polecam
marcin gendasz

Opinia

2019-02-18

Gmina: Siechnice
Jestem jednym z wielu osób z korzystających z Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej - mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska. Już trzeci miesiąc korzystam z i instalacji fotowoltaicznej dzięki projektowi i Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii Energetycznych. Profesjonalny charakter świadczonych usług. Pomoc od samego początku projektu w przygotowaniu dokumentacji i doradztwa. Stałe informowanie klienta o etapach realizacji projektu, szybkie i w pełni satysfakcjonujące wykonanie powierzonego jej zadania, a także wrażliwość na potrzeby klienta i zgłaszane przez niego uwag. Polecam współpracę ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość.
roman stawicki

Opinia

2019-02-18

Gmina: Lubin
Znakomicie przygotowany i prowadzony projekt . Także tempo załatwiania wszelkich formalności budzi szacunek dla \\\"Stowarzyszenia (mieliśmy otrzymać grant w ciągu sześciu miesięcy po instalacji generatora fotowoltaicznego - otrzymaliśmy pieniądze z grantu po dwóch miesiącach). Na osobną uwagę zasługuje firma \\\"Luxusolary\\\" pana Olafa Szweizera. Nie jestem laikiem w instalacjach fotowoltaicznych, bo jestem inż. elektrykiem z długoletnią praktyką instalacyjną, mam także europejski certyfikat instalatora OZE. Do instalacji generatora foto. w moim domu przybyli młodzi fachowcy , b.dobrze przygotowani zawodowo i wyposażeni w sprzęt jakiego życzyłbym sobie na moich montażach . Po dwóch dniach ich pracy stałem się właścicielem generatora foto. zbudowanego z bardzo dobrych paneli \\\"Heckert Solar\\\" i jednego z najlepszych na rynku falowników firmy \"Fronius\" . Życzę Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość i firmie \\\"Luxusolary bardzo wielu, równie jak ja, zadowolonych grantobiorców.
ryszard matykiewicz

Opinia

2019-02-18

Gmina: Żórawina
Chciałbym bardzo podziękować za rzetelne, klarowne a przede wszystkim skuteczne poprowadzenie projektu. Cały czas czułem, że moja mikro inwestycja jest dobrze zaopiekowana. Od początku miałem pełną informację dotyczącą zagadnień formalnych, technicznych i finansowych. Nigdy nie byłem pozostawiony sam sobie z trudnościami towarzyszącymi takim projektom. Cała inwestycja przebiegła bez zbędnych zakłóceń i w rozsądnym czasie - biorąc pod uwagę jej zasięg i złożoność. Jeszcze raz dziękuję za współpracę i polecam.
filip szczęsny

Opinia

2019-02-17

Gmina: Kobierzyce
W roku 2018 byłem podpisałem umowę jako grantobiorca z OTS Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą w Świdnicy w ramach projektu grantowego \\\"Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej - mikroinstalacje fotowoltaniczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska. Otrzymałem dofinansowanie 85 % wydatków na instalacje fotowoltaniczną. Realizacja wszelkich zapisów umowy przebiegała zgodni z jej postanowieniami. Roboty montażowe wykonane bardzo profesjonalnie, wszystko na czas zgodnie z umówionymi terminami. Bardzo fachowa ekipa montażowa. Rozliczenie grantu, obsługa w biurze oraz wypłata grantu - wszystkie czynności wykonywane w bardzo dobrej atmosferze, bez żadnych zastrzeżeń. Miło i przyjemnie, pomoc na każdym kroku, informacje bardzo szczegółowe, kontakt mailowy i telefoniczny, elastyczne godziny. Pełen profesjonalizm. Obecnie korzystamy z naszej instalacji, która jest dla nas bardzo przyjazna jeżeli chodzi o rachunki za energię elektryczną. w pełni spełnia nasze oczekiwania. Polecam.
jacek blicharz

Opinia

2019-02-17

Gmina: Kąty Wrocławskie
Współpracę przy realizacji montażu instalacji fotowoltaicznej przy Państwa wsparciu oceniam bardzo wysoko .Na każdym etapie mogliśmy liczyć na Waszą wszechstronną pomoc. Osoby zaangażowane w projekt wykazywały się fachową wiedzą. Bardzo ważnym elementem mającym kolosalne znaczenie była wzorowa współpraca z miejscowym samorządem. Ekipa montażowa wykonała prace w sposób profesjonalny przy zachowaniu szybkiego zakończenia prac .Polecam współpracę z Państwem na przyszłość, mam nadzieję z korzyścią dla przyszłych beneficjentów w nowej perspektywie finansowej.
jadwiga kopeć

Opinia

2019-02-15

Gmina: Żórawina
Witam, O Stowarzyszeniu mogę mówić tylko w samych superlatywach. To co na początku może zniechęcić, to liczba dokumentów, które trzeba przygotować, przejrzeć i podpisać, jednakże na każdym kroku aplikacji i realizacji otrzymaliśmy potrzebne wsparcie ze strony Stowarzyszenia. Cały proces od wizyt specjalisty w gospodarstwie do ukończenia instalacji trwał ok 10-11 miesięcy. Większość wymiany informacji odbywała się za pomocą poczty elektronicznej. Do finalizacji umowy musieliśmy tylko raz się udać do siedziby Stowarzyszenia, aby podpisać umowę. Refundacja nastąpiła ok. 2 miesiące po oddaniu instalacji. Instalacja działa bez zarzutów (na razie 3 mies.). Czekam na pogodne dni w lecie, aby zobaczyć pełną moc instalacji. Obecnie (miesiące zimowe) przy instalacji 6kWp trafiają się dni, że instalacja produkuje ok 3 kWh/dzień. Po 3 miesiącach aplikacja wskazuje produkcję prądu w wysokości 500 kWh.
adam c

Opinia

2019-02-15

Gmina: Żórawina
Współpraca ze Stowarzyszeniem przebiegała bez zastrzeżeń tzn: - pomoc przy wypełnianiu dokumentacji - szybka odpowiedź na maile z pytaniami - cierpliwe wyjaśnianie przez telefon - przygotowana dokumentacja, kiedy pojechaliśmy do Swidnicy podpisać umowę (trwało to kilka minut) - szybko przelane pieniądze na konto po zakończeniu montażu. POLECAM!
arkadiusz pachar

Opinia

2019-02-14

Gmina: Lubin
Projekt zorganizowany wzorowo. Całość poprzedzona dość długim okresem informacyjnym ( może nawet zbyt długim) co jednak pozwoliło na solidne zapoznanie się z projektem i tematyką fotowoltaiki. Projekt instalacji można było zrobić na własną rękę minimalizując przy tym koszty. Po zakwalifikowaniu się do grona osób, które otrzymają grant sprawy poszły już dość szybko. Podpisanie umowy i umówienie się na montaż. Firma wykonująca montaż wykonała go sprawnie i szybko naprawiając przy tym wszystkie nieprzewidziane szkody, które niestety przy pracach na dachu się zdarzają ( np pęknięta dachówka). Rozliczenie z grantu nastąpiło bardzo szybko, bo około miesiąca od złożenia kompletu dokumentów. Tak więc organizacja projektu na plus, no i to dofinansowanie. Gdzieś kiedyś usłyszałem, że fotowoltaika się opłaca, jeśli ktoś ci za nią zapłaci - no i udało się:)
Łukasz swędzioł

Opinia

2019-02-14

Gmina: Kąty Wrocławskie
Profesjonalna obsługa .Dotyczy załatwiania dokumentów i podpisywania umów. Panie bardzo miłe i uczynne, pomagają wypełniać druki. Przystępując do programu Prosument bałem się papierologii bo słyszałem o kłopotach w pozyskiwaniu środków z Urzędów Gminnych. PV Projekt jest super sprawnym Stowarzyszeniem w załatwianiu funduszy na fotowoltaikę.
grzegorz miśta

Opinia

2019-02-14

Gmina: Kąty Wrocławskie
Szanowni Państwo, W nawiązaniu do Waszego e-maila z dnia 13 luty 2019 informuję, że moje plany związane z ochroną otaczającego nas środowiska zostały spełnione po przekazaniu do eksploatacji instalacji fotowoltaicznej na dachu mojego budynku. Ochrona środowiska była dla mnie najważniejsza w realizowanym projekcie, nie bez znaczenia będzie również oszczędność w nakładach za opłaty z tytułu zużycia energii elektrycznej. Planuję w przyszłości wykorzystać uzyskaną energię z systemu fotowoltaicznego do : podgrzewania ciepłej wody , centralnego ogrzewania i systemu klimatyzacji budynku tym samym liczę na znaczne oszczędności w zużyciu gazu na podgrzewanie wody i ogrzewania. Jak dotychczas, a jest to okres od 29.11.2018 r. system pracuje prawidłowo. Bliższe oszczędności z posiadanej instalacji fotowoltaicznej określone będą po okresie rozliczeniowym / 6 do 12 miesięcy /. Ze swej strony zachęcam innych właścicieli budynków / którzy jeszcze nie posiadają takiej instalacji /do wykonania instalacji fotowoltaicznej .
stanisław bednarz

Opinia

2019-02-14

Gmina: Twardogóra
Projekt bardzo dobrze, profesjonalnie realizowany od momentu informacji o założeniach i warunkach poprzez współprace z gminą, proces projektowania, techniczne wykonanie do rozliczenia i refundacji środków. Pozytywnym zaskoczeniem był szybki przelew środków. Na każdym etapie można było liczyć na rzeczową informację. Zespół godny polecenia, w pełni przygotowany do realizacji podobnych przedsięwzięć.
zbigniew potyrała

Opinia

2019-02-14

Gmina: Siechnice
Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu fotowoltaicznego. System PV działa bez zarzutu. Jesteśmy także zainteresowani nowym programem dot. wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, tj. wymiana pieców na POMY CIEPŁA.
Łukasz dudek

Opinia

2019-02-14

Gmina: Dzierżoniów
Inwestacja w panele fotowotaiczne to super decyzja, oczywiście dotacja była głównym motywem działania. Wszystko bardzo sprawnie przebiegło zarówno formalności jak i montaż. Nie mamy żadnych uwag. Dziękujęmy
jan kuźniak

Opinia

2019-02-13

Gmina: Dzierżoniów
Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii Energetycznych to firma która dała się poznać jako dobry organizator pracy własnej i własnego udziału. Z nałożonych zadań wywiązuje się sprawnie i terminowo, a poziom wykonywanych prac cechuje wysoka jakość. Cechuje Ją sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność, jest gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. Posiadane zdolności interpersonalne stanowią doskonałą wizytówkę firmy w kontaktach z klientami.
piotr felisiak

Opinia

2019-02-13

Gmina: Dzierżoniów
Obecnie instalacja działa sprawnie. Za krótki okres aby ocenić korzyści. Dostaliśmy rozliczenie np za okres od 30.10.2018-31.12.2018 wprowadzono do sieci 231 kWh, a pobór był 1200 kWh. Elektrownia szacunkowo żąda za 6 miesięcy 1956 zł /Styczeń-czerw 2019/
ewa chrzanowska

Opinia

2019-02-13

Gmina: Krośnice
Montaż i cała instalacja przeszła bez zarzutów. Ogólnie wszystko poszło bez większych problemów. Polecamy serdecznie. Warto.
halina iszczek

Opinia

2019-02-13

Gmina: Dzierżoniów
Pragnę podziękować Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy za sprawne przeprowadzenie projektu na instalację fotowoltaiczną,którą mam zainstalowaną na moim dachu zwłaszcza pani Marcie, która bardzo sprawnie i profesjonalnie przeprowadziła projekt dla mojego gospodarstwa domowego. System PV działa i cieszę się bardzo z energii źródeł odnawialnych.
roman fabian

Opinia

2019-02-13

Gmina: Twardogóra
Jestem zadowolony z obsługi mnie jako grantobiorcy przez pracowników biura Stowarzyszenia. Zawsze uzyskiwałem potrzebne mi informacje, moje sprawy były załatwiane sprawnie, bez zbędnej zwłoki.Jestem również zadowolony z montażu instalacji. Po ostatecznym odbiorze instalacji fotowoltaicznej opłaciłem należną fakturę, po czym to tygodniu otrzymałem zwrot na konto 85 % kosztów kwalifikowanych. Dziękuję i polecam firmę innym potencjalnym klientom.
roman biliński

Opinia

2019-02-13

Gmina: Bolesławiec
Jestem bardzo zadowolony z całej inwestycji. Od momentu uruchomienia przynosi ona korzyści zarówno mojej rodzinie w postaci obniżenia kosztów stałych jak i środowisku naturalnemu poprzez zastosowanie ekologicznego źródła energii. Cały proces począwszy od weryfikacji mojego wniosku, aż do montażu instalacji fotowoltaicznej był przygotowany profesjonalnie i sprawnie. Na każdym etapie mogłem liczyć na profesjonalną pomoc i rzetelne odpowiedzi na moje wątpliwości i pytania. Jeśli miałbym jeszcze raz podjąć decyzję o podobnej inwestycji we współpracy ze Stowrzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość, zrobiłbym to bez najmniejszego wachania.
bartosz walkowiak

Opinia

2019-02-13

Gmina: Dzierżoniów
Projekt instalacji fotowoltaicznej rozpoczął się wstępną kwalifikacją tzn. sprawdzono, czy jest wystarczająco miejsca na dachu i czy jest on odpowiednio zorientowany wobec stron świata( preferowana południowa ekspozycja). Następnie został wykonany projekt instalacji, podpisana umowa kompleksowa na realizację i montaż instalacji. Po odbiorze technicznym instalacji, został założony licznik prądu dwukierunkowy, który mierzy ilość prądu wyprodukowaną i dostarczoną do sieci oraz ilość zużytego prądu. Na tej podstawie raz do roku będzie dokonany bilans energetyczny. W zależności od rzeczywistej ilości produkowanego prądu podejmę decyzję o instalacji urządzeń elektrycznych, które mogą zastąpić używany obecnie gaz. Projekt przebiegał sprawnie, a po 3 tygodniach od zakończenia projektu otrzymałem na konto zwrot 85 % wpłaconych środków.
andrzej sukniewicz

Opinia

2019-02-13

Gmina: Milicz
Realizacja projektu, przebiegła poprawnie. Obsługa techniczna w biurze w Świdnicy bardzo miła i kompetentna, co przekłada się na sprawne przeprowadzenie zarówno procesu gromadzenia dokumentacji technicznej jak i samego rozliczenia. Elastyczność dostępności pracowników sprawia, że z projektu mógł również skorzystać beneficjent z ograniczonym czasem (np. pracujący, przebywający rzadko w miejscu zamieszkania). Podsumowując należy uznać, że nie tylko warto było realizować ten projekt nt. fotowoltaiki ale mieć nadzieje, że nie jest to ostatni jaki będziemy wspólnie realizować.
andrzej chlistun

Opinia

2019-02-13

Gmina: Żórawina
Cały proces przebiegł bardzo sprawnie. Instalacja funkcjonuje. Środki zostały wypłacone. Projekt w przeciwieństwie do innych związanych z dotacjami unijnymi nie był absorbujący czasowo.
tadeusz kołacz

Opinia

2019-02-13

Gmina: Kąty Wrocławskie
Cały proces od początku przygotowania wniosku do wyplaty grantu przebiegł bez zadnych problemów. Na pochwalę zasługuje komunikatywność, szybkość reakcji na zmiany i dopilnowanie wszystkich formalności. Jestem zadowolony z instalacji i chętnie polecę pomoc stowarzyszenia każdemu zainteresowanemu.
maciej skrzyszewski

Opinia

2019-02-13

Gmina: Siechnice
Temat przeprowadzony bardzo sprawnie i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt. Gorąco polecamy.
bartosz soczówka

Opinia

2019-02-13

Gmina: Kobierzyce
Cały projekt oceniam wyjątkowo pozytywnie! Panele fotowoltaiczne działają bez zarzutu i nawet teraz (luty), gdy jest słoneczny dzień, produkują energię z mocą ponad 2 kW (moc maksymalna: 6 kW). Jeśli chodzi o procedurę: - skorzystałem z pomocy przy pisaniu wniosku (polecam!). - następnie skorzystałem ze ścieżki \"wspólnej\" przy realizacji projektu instalacji (wykonawca musiał spełniać wysoko postawione warunki określone przez OTS). Dzięki temu moja rola ograniczyła się przede wszystkim do wypełnienia dokumentów (było tego naprawdę dużo) oraz przedstawienia odpowiednich zaświadczeń (głównie od elektryka: uziemienie + instalacja odgromowa). Cały proces zajął rok - poniżej poglądowy harmonogram: - 12.2017: pisanie wniosku konkursowego (OZPE) - 01.2018: złożenie wniosku - 05.2018: wyniki konkursu - 07.2018: podpisanie umowy o grant i umowy o montaż - 10.2018: montaż instalacji - 11.2018: złożenie wniosku o wypłatę grantu - 12.2018: wypłata grantu (85% wartości projektu)
tomasz linkowski

Opinia

2019-02-13

Gmina: Żórawina
Projekt dofinansowania instalacji PV to strzał w \"10\". Otrzymałem 85% dofinansowania. Procedura jest długa (niestety) - jednak całość prowadzona jest sprawnie \"za rękę\". Obsługa ze strony Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość - Centrum Technologii Energetycznych na wysokim poziomie. Dziękuję i polecam.
piotr roczniak

Opinia

2019-02-13

Gmina: Krośnice
Realizacja projektu została przeprowadzona bardzo sprawnie, od momentu złożenia wniosku o grant do rozliczenia. Zamontowana instalacja fotowoltaiczna działa bardzo sprawnie. Jej montaż i odbiór przeprowadzono bezproblemowo i w wyznaczonym to tego terminie. Zwrot dotacji otrzymaliśmy w niedługim czasie po złożeniu wniosku o wypłatę grantu. Jeżeli w przyszłości pojawi się możliwość wnioskowania o tego typu granty, wszystkich zainteresowanych zachęcam do skorzystania z takiej okazji, bo warto, zwłaszcza przy tak wysokim dofinansowaniu.
jan jankowski

Projekt „Centrum Technologii Energetycznych Powiązania Kooperacyjnego Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z zasadami działania 5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013