Głos mają mieszkańcy – u których zamontowano instalacje pomp ciepła, kotłów na pellet czy gaz, wspartych w naszym programie grantowym

Na tej stronie oddajemy głos mieszkańcom gmin dolnośląskich, w których realizujemy – jako Lider grupy partnerskiej, z przy tym operator i grantodawca – projekty o zbiorczej nazwie „Koalicja na Rzecz Poprawy Jakości Powietrza” (umownie „Eko-Ciepło”).

„Eko-Ciepło” to jedno z największych na Dolnym Śląsku przedsięwzięć promujących nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze, z jednoczesną wymianą wysokoemisyjnych kotłów stałopalnych w gospodarstwach domowych. W jego wyniku zostanie zmodernizowanych 550 indywidualnych instalacji grzewczych z priorytetem dla czystych źródeł (ok. 80% grantobiorców przestawi się na pompy ciepła). Granty, jakie otrzymują mieszkańcy na tego typu modernizację pokrywają do 85% kosztów. W projekt jest zaangażowanych 20 Gmin Partnerskich z Dolnego Śląska. Realizacja: 2019-2022


Opinia - (drugi nabór)

2023-08-08

Gmina: Bolesławiec Miejska
Bardzo sprawnie i kompetencje wysokie

zygmunt winiarz

Opinia - (drugi nabór)

2023-04-06

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Wszystko wykonane perfekcyjnie, od podpisania umowy po wykonanie przez ekipę montażową , jestem bardzo zadowolony z projektu.Dziękuję.

wojciech nalewka

Opinia - (drugi nabór)

2023-04-06

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Obawa na początku, szczególnie przed decyzją - zapłacić czy nie za audyt – to najczęściej punkt zwrotny. Zaryzykować bez gwarancji otrzymania grantu czy nie.?!? Jednak jak nie teraz to kiedy? Oczywiście wiele papierów do wypełnienia i zdobycia, ale to akurat mnie nie przestraszyło. Najgorsze było to, że trafiłem w feralny okres (brak komponentów + wzrost cen)- jednak kwota po wycenie ofertowej wykonawcy nie wzrosła. Najważniejsze, że organizator grantu pomaga. Do instalacji przygotowałem się dość gruntownie od strony technicznej, gdyż patrząc na wiele instalacji (spoza grantu) czasami włos mi się jeżył jak można koncertowo taką instalację spartaczyć (większość przed chwilą montowało fotowoltaikę, a teraz stali się fachowcami od pomp ciepła - przerażające). Miałem obawy. Po rozmowie jednak z Panem Julianem R. i jego wykonawcą, zrozumiałem, że instalacje finansowane z grantu mają na tyle dużo restrykcji i podlegają po instalacji audytowi, iż całość ma szansę być wykonane zgodnie ze sztuką. Na instalację czekałem jakieś 8 miesięcy (z uwagi na wybór konkretnego modelu pompy). Na dzień dzisiejszy użytkuję instalację Panasonic T-Cap (wersja Q- bardzo cicha) 1,5 miesiąca i jestem zadowolony (jakieś 3000 zł więcej – ale zdecydowanie warto, naprawdę jest cicho). Grant otrzymałem na konto, jak to mówią w amerykańskich filmach „happy end”. Polecam

bogdan jankowski

Opinia - (drugi nabór)

2023-04-09

Gmina: Sulików
Jestem bardzo zadowolony z projektu. Jego realizacja przebiegała profesjonalnie.

jan jan

Opinia - (drugi nabór)

2023-04-06

Gmina: Gromadka
Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze współpracy. O ile cała procedura przepełniona jest ogromem dokumentacji i trzeba porządnie wszystkiego dopilnować, o tyle Pani, która obsługiwała naszą sprawę była tak kompetentna w swoich działaniach, że już dawno nie spotkałem się z tak wysokim poziomem profesjonalizmu. Nie ma tu ani odrobiny przejaskrawienia faktów. W końcu, kwota dotacji jest dla osoby realizującej inwestycję i to tej osobie powinno najbardziej zależeć, ale wsparcie, jakie otrzymałem, jest przeogromne. I za to bardzo dziękuję. Wszystko przebiegło szybko, na wszystkie pytania otrzymałem odpowiedź a wszelkie wątpliwości i niejasności były na bieżąco wyjaśniane. I tak sprawa, która z pozoru początkowo może przerażać, okazała się prosta. Inwestycja zrealizowana, wszyscy zadowoleni. Oczywiście nie można zapomnieć, jak ogromnym wsparciem jest ten projekt, bo jednak modernizacja ogrzewania domu to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych i dla każdego gospodarstwa jest to spore obciążenie. Dzięki takim programom kieszeń ucierpi mniej, spełni się wymagania prawne, a środowisko odetchnie świeżym powietrzem :-) Zaoszczędzone pieniądze na pompie ciepła można włożyć np. w montaż paneli. Bez wsparcia byłoby to niezmiernie trudne.

Łukasz Łukasz

Opinia - (drugi nabór)

2023-03-06

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Z tytułu poniesionych kosztów na wymianę wysokoemisyjnego źródła Ciepła otrzymałem już refundację - \"Grant\" poniesionych kosztów, cały proces przebiegał sprawnie i wzorowo, a zmodernizowana kotłownia na pewno będzie nam służyć długo, niezawodnie, jednocześnie skorzysta na tym nasze środowisko. Nadmieniam, że cały projekt wsparcia od początku do całkowitego zakończenia został przeprowadzony profesjonalnie w każdym szczególe i stał się wzorem wydatkowania środków unijnych dla poprawy środowiska czystego powietrza. Jan Klich

jan klich

Opinia - (drugi nabór)

2023-02-08

Gmina: Pieńsk
Udział w projekcie na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła był bardzo dobrą decyzją. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu oraz rzetelności ludzi, z którymi przyszło mi współpracować. Proces wymiany starego pieca na pompę ciepła przebiegł sprawnie. Montaż urządzenia znacznie poprawił standard życia mojej rodziny, ale również pozytywnie wpłynął na środowisko, z czego jestem bardzo dumna. Procedura składania wniosków o wypłatę grantu i dokumentacji była prosta, a środki z refundacji wpłynęły na moje konto niespełna dwa tygodnie od momentu wysłania wniosku.

bożena bożena

Opinia - (drugi nabór)

2023-02-06

Gmina: Zawidów
Witam. Współpraca ze Stowarzyszeniem od chwili rejestracji była w pełni profesjonalna. Wszystko zostało dokładnie wytłumaczone, cały czas mogłem liczyć na opiekuna projektu Panią Annę J., a w razie pytań nie było żadnych problemów z komunikacją. Audyt i montaż przeprowadziła jedna firma ARMET Julian Rozmus, która przygotowała całą dokumentację. Środki z tytułu refundacji dotarły we wskazanym terminie. Pompa ciepła jest wydajna, ekologiczna i komfortowa. Zrealizowany projekt oceniam bardzo pozytywnie, gdyż wysoki grant zapewnił niewielkim moim wkładem finansowym dokonać modernizacji kotłowni przyczyniając się do poprawy w zakresie ochrony środowiska. Będę wszystkim polecał udział w tym projekcie. Pozdrawiam

paweł woźny

Opinia - (drugi nabór)

2023-02-06

Gmina: Gromadka
Świetny projekt. Polecam.

leon leon

Opinia - (drugi nabór)

2023-02-06

Gmina: Gromadka
Jestem bardzo zadowolony z całego projektu, bardzo dobra obsługa dokumentacji przygotowawczej grantu ,jak i montażu pompy. Pompa wysokiej jakości, w domu ciepło ,schludnie i więcej czasu dla rodziny. Dziękuję.

józef bezkorowajny

Opinia - (drugi nabór)

2023-02-08

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Sprawnie, wiarygodnie i rzetelnie.

andrzej królikowski

Opinia - (drugi nabór)

2023-02-07

Gmina: Gromadka
Jestem zadowolony z nowego źródła czyli pompy ciepła Mitsubishi Zubadan. Wszystko zostało wykonane profesjonalnie, nie zatruwamy już siebie ani sąsiadów spalinami z węgla. Polecam każdemu.

mariusz kolanowski

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-28

Gmina: Siekierczyn
Szanowni Państwo, od trzech tygodni stałam się wraz z moją rodziną, użytkowniczką pompy ciepłą, która została dofinansowana w ramach programu Eko-Ciepło. Cała procedura przygotowania, podpisania oraz ich rozliczenie ze strony Grantodawcy przebiegała wręcz wzorowo. Montaż oraz odbiór pompy również na najwyższym poziomie. Wszystkie czynności i procedury na bardzo wysokim poziomie. Jako Grantobiorca, bardzo dziękuję Wszystkim osobom, które zaangażowane są w ten Program. Udział w nim, polecam wszystkim zainteresowanym.

anetta chupka

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-29

Gmina: Sulików
Jestem zadowolony ze współpracy z wami. Pani Ania J. bardzo nam pomagała. Zawsze miła, życzliwa, uprzejma. Brawo!

dariusz dariusz

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-28

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Wszystko na najwyższym poziomie. Obsługa perfekcyjna. Z całego serca polecam.

jan junak

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-29

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Jestem bardzo zadowolony z całokształtu projektu eko-ciepło. Cała realizacja poszła szybko i sprawnie. W dosłownie kilka miesięcy udało się pozałatwiać dokumentację i założyć instalację pompy, a dofinansowanie otrzymaliśmy w ciągu kilku dni od złożenia wniosku o zwrot. Kontakt z grantodawcą znakomity. Pani, która opiekowala sie nami w projekcie zawsze była chętna do pomocy. Firma, która zakładała całą instalację była bardzo profesjonalna, wszystko odbyło się na czas i bez problemowo. Nowy system ogrzewania za pomocą pompy sprawdza się u nas bardzo dobrze. W domu jest cały czas ciepło, utrzymywana jest stała temperatura a pomieszczenie gdzie znajduje się cala instalacja jest czyste. W końcu ogrzewanie budynku stało się w pełni bezobsługowe, bez brudu od węgla i dymu z palenia.

lesław janusz

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-14

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Bardzo udana współpraca, profesjonalizm i znajomość tematu, montaż przebiegł sprawnie. Polecam serdecznie.

krzysztof krzysztof

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-09

Gmina: Niemcza
Jestem zadowolona wszystko działa jak należy. Firma montującą spisała się nie mam zastrzeżeń. Polecam innym. W końcu mam czysto w domu i nie muszę chodzić do kopciucha. Dziękuję!!!

grażyna graczyk

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-12

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Decyzja o montażu pompy ciepła wynikła z naszego stosunku do środowiska, ale nie ukrywamy, że przyspieszyła ją możliwość otrzymania dofinansowania. Grant pozwolił nam mniej odczuć wysokość kosztów modernizacji naszego dotychczasowego 10-letniego źródła ciepła. Początkowa procedura wydawała się skomplikowana, ale przebrnęliśmy przez nią dzięki osobie, która z nami cały czas współpracowała z ramienia Oddziału Terenowego Stowarzyszenia \\\\\\\\\\\\\\\"Wolna Przedsiębiorczość\\\\\\\\\\\\\\\" w Świdnicy. Montaż i wykonanie całości prac przez wybraną firmę odbyły się sprawnie i profesjonalnie; środki z tytułu refundacji dotarły we wskazanym terminie. Pozyskane źródło ciepła jest wydajne, ekologiczne i komfortowe, i pozwoliło zwolnić powierzchnię w piwnicy, w której składowaliśmy dotąd ekogroszek. Mamy nadzieję, że nie będziemy wyjątkiem na naszym osiedlu, bo prace budziły zainteresowanie innych mieszkańców. Warto coś zrobić - dla własnej wygody i wspólnego środowiska. Pozdrawiamy Janina Weretka-Piechowiak i Cezary Piechowiak

janina weretka-piechowiak

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-06

Gmina: Pieńsk
Przygotowanie i realizacja Projektu przebiegała profesjonalnie. Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość przygotowało i przeprowadziło realizację projektu wzorcowo. Wykonawca Firma ARMET, która wykonała montaż i dobór pompy zrobiła to sprawnie i szybko. Bardzo dziękuje Stowarzyszeniu i wykonawcy. Polecam wszystkim i zachęcam o zadbanie środowiska.

mieczysław cichoń

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-06

Gmina: Oborniki Śląskie
Z czystym sumieniem mogę polecić projekt Eko-Ciepło. Gdyby nie dofinansowanie z grantu nie mogłabym sobie pozwolić na zmianę źródła ciepła w domu. Cała procedura przebiegła szybko i sprawnie, osoby pracujące w stowarzyszeniu są bardzo miłe i pomocne.

magdalena małek

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-06

Gmina: Zawidów
Środki z przyznanego grantu wpłynęły na nasze konto bankowe 06.12.2022. Roboty modernizacyjne kotłowni polegające na wymianie wysokoemisyjnego kotła na pompę ciepła przebiegły bardzo sprawnie /rozpoczęcie 02.11.2022 uruchomienie 07.11.2022/. Współpracę z Państwa firmą oceniamy jako wzorcową od pierwszego kontaktu do sfinalizowania. Szczególne podziękowania kierujemy do opiekuna projektu Pani Anny J., która z wielką cierpliwością, zaangażowaniem i profesjonalizmem przeprowadziła nas przez cały proces modernizacyjny. Zrealizowany projekt oceniamy bardzo pozytywnie, gdyż wysoki grant zapewnił niewielkim naszym wkładem finansowym dokonać modernizacji kotłowni przyczyniając się do poprawy w zakresie ochrony środowiska. Dziękujemy i polecamy wszystkim zainteresowanym współpracę z Państwem w zakresie prac modernizacyjnych w ramach programu poprawy środowiska.

stanisław słowiński

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-06

Gmina: Zawidów
Pomoc przy dopełnieniu formalności na bardzo wysokim poziomie. Cała procedura przebiegła bezproblemowo. Montaż i instalacja bez zastrzeżeń.

magdalena magdalena

Opinia - (drugi nabór)

2022-12-06

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Świetny projekt dofinansowania. Skorzystaliśmy do wymiany kopciucha na pompę ciepła. Cały proces od początku był bardzo transparentny i czytelny. Na każdym etapie byliśmy dokładnie informowani przez prowadzące osoby o kolejnych krokach. Większość dokumentów załatwiliśmy drogą elektroniczną (poza podpisaniem umowy w siedzibie). Proszę się nie bać i korzystać z tych programów grantowych. Tu jest wszystko pewne i bezpieczne. Pieniążki otrzymaliśmy w ciągu 2 tygodni. Uznajemy to za ekstremalnie szybki czas w porównaniu do innych programów dotacyjnych. Wysoka jakość akredytowanych wykonawców, wsparcie po instalacji - natychmiastowe. Pozdrawiam Panią Anię, która wkłada ciepło i serce w każdą korespondencję wysyłaną do nas. Oby więcej takich osób.

kazimierz skrzypacz

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-28

Gmina: Dzierżoniów Miejska
projekty które państwo realizujecie oceniam bardzo pozytywnie -wzrost komfortu i jakości życia po montażu pompy ciepła bardzo duży -jakość doradztwa i wykonania - wysoki poziom -takie projekty [zmiana ogrzewania na przyjazne środowisku jak również fotowoltaika ] powinny być przez was realizowane w jak najszerszym zakresie.

jerzy maciejewski

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-30

Gmina: Pieszyce
Dzięki udziałowi w projekcie grantowym mogłem wymienić swój stary piec na ekologiczne źródło ciepła-pompę ciepła i skorzystać z refundacji poniesionych kosztów. W projekcie tym, mogłem dokonać samodzielnego wyboru rekomendowanych instalatorów, którzy mają wieloletnie doświadczenie i odpowiednie uprawnienia. Mogę się teraz cieszyć łatwym i bezobsługowym ogrzewaniem domu.

tomasz tomasz

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-28

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Wszystko ok polecam!

dariusz czerwiński

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-25

Gmina: Długołęka
Serdecznie polecam program Grantowy - cały proces bardzo klarowny bez udziwnień , współpracę Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość z wykonawcą uważam za duży plus . Jestem bardzo zadowolona -Pani rozpatrująca wnioski bardzo pomocna i konkretna -jeżeli brakowało jakiegoś dokumentu Pani wyjaśniała sprawnie mailowo . Serdecznie polecam.

urszula kielańska

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-25

Gmina: Żórawina
Polecam wszystkim niezdecydowanym, że naprawdę warto. Bycie eko naprawdę nie jest dla bogatych. Mam nadzieję, że będziecie dalej wspierać takie inwestycje i moi sąsiedzi pójdą tą drogą razem będziemy oddychać czystym powietrzem .

marzena glapa

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-26

Gmina: Długołęka
Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu. Współpraca ze Stowarzyszeniem była w pełni profesjonalna. Wszystko było dokładnie wytłumaczone. W razie pytań nie było żadnych problemów z komunikacją. Firma wybrana przez nas na realizację audytu przed realizacja projektu, a także do wykonania prac okazała się w pełni profesjonalna. Świetny kontakt ze Stowarzyszeniem oraz z wykonawcą tylko nas utwierdził, że warto korzystać z takich projektów. Oczywiście poza czystszym powietrzem wokół nas, zyskaliśmy także wygodę w użytkowaniu oraz zmniejszyliśmy rachunki za ogrzewanie. Pozdrawiamy cała ekipę Stowarzyszenie oraz wykonawców

iwona olearnik

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-24

Gmina: Pieńsk
Otrzymanie grantu znacznie ułatwiło mi instalację pompy ciepła. Działanie urządzenia, szczerze mówiąc przekroczyło moje oczekiwania. Woda cały czas ma taką samą temperaturę, więc nie ma potrzeby ,, spuszczania\\\" wody aż do osiągnięcia optimum. Ciepło dochodzi do każdego pomieszczenia w domu. I, co najważniejsze, nie muszę schodzić co pół godziny do pieca, a w domu czysto, ciepło...

beata beata

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-24

Gmina: Gromadka
Polecam wszystkim korzystanie z programów grantowych, których celem jest dofinansowanie i wymiana źródła ciepła, w moim przypadku z kotła węglowego \"kopciucha\" na POMPĘ CIEPŁA . Eko-Ciepło jak i firma instalująca ARMET Julian Rozmus byli bardzo pomocni w sprawach dokumentacji jak i montażu pompy ciepła - \"perfekcja\". Jeszcze raz Dziękuję i Polecam .

antoni jamroz

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-30

Gmina: Gromadka
Bardzo polecam! Wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Jesteśmy zachwyceni z mężem taką współpracą. Po przesłaniu dokumentów po kliku dniach pieniądze były już na koncie. Dziękujemy!

maria kędziora

Opinia - (drugi nabór)

2022-10-24

Gmina: Zawidów
Jestem zadowolona

edyta edyta

Opinia - (drugi nabór)

2022-09-07

Gmina: Gromadka
Jestem bardzo zadowolona z pompy ciepła. Dobrze, że jest taki program, dzięki niemu więcej osób ma swój wkład w ochronę środowiska. Pracownicy, którzy instalowali pompę ciepła są bardzo solidni, uprzejmi i życzliwi. Bardzo dziękuję wykonawcom za profesjonalne podejście.

józefa mikołajczak

Opinia - (drugi nabór)

2022-09-07

Gmina: Sulików
Jeszcze pompa ciepła nie zaczęła działać ponieważ jest ciepło. Teraz w łazience gdzie jest zamontowana część wewnętrzna jest czysto, brak pieca i czarnej rury robi przytulniejsze wrażenie. Ekipa montująca zrobiła to sprawnie i czysto. Polecałbym wszystkim, komu jest po drodze z ochroną środowiska. W moim przypadku jako osobie już pod 80 roku życia odpada noszenie węgla (a i teraz jest tak drogi, że byłby problem z kupnem) palenie i czyszczenie pieca, a co za tym idzie kurz i brud oraz częste malowanie łazienki. Warto było zaoszczędzić i wejść w ten program. Uczciwie firma wywiązała się z grantem. Na zwrot części grantowej czekałem tylko 30dni. Polecam każdemu komu zależy na niższych kosztach eksploatacji, nie zatruwaniu środowiska w okolicy i też ważne bez obsługiwania źródła ciepła.

bolesław mańczak

Opinia

2022-06-09

Gmina: Długołęka
Nie ma obecnie lepszej opcji na zmianę źródła ciepła na tak korzystnych warunkach. Stowarzyszenie pracuje bardzo sprawnie i szybko, sama realizacja i rozliczenie przebiegło bez zakłóceń i opóźnień.

edyta edyta

Opinia

2022-03-08

Gmina: Bolesławiec Miejska
Ok. Bardzo dużo biurokracji. Ale najważniejsze bezpieczeństwo.

genowefa genowefa

Opinia

2022-01-29

Gmina: Sulików
Dokonałem wymiany pieca węglowego w domu jednorodzinnym na kocioł gazowy zasilany ze zbiornika gazu. Wymiana była realizowana w ramach projektu realizowanego przez Grantodawcę Oddział Terenowy Stowarzyszenia WOLNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ w Świdnicy. W ramach projektu grantowego Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Zachodniego Obszaru Interwencji. Współpraca z oddziałem w przygotowaniu wszelkich formalności była dobra. Prace przy wymianie źródła ogrzewania przez firmę przebiegły sprawnie. Całość została uruchomiona i pracuje dobrze. Po odbiorze przez inspektora z ramienia Grantodawcy dokonałem zapłaty za fakturę od wykonawcy. W krótkim czasie otrzymałem grant, z czego jestem zadowolony.

adam szyndlarewicz

Opinia

2022-01-27

Gmina: Pieńsk
PROCES INSTALACJI ORAZ WSZELKIE ZWIĄZANE ZE ZMIANĄ ŹRÓDŁA CIEPŁA CZYNNOŚCI PRZEBIEGŁY BEZ ZARZUTU.

anna anna

Opinia

2022-01-26

Gmina: Gromadka
Ponieważ staramy się dbać o środowisko w którym żyjemy, zdecydowaliśmy się na wymianę dotychczasowego źródła ciepła (pieca węglowego) na nowoczesną pompę ciepła. Cieszy nas fakt, że tym samym przyczyniliśmy się do redukcji emisji CO2 oraz pyłów do naszego środowiska. W pomieszczeniach po dawnej kotłowni jest teraz czysto i schludnie, bez pyłu węglowego i popiołu. Nie bez znaczenia pozostaje zaoszczędzony czas który dotychczas przeznaczony był na obsługę pieca, zakup i transport węgla oraz drewna. Teraz będąc poza domem, nie trzeba już myśleć o tym, że czas wracać żeby rozpalić w piecu. Dzięki temu programowi grantowemu zrealizowaliśmy projekt wymiany źródła ciepła na nowoczesny system grzewczy, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem polecamy takie rozwiązanie. Inwestycja została zrealizowana, i po złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów pieniążki wpłynęły na nasze konto w ciągu kilku dni. Ilona i Mirosław Walasik - gmina Gromadka.

mirosław walasik

Opinia

2021-12-21

Gmina: Sulików
Jestem bardzo zadowolony z całego przedsięwzięcia, począwszy od kontaktu z biurem w Świdnicy, gdzie Panie (w szczególności p. Ania) bardzo spokojnie i rzetelnie wytłumaczyła i przedstawiła zasady całego programu oraz warunków koniecznych do wzięcia udziału w programie. Następnie dobry kontakt z wykonawcą projektu i osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Bardzo sprawne podpisanie umowy na realizację (mimo pandemii). Realizacja oddaliła troszkę w czasie, ale wynikało to z daty podpisania umowy (opóźnionej ze względu na pandemię). Samo wykonawstwo bez problemów, bardzo dobry kontakt z wykonawcą. Rozliczenie również bezproblemowe. Ogólnie na każdym etapie można było liczyć na pomoc biura. Serdecznie polecam i pozdrawiam.

Łukasz Łukasz

Opinia

2021-11-16

Gmina: Pieńsk
Cały przebieg procesu, w którym uczestniczyłem tj. od deklaracji chęci uczestnictwa w programie po wypłatę grantu oceniam celująco. W programie napotkałem na kompetentne i rzeczowe osoby. Dotyczy to w szczególności osób uczestniczących bezpośrednio i pośrednio w programie. Na pochwałę również zasługuje firma wykonawcza. Wyróżniam dodatkowo Panią Annę J. za przekazywanie w sposób rzeczowy i kompetentny zasady programu i harmonogramu realizacji. Uważam, że takie programy to przyszłość naszego kraju i Europy. Za redukcję CO2 podziękują nam nasza planeta i przyszłe pokolenia. Jak bym miał uczestniczyć w tym programie to zrobił bym to jeszcze raz bez żadnego wahania. Polecam przyszłym uczestnikom.

marcin nowicki

Opinia

2021-11-16

Gmina: Bolesławiec Miejska
Jestem bardzo zadowolona z każdego etapu współpracy z liderem grupy partnerskiej. Współpraca była profesjonalna, osoby, z którymi się kontaktowałam (specjalne podziękowania dla pani Anny J. ze Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość) kompetentne i zaangażowane, cierpliwe i bardzo pomocne. Uczestnictwo w samym projekcie dzięki tej pomocy było łatwe i bezproblemowe. Można było się skonsultować na każdym etapie projektu. szczególnie pod względem wypełniania dokumentów i zwrotu pieniędzy, co było niezwykle ważne. Bardzo dobra firma wykonująca instalację (u mnie pracowali fachowcy z D-Home): ekipa sprawna, uważna, bardzo profesjonalna i wyczulona na potrzeby właścicieli domu. Polecam i gratuluję tego projektu. Z wyrazami wdzięczności Grażyna Hanaf

grażyna hanaf

Opinia

2021-11-20

Gmina: Sulików
Jestem w pełni usatysfakcjonowana! Zarówno projekt, jak i wykonanie było bez zarzutów. Jedyny minus to czas oczekiwania na przyjęcie do projektu oraz na termin wykonania. Jednak - z całą pewnością było warto.! Zwrot kosztów nastąpił bardzo szybko. POLECAM

olga zawada

Opinia

2021-11-17

Gmina: Sulików
Jestem bardzo zadowolona z realizacji programu. Dzięki dofinansowaniu mogłam sobie pozwolić na wymianę źródła ciepła i mój dom jest teraz bardziej ekologiczny, a powietrze, którym oddychamy znacznie lepszej jakości.

monika tymińska

Opinia

2021-11-17

Gmina: Oborniki Śląskie
Wszystkie działania na rzecz poprawy powietrza są dla nas ogromne ważne a świadomość, ze szybciej będziemy mogli dołożyć \"swoją cegiełkę\", skłoniła nas do udziału w projekcie. Na początku byliśmy pewni, że nie spełnimy wszystkich warunków. Na szczęście, udało się. Zyskaliśmy, nie tylko świeże powietrze wokół siebie, ale i spokój na najbliższe lata. Wsparcie i pomoc jakie dostaliśmy od CTE EkoCiepło, zasługują na najwyższe uznanie. Polecam.

grażyna malowaniec

Opinia

2021-11-16

Gmina: Kobierzyce
Jestem bardzo zadowolony z wymiany pieca na nowoczesną instalację grzewczą - pompę ciepła, wspartą z programu grantowego, Jestem również zadowolony z obsługi i montażu. Pozdrawiam

edward winter

Opinia

2021-11-10

Gmina: Długołęka
Fantastyczna opcja.

stanisław kuboń

Opinia

2021-10-14

Gmina: Oborniki Śląskie
Polecam ten program. Dzięki ich doradcy zrezygnowałem z planu montażu pieca gazowego na rzecz pompy ciepła, co było dobrym pomysłem biorąc pod uwagę ceny gazu. Po uruchomieniu fotowoltaiki koszt ogrzewania i ciepłej wody 37 zł. na trzy miesiące [koszty stałe] . No i ta dopłata 85% bezkonkurencyjna. Procedury trochę trwają ale sama wymiana 2 dni i po robocie . Teraz już nie pamiętam jak to było palić w piecu. Polecam

krzysztof kowalik

Opinia

2021-09-30

Gmina: Pieszyce
Inwestycja przebiegła szybko i sprawnie. Nie miałem żadnych uwag w zakresie wykonania instalacji pompy ciepła – szybko, czysto i profesjonalnie. Procedura zwrotu dotacji była prosta. Do wypełnienia było kilka dokumentów. Obsługa projektu ze strony Stowarzyszenia była bardzo dobra. Zachęcam do skorzystania z programu. Krzysztof Nawrot

krzysztof nawrot

Opinia

2021-08-09

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jestem bardzo zadowolona z projektu. Wszystko przebiegło bardzo szybko i sprawnie. Przez cały czas bardzo dobry kontakt, wszystkie informacje bardzo jasne. Prace wykonane bardzo dobrze, firma wykonująca przedsięwzięcie solidna, dokładna i godna polecenia. Pieniążki z dofinansowania bardzo szybko wpłynęły na konto. Bardzo gorąco polecam każdemu ze skorzystania .

agnieszka czerwiŃska

Opinia

2021-08-03

Gmina: Pieszyce
Witam, jak najbardziej polecam korzystanie z tego typu programów, wszystko przebiegło bardzo dobrze od przeprowadzonego audytu, wykonawstwo i zakończenie prac związanych z nowym źródłem ciepła. W 100 % polecam.

irena irena

Opinia

2021-08-01

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Wszystko poszło sprawnie. Ogólne zadowolenie

kazimiera kazimiera

Opinia

2021-08-02

Gmina: Lwówek Śląski
Dziekuje serdecznie za współprace, która okazała się bardzo rzeczowa i kompetentna ze strony Oddziału. Szczególne podziękowania kieruje Pani Marcie za bardzo sprawne przeprowadzenie nas przez cala procedurę związaną z grantem. Obecnie cieszymy się ogrzewaniem pompy ciepła, która została zainstalowana bardzo szybko i sprawnie przez profesjonalną ekipę. Dzieki temu dbamy o czyste powietrze które obecnie jest mocno zanieczyszczone. Po złożeniu końcowego wniosku o wypłatę dofinansowania w ciągu dwóch tygodni przelew był na koncie. Z przyjemnością w przyszłości nawiąże współprace jak również polecam wszystkim wymianę źródła ciepła na ekologiczne, współpracując ze Stowarzyszeniem.

zdzisława zawiła

Opinia

2021-08-03

Gmina: Bolesławiec Miejska
Program, z którego skorzystałem polecam każdemu. 85% dofinansowania, fachowa pomoc podczas realizacji projektu, stały opiekun(cierpliwy, profesjonalny, dostępny) służący radą, potrafiący wytłumaczyć i wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Montaż części wysokiej jakości, podwójna kontrola podczas i po realizacji programu przez profesjonalny, fachowy nadzór. Dzięki programowi pozbyłem się problemów dotyczących opału. I to co najważniejsze, teraz żyję w zgodzie z naturą, nie zanieczyszczam środowiska. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w projekcie. Andrzej K.

andrzej andrzej

Opinia

2021-07-27

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Jestem bardzo zadowolony. Wzorowa obsługa, jasne warunki itp... Gdyby nie Ekociepło, nadal bym nosił węgiel i popiół. Polecam każdemu, kto szuka prostej i szybkiej dotacji.

daniel hyjek

Opinia

2021-07-28

Gmina: Kobierzyce
Grantodawca zasługuje na jak najlepszą opinię. W ramach grantu została zamontowana pompa ciepła. Przedsięwzięcie od początku, czyli od spotkań informacyjnych, do samego końca, czyli rozliczenia grantu miało bardzo dobry dobrą organizację. Wszelkie zapytania i wątpliwości były załatwiane bez zbędnej zwłoki. Szczerze polecam.

jacek blicharz

Opinia

2021-07-27

Gmina: Oborniki Śląskie
Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Na każdym etapie można liczyć na profesjonalne wsparcie. Bardzo polecam .

sebastian walczak

Opinia

2021-08-02

Gmina: Kobierzyce
Szybki i sprawny montaż, dosyć szybko nastąpił zwrot środków, trochę długo trwał pierwszy etap czyli okres od audytu do montażu ale pewnie pandemia tutaj nie pomagała.

piotr winiarski

Opinia

2021-08-10

Gmina: Sobótka
Skorzystałem z możliwości otrzymania grantu na modernizację systemu ogrzewania domu, system Eko-Ciepło. Wszelki prace związane z modernizacją, wymianą pieca, całej instalacji, zostały wykonane bardzo starannie, szybko. Spokojnie mogę polecić Eko - Cieplo. Szybko,starannie,rzetelnie.

wiesław zimnicki

Opinia

2021-07-27

Gmina: Kobierzyce
Dzień Dobry Tytułem wstępu, program był trudny dla przeciętnego człowieka, kilka komórek zajmowało się papierami, ktoś inny audytem, ktoś inny był opiekunem...natomiast im dalej tym łatwiej. Reasumując jetem w pełni zadowolony z opiekuna, firmy montażowej zwłaszcza. Zwrot środków trwał około m-ca. Pozdrawiam i zachęcam przyszłych grantobiorców

jarosław bodak

Opinia

2021-07-24

Gmina: Żórawina
Jestem bardzo zadowolony z modernizacji systemu ogrzewania. Wymiana pieca na opał stały, na pompę ciepła + fotowoltaika, to czyste powietrze, komfort obsługi -połączone z dofinansowaniem 35000 zł sprawia, że poniesione koszty inwestycji szybko się zwrócą . Realizacja projektu odbyła się bardzo sprawnie i profesjonalnie pomimo pandemii covid19.

marek targoni

Opinia

2021-07-16

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonej modernizacji mojego systemu ogrzewania. Prace zostały wykonane sprawnie i profesjonalnie. Po kilku miesiącach użytkowania system działa bez zakłóceń i efektywnie. Jest praktycznie bezobsługowy (w przeciwieństwie do wcześniejszego pieca) i zapewnia komfortowe ciepło. Nadzór ze strony Stowarzyszenia zapewnił mi poczucie, że ktoś czuwa nad przebiegiem prac więc byłam spokojna, że instalacja zostanie zrobiona poprawnie. Udział w programie to była bardzo dobra decyzja i gdybym miała podjąć ją jeszcze raz zrobiłabym to na pewno. Mam nadzieję, że projekt będzie kontynuowany i więcej gospodarstw w okolicy będzie ogrzewać swoje domu dbając o środowisko.

małgorzata zeń

Opinia

2021-07-12

Gmina: Długołęka
W ramach projektu wymieniłem dotychczasowy piec na ekogroszek na pompę ciepła (PC) oraz fotowoltaikę (PV - o mocy niezbędnej do jej zasilania). Instalacje wykonano w reżimie wysokiej kultury technicznej z zachowaniem wszelkich norm oraz walorów estetycznych. Realizacja projektu przebiegła sprawnie (2-3 dni każda instalacja) i obecnie obie instalacje pracują już od prawie pół roku. Dzięki temu miałem okazję ogrzewać dom także przez końcówkę okresu zimowego. Obejmowało to także kilkudniowe okresy z temperaturami ujemnymi. PC (typu powietrze - woda) sprawdziła się tu doskonale, jej moc okazała się wystarczająca także w takich warunkach. Przy zasilaniu własnym prądem koszty ogrzewania są mniejsze niż poprzednio, szczególnie, że PC (przy takim samym poborze prądu) daje kilkukrotnie większą energię cieplną niż zwykłe grzejniki elektryczne, ponieważ część energii pobierana jest ze środowiska. Do tego w pomieszczeniu dawnej kotłowni wreszcie nie ma pyłu, którym częściowo oddychaliśmy gdyż roznosił się także na dom (nie wspominając już o ogromnej szkodliwości oddychania podczas czyszczenia pieca co trzeba było robić regularnie, szczególnie w okresie zimowym). Do tego nie ma już konieczności zaopatrywania się w ekogroszek co wiązało się z koniecznością jego załadowywania, przewożenia, wyładowywania i zasypywania pieca 20 kg workami (tej ostatniej czynności także towarzyszyło pylenie). Jest zatem wygodniej i czyściej. Przede wszystkim zaś nie emitujemy już pyłów przez komin na zewnątrz i świadomość tej dbałości o środowisko jest dla nas także bardzo istotna.

jacek krajewski

Opinia

2021-07-15

Gmina: Długołęka
Wymieniłam piec na biomasę serdecznie polecam każdemu kto ma jakiekolwiek wątpliwości niesamowita wygoda i porządek ,od strony formalnej również wszystko w porządku bardzo sprawnie przebiegał przepływ informacji ,wniosków jak i zwrot dofinansowania polecam.

aneta kowalczyk

Opinia

2021-07-15

Gmina: Kąty Wrocławskie
Projekt jest przemyslany od a do z. Wszystkie sprawy związane z konkursem odbyły się szybko,,sprawnie bez zbędnych wizyt, jeżdżenia po firmach, zwłaszcza, że był to czas z obostrzeniami pandemicznymi. Wybór firmy montującej pompę też bardzo trafny. Montaż przebiegł bardzo sprawnie. Uczestniczyłem w obu projektach PV i EKO-ciepło. Jestem bardzo zadowolony z projektów, wszystko pracuje super. Grantodawca to zespół ludzi, którzy znają się na pozyskiwaniu dotacji i załatwiania spraw z tym związanych.

grzegorz miśta

Opinia

2021-07-12

Gmina: Kąty Wrocławskie
Zmiana pieca ekogroszek na pellet był dobrym wyborem, wygodniej czyściej i ekologiczniej

krzysztof melka

Opinia

2021-07-14

Gmina: Pieńsk
Jestem bardzo zadowolony z programu, który umożliwił mojej rodzinie zmianę systemu ogrzewania domu. Jeszcze nie mieliśmy możliwości tak na 100 % wykorzystać system grzewczy, ale jak na ten moment decyzja o wzięciu udziału w tym porogamie była jak najbardziej trafna. Na pewno w przyszłości, a wręcz już odczuwamy dobroczynne skutki zmian, woda ciepła jest na bieżąco, jak jest potrzeba to ogrzewanie jak i stała temperatura jest w domu. Ogólnie rzecz ujmując był to strzał w 10 ! Polecamy każdemu kto jeszcze się zastanawia nad wzięciem udziału w projekcie. Czyste powietrze, cała przyjemność z użytkowania.

radosław radosław

Opinia

2021-07-12

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Jeśli ktoś zastanawia się czy warto, to podpowiem, że warto. Po zakwalifikowaniu się do programu pozostała część, to już pestka. Tak naprawdę w naszej gestii pozostaje ustalenie terminu realizacji i płatność wykonawcy. Zwrot grantu bardzo szybki. Obsługa projektu profesjonalna. Polecam, jak nie dla ekologii to dla wygody.

tomasz kubuś

Opinia

2021-06-16

Gmina: Zawidów
Dziękuję za współpracę. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu realizacji projektu. Cieszę się, że miałam możliwość skorzystania z tak fachowej, sympatycznej obsługi. Prezentują Państwo najwyższą jakość usług.

magdalena kwaśniewicz

Opinia

2021-06-18

Gmina: Zawidów
Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni, że podjęliśmy decyzję o takiej dużej inwestycji (oprócz pompy ciepła także instalacja fotowoltaiczna). Ja będę miał święty spokój (zakup opału i wielomiesięczne schodzenie do kotłowni), a żona porządek. Jeżeli miałbym kogoś namawiać do takich inwestycji to jesteśmy z żoną w 100% skłonni to czynić.

grzegorz grzegorz

Opinia

2021-07-04

Gmina: Bolesławiec Miejska
Uczestniczę w wymianie starego pieca węglowego na piec gazowy jednofunkcyjny. Realizacja przedsięwzięcia w 100% profesjonalna. Od samego początku wypełnianie wniosków, aż do zakończenia (wypłaty grantu) pełna opieka ze strony Grantodawcy. Realizacja wymiany pieca stała na bardzo wysokim poziomie. Pełen PROFESJONALIZM. Wypłata grantu - w błyskawicznym tempie. POLECAM!!!!

andrzej andrzej

Opinia

2021-06-28

Gmina: Bolesławiec Miejska
Dzięki grantowi w kotłowni jest teraz nowoczesna pompa zamiast pieca na ekogroszek. Czysto, ekologicznie i wygodnie. Sama instalacja poszła bardzo sprawnie. Co prawda zima jeszcze przed nami i test z działania za kilka miesięcy, jednak sam proces odnośnie sporządzania dokumentacji, kontaktu z grantodawcą (w czasie pandemii) oceniam na piątkę.

bogusława Łomanów

Opinia

2021-06-17

Gmina: Zawidów
Witam Wszystko od początku do samego końca inwestycji przebiegało bez problemowo. Wybór wykonawców bardzo duży, pani zajmująca się grantem super kontakt. Firma, którą wybrałem do montażu pompy ciepła STEMPELEK w pełni profesjonalna. Grant został wypłacony w niespełna 3 tygodnie. Pozdrawiam

grzegorz maciorowski

Opinia

2021-06-16

Gmina: Pieńsk
Wszystko odbyło się zgodnie z umową. Nie mam żadnych zastrzeżeń, jestem bardzo zadowolony z pompy ciepła. Urządzenie jest bezobsługowe działa poprawnie.

grzegorz wolny

Opinia

2021-06-19

Gmina: Lwówek Śląski
Chciałbym bardzo podziękować Firmą instalującą fotowoltaikę i pompę ciepła a w szczególności Firmie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy, która w głównej mierze przyczyniła się, doradziła i pomogła w podjęciu decyzji o instalację fotowoltaiki i pompy ciepła. Jestem im bardzo wdzięczny i chciałem serdecznie podziękować za pomoc i doradztwo. Dziękuję Bardzo. Pozdrawiam.

edward foltyn

Opinia

2021-06-17

Gmina: Lwówek Śląski
W naszym przypadku dokonywaliśmy wymiany ogrzewania z typowego \"kopciucha\" na pompę ciepła. Cały proces wymiany ogrzewania przebiegł bezkonfliktowo, począwszy od procesu planowania, audytu a skończywszy na montażu nowego ogrzewania. Muszę przyznać, że obawiałam się tej wymiany a szczególnie małej wiedzy co do nowych technologi ale z perspektywy przejścia całego procesu od wyboru produktu po montaż jestem bardzo zadowolona. Mogę z dużym przekonaniem polecić osobom planującym wymianę źródła ogrzewania przy współpracy z grantodawcą Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy jak też firmą wykonawcy instalacji SOL-TECH Systemy Energii Odnawialnej Sebastianem Król z Bolesławca.

małgorzata uboga

Opinia

2021-05-21

Gmina: Pieńsk
Jestem zadowolony ze sposobu załatwiania formalności oraz miłej obsługi. Wykonawstwo przedsięwzięcia także bardzo pozytywne.

piotr chruściel

Opinia

2021-04-22

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Witam przyszłych grantobiorców. Naprawdę warto skorzystać, od pierwszego spotkania, po wykonanie audytu, przygotowania dokumentów aż po samą wymianę pompy ciepła i montaż fotowoltaiki po wypłatę grantu (która nastąpiła po tygodniu od złożenia wszystkich dokumentów) wszystko przebiegało sprawnie i bez żadnych problemów. Dziękuję Pani Ani, która była cały czas z nami w kontakcie telefonicznym. Polecam.

iwona borowa

Opinia

2021-04-08

Gmina: Pieńsk
Cała realizacja projektu przebiegła bardzo sprawnie. Pracownicy firmy wspomagali nas na każdym etapie. Szczególnie dziękujemy naszemu opiekunowi projektu Pani Ani, która była cały czas z nami w kontakcie telefonicznym. Pomimo pandemii wszystko się udało. Projekt ten to same korzyści, zarówno dla środowiska jak i dla nas, niski nakład finansowy. Kwota dotacji została przelana bardzo szybko, zaraz po dostarczeniu dokumentów. Polecamy z czystym sumieniem.

dariusz ruciński

Opinia

2021-04-08

Gmina: Lwówek Śląski
W moim domu została zainstalowana pompa ciepła. Przebieg realizacji projektu w którym brałam udział - bez zarzutu. Uzyskałam profesjonalną pomoc przy kompletowaniu potrzebnych dokumentów. Montaż sprawny, terminowy, solidny. Korzystam z pompy ciepła ponad miesiąc. W domu jest ciepło, ciepła woda dostępna bez ograniczeń .

helena dowgiało

Opinia

2021-04-23

Gmina: Lwówek Śląski
Dziękuję bardzo za pomoc w uzyskaniu środków z tytułu refundacji poniesionych kosztów na wymianę wysokoemisyjnego żródła ciepła,dofinansowanie w kwocie 35 000,00 wpłynęło na konto. Proces montażu zmodernizowanej kotłowni oraz instalacji fotowoltaicznej przebiegł sprawnie i finalnie jestem zadowolona, gdyż w domu mamy ciepło bez żadnej dodatkowej pracy, no i co jest bardzo ważne nie zanieczyszczam powietrza. Projekt Eko-Ciepło oceniam bardzo pozytywnie, pracownicy z którymi miałam kontakt kompetentni, polecam.

krystyna gąsiorowska

Opinia

2021-03-19

Gmina: Pieszyce
Sprawna i terminowa realizacja przedsięwzięcia. Zaangażowany, doświadczony zespół. Kompleksowa obsługa. Polecam!

mariusz mariusz

Opinia

2021-05-17

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Projekt grantowy oceniam jak najbardziej pozytywnie. To nowoczesne rozwiązanie grzewcze dostarcza komfortu, że mamy ciepły dom oraz wodę, bez spalin i smogu. Nie szkodzimy środowisku, nie zatruwamy najbliższego otoczenia.

michał klepacki

Opinia

2021-03-20

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Witam ! Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowoczesnych systemów grzewczych - pompy ciepła, ponieważ jest to bardzo wygodne w użyciu. Polecamy naszym znajomym. Jesteśmy również zadowoleni z profesjonalnego montażu urządzenia. Doceniamy to, że przyczyniliśmy się do poprawy czystego powietrza. Pozdrawiam

stanisława stanisława

Opinia

2021-03-19

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Wszystko wykonane profesjonalnie. Polecam

kazimierz kazimierz

Opinia

2021-03-19

Gmina: Długołęka
Cała procedura ubiegania się o grant, realizacja inwestycji i jej rozliczenie przebiegła bardzo sprawnie. Nie było żadnych trudności jeśli chodzi o dokumentacje. Zwrot z grantu otrzymaliśmy w ciągu 2 tygodni od dnia wysłania wniosku o rozliczenie. Mieliśmy wiele wątpliwości odnośnie wyrzucenia starego źródła ciepła i zamontowania pompy ciepła tym bardziej, że mamy tylko instalacje grzejnikową w domu, jednak obecny komfort, który mamy i sprawność urządzenia oraz niskie rachunki za prąd powodują, że jesteśmy ogromnie zadowoleni z podjętego ryzyka. Przez okres miesiąca użytkowania sumarycznie wydaliśmy mnie pieniędzy na ogrzewanie domu, niż w przypadku opalania węglem.

henryk henryk

Opinia

2021-03-18

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w programie ,,Wymiany wysoko emisyjnego źródła ciepła,, w krótkim czasie i bardzo sprawnie organizacyjnie zostały przeprowadzone wszelkie formalności oraz zmodernizowanie kotłowni. Pracownicy Firmy którzy wykonywali prace montażowe w naszej nowej ciepłowni wykazali się wysoką kulturą techniczną i osobistą. Mamy świadomość, że tym działaniem przyczyniamy się wspólnie do zadbania o czyste powietrze. Wysokość grantu 85% umożliwia nawet mniej zamożnym właścicielom domów jednorodzinnych w modernizacji własnych kotłowni.

robert latawiec

Opinia

2021-03-18

Gmina: Kobierzyce
Projekt przebiegał bardzo sprawnie i profesjonalnie. Wszystko działa tak jak w założeniach. Teraz pozostaje się tylko cieszyć z użytkowania

maciej drzazga

Opinia

2021-03-19

Gmina: Siekierczyn
Polecam udział w programie Eko-ciepło. Duże wsparcie na każdym etapie grantu, duże dofinansowanie. Pieniądze bardzo szybko na koncie. Projekt rozciągnięty w czasie, ale było warto.

elżbieta leszczyńska

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Jestem bardzo zadowolony z obsługi tego projektu. Wszystkie informacje były jasno przekazywane i w wygodnym sposób. Zawsze można było liczyć na dostępność opiekunów i ich wyczerpująca informacje zwrotną. Mam doświadczenie w tego typu projektach, ponieważ rok wcześniej uczestniczyłem w innym i tam cała praca operacyjna związana z przetargiem i dokumentacja była przerzucona na grantobiorce. W tym projekcie musiałem tylko przygotować dokumenty, udostępnić pomieszczenia do wykonania audytu, wybrać urządzenia i tyle. Polecam Eko-Cieplo.

rafał wesołowski

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Jak narazie z pompy jestem bardzo zadowolona zero dymu,czadu,smogu,podkładania do pieca,wrzucania i zworzenia węgla do kotłowni dokładania do pieca,czyszczenia pieca rąbania drzazek na rozpałkę itp po prostu nie wiem co to piec węglowy.Z przyzwyczajenia ide nie raz do pieca którego juz tam nie ma:)Narazie co do -10 stopni spelnia swoje zadanie i ciepło w domu co do -20 stopni nie napisze bo jeszcze takiej temperatury nie było jak mam zamontowana pompe ciepła.Polecam każdemu pompe ciepła

jolanta kraszewska

Opinia

2021-03-31

Gmina: Siechnice
Na początku podchodziłem do tego sceptycznie. Ale teraz po realizacji projektu mogę zdecydowanie powiedzieć że było warto. Koszty niewiele większe a wygoda i konfort nieporównywalne. Skończył się problem z uciążliwym węglem i brudną kotłownią. Pomoc finansową i fachową z najwyższej półki. Wszystkim zainteresowanym polecam

Łukasz borowik

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Wielki pozytyw za realizację projektu grantowego Eko-Ciepło. Dobre doradztwo pozwoliło wybrać rozwiązania lepsze, niż pierwotnie planowałem (pompa ciepła zamiast peleciaka). Zabezpieczenia w umowach, dobór sprawdzonych kontrahentów i nadzorowanie realizacji inwestycji. Po wszystkim szybkie rozliczenie inwestcji i wypłata grantu. Poza realizacją celów klimatycznych i poprawą jakości życia zostaje bezcenne uczucie, że coś realnego z tej Unii się ma. Polecam.

dariusz kaszewski

Opinia

2021-03-11

Gmina: Żórawina
Od pierwszego spotkania w Gminie, po wykonanie audytu, przygotowania dokumentów, wymiany pompy po wypłatę grantu wszystko przebiegało sprawnie i bez żadnych problemów. Polecam.

andrzej andrzej

Opinia

2021-03-10

Gmina: Żórawina
Jestem beneficjentem nowoczesnej instalacji grzewczej. Obsługa ze strony Grantodawcy bardzo profesjonalna. W razie potrzeby mogłem liczyć na pomoc, a w razie wątpliwości na wyjaśnienia. Szybkie załatwienie formalności po zakończeniu instalacji i szybka wypłata dofinansowania.

wojciech wójcik

Opinia

2021-03-08

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Bardzo dobra inwestycja, czyste powietrze, nowoczesna technologia. Przy tak dużej dotacji, dardzo mocno polecam.

henryk galas

Opinia

2021-03-11

Gmina: Pieszyce
Profesjonalnie i kompleksowo przygotowana dokumentacja, a także realizacja projektu aż po uruchomienie urządzenia grzewczego jakim jest pompa ciepła w moim domu. Inwestycja przyczyniła się nie tylko do spadku emisji dwutlenku węgla i inny gazów szkodliwych środowisku ale także do komfortu użytkowania domu oraz do oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. W związku z powyższym chciałbym serdecznie podziękować grantodawcy i z pełną aprobatą polecieć państwu Eko-ciepło jako podmiot gwarantujący sukces państwa inwestycji.

grzegorz smołucha

Opinia

2021-03-04

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Jestem bardzo zadowolony z realizacji projektu, wszystko przebiegło sprawnie i teraz pozostaje się cieszyć \"ciepłem\" w domu zupełnie bez obsługowo.

tadeusz horożaniecki

Opinia

2021-03-04

Gmina: Niemcza
Programy grantowe takie jak ten, w którym wzięłam udział, stanowią nieocenioną pomoc w wymianie nieekologicznych źródeł ciepła na terenach wiejskich. Nie ma co ukrywać, że instalacja nowoczesnych systemów grzewczych to inwestycja kosztowna, przekraczająca możliwości przeciętnych rodzin. Tylko ze wsparciem programu grantowego moja rodzina mogła zdecydować się na taki krok. Instalacja pompy ciepła i fotowoltaiki sprawiła, że nie tylko dbamy o nasze środowisko, ale także korzystamy z wygodnego i bezobsługowego systemu grzewczego, którego eksploatacja jest prawie bezkosztowa. To była dobra inwestycja.

monika ignatowska

Opinia

2021-03-04

Gmina: Siekierczyn
Instalację fotowoltaiczną montowała u mnie firma MULTiSUN z Wrocławia natomiast wymianę pieca węglowego na pompę ciepła powietrze -woda wykonała firma SOL - TECH Systemy Energii Odnawialnej z Bolesławca.Prace zakończono w lutym tego roku a więc mogę zaopiniować tylko ten krótki okres. W tej chwili działa wszystko bardzo dobrze .Był to miesiąc silnych mrozów a jednak uzyskiwałem w domu pożądaną temperaturę.Narazie wszystko funkcjonuje bardzo dobrze.

andrzej kisiel

Opinia

2021-02-14

Gmina: Gromadka
Polecam korzystanie z proponowanych projektów co za tym przemawia? rzetelność, pomoc na każdym etapie realizacji, wygoda. Mimo panującej pandemii cała realizacja projektu przebiegła sprawnie, firma Wolna Przedsiębiorczość pomaga na każdym kroku. Firma, którą wybrałam do montażu (piec na pellet) wykonała swoją pracę bardzo dobrze. Dziękuję p.Julianowi i monterom za pracę, którą wykonali nie szczędząc porad. Po odbiorze inwestycji i odesłaniu dokumentów w ciągu dwóch tygodni zwrot grantu był na koncie. Kopciucha nie ma, czysto, ciepło, dla mnie same plusy, polecam.

albina lewandowska

Opinia

2021-02-09

Gmina: Siechnice
Po prostu polecam !!!!! Wszystko załatwione szybko, sprawnie, bezproblemowo. Znakomita opieka ze strony grantodawcy, który ułatwiał jak tylko mógł w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, wszelkie procedury związane z naszym wnioskiem o grant. Z wprowadzonych zmian w naszej kotłowni jesteśmy bardzo zadowoleni. Tym bardziej, że oboje z żoną jesteśmy nastawieni proekologicznie. Jeszcze raz dziękujemy i polecamy Wszystkim aplikowanie w następnych edycjach programów.

zbigniew muskała

Opinia

2021-03-08

Gmina: Oborniki Śląskie
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość oraz z firmą wykonawczą Budotom. Na etapie przygotowania dokumentacji grantowej (m.in. umowy) byliśmy w stałym kontakcie z Panią Małgorzatą ze Stowarzyszenia, która odpowiadała na wszystkie pytania. Prace związane z wymianą starego źródła ciepła i montażem Pompy Ciepła, wykonane przez firmę Budotom przebiegły bardzo sprawnie, profesjonalnie i czysto. Instalatorzy wykazali się dużym profesjonalizmem.

marzena kozłowska

Opinia

2021-03-22

Gmina: Siechnice
Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonowania pompy ciepla, bez problemu poradziła sobie z ogrzaniem domu podczas tegorocznych mrozów. Parametry pompy zostały dobrane w odpowiedni sposób do zapotrzebowania energetycznego budynku.

Łukasz dudek

Opinia

2021-02-09

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Wymieniłem kocioł na eko-groszek na kocioł gazowy z zasobnikiem ciepłej wody. Przez cały czas byłem prowadzony i wspierany przez OTS Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy. Wszystko w najlepszym porządku, pieniądze po kilkunastu dniach na koncie.

dariusz kubiak

Opinia

2021-02-05

Gmina: Zawidów
Cały projekt zorganizowany bardzo profesjonalnie. W początkowej fazie trochę denerwujące było podpisywanie i akceptowanie szeregu dokumentów, co bardzo wydłużyło w czasie całą procedurę. Mnie akurat zależało, aby całe przedsięwzięcie zrealizować jeszcze w 2020 roku i akurat udało się zakończyć cały temat 28 grudnia 2020. Co do jakości wykonania całej instalacji i ustalonego terminu realizacji nie mam żadnych uwag. Pierwszy raz spotykam się z tak profesjonalną i przyjaźnie nastawioną do klienta firmą wykonawczą. Cała koncepcja instalacji , dobór urządzeń, wpięcie w istniejącą instalację wykonane perfekcyjnie. Szczególne podziękowania za solidność i profesjonalizm dla Pana Andrzeja i jego kolegi.

elżbieta twardowska

Opinia

2021-02-08

Gmina: Pieszyce
POLECAM!!! BARDZO PROSTE I SZYBKIE DOFINANSOWANIE. BARDZO DOBRA WSPÓŁPRACA.

monika monika

Opinia

2021-02-09

Gmina: Lwówek Śląski
Jestem zadowolony z wymiany pieca.

andrzej andrzej

Opinia

2021-02-05

Gmina: Lwówek Śląski
Jestem bardzo zadowolona z projektu, bardzo dobrze przedstawiony projekt fachowa i miła pomoc pracowników biorących udział przy projekcie. Wymian pieca na pompę ogrzewania jest rewelacyjna w 100% jestem zadowolona .Cały projekt szybko i sprawnie przebiegł

katarzyna sawicz

Opinia

2021-02-07

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Projekt wymiany wysokoemisyjnego kotła c.o. na pompę ciepła Panasonic Aquarea w moim przypadku jest bardzo dobrym i trafionym rozwiązaniem. Początkowo miałem zamiar wymienić kocioł węglowy na kocioł opalany pelletem. Po rozmowie z przedstawicielem akredytowanej firmy instalatorskiej zdecydowałem się jednak na pompę ciepła. Pompa pracuje w moim domu od listopada 2020 r., jak dotąd sprawuje się doskonale. Współpracę z OTS oceniam bardzo dobrze, pracują tam profesjonaliści. Na każde pytanie w razie wątpliwości uzyskałem wyczerpującą odpowiedź. Również bardzo wysoko oceniam firmę instalatorską. Po złożeniu dokumentów potwierdzających odbiór prac, środki z tytułu refundacji poniesionych kosztów na moje konto wpłynęły w ciągu miesiąca. Jeśli w przyszłości będzie jakiś odpowiedni dla mojego gospodarstwa domowego projekt realizowany przez OTS, z pewnością będę chciał skorzystać.

roman równicki

Opinia

2021-04-20

Gmina: Niemcza
Bardzo dobry kontakt. Cała procedura przebiegła szybko i sprawnie. Gorąco polecam!!!

grzegorz gendziel

Opinia

2021-02-25

Gmina: Kąty Wrocławskie
Wszytko w jak najlepszym porządku. Firma Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w 100% pomaga z wszystkimi formalnościami.

grzegorz turkowski

Opinia

2021-02-03

Gmina: Długołęka
Moja inwestycja polegała na wymianie kotła na ekogroszek na pompę ciepła i zainstalowanie fotowoltaiki. Moim zdaniem jest to rozwiązanie optymalne i je bardzo polecam. Obecnie, jak piszę te słowa, moje instalacje pracują około 2 miesięcy. W tym okresie były bardzo silne mrozy (-20 stopni) i okresy wysokich temperatur, jak na zimę. Mimo to, instalacje działały bardzo dobrze. W domu było ciepło - temperatura od 21 stopni do 23 stopni. Jak jest dzień słoneczny to całe zapotrzebowanie pompy na prąd jest pokrywane z pracy paneli fotowoltaicznych - oczywiście w tych godzinach jak świeci słońce. Tej inwestycji nie zrobiłbym bez uczestnictwa w projekcie grantowym. W ramach projektu prace wykonywała jedna firma , sprawdzona przez grantodawcę we wcześniejszych robotach. Miałem pewność dobrego wykonania. Bardzo ważnym czynnikiem było uzyskanie zwrotu około 50% poniesionych nakładów. Bez takiej finansowej pomocy nie zrobiłbym tak dużej inwestycji.

marek nitefor

Opinia

2021-02-11

Gmina: Żórawina
Uczestnicząc w projekcie \"Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza w Aglomeracji Wrocławskiej\" zdecydowałem się na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła na montaż PC + PV. Jestem bardzo zadowolony z w/w projektu, który został zrealizowany perfekcyjnie od samego początku do momentu wypłaty grantu. Wysoko oceniam również firmę MULTISUN, która była wykonawcą mojej inwestycji. Współpraca z OTS wręcz perfekcyjna, komunikacja na każdym etapie inwestycji błyskawiczna. Super projekt, spory zwrot, szybka realizacja, w efekcie ciepło, wygodnie i bez trucia środowiska, reasumując polecam Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy jako partnera godnego zaufania. Daniel Bazyliński

daniel bazyliński

Opinia

2021-02-05

Gmina: Żórawina
Dofinansowanie dotyczyło wymiany pieca opalanego ekogroszkiem na pompę ciepła. Realizacja całego projektu bardzo profesjonalna. Współpraca z firmą zarządzającą projektem układała się bardzo dobrze. Szybko rozpatrzono wniosek o grant, a jeszcze szypciej wypłacono pieniążki. Bardzo dziękuję i Pozdrawiam.

lech stolecki

Opinia

2021-02-03

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego ekologicznego ogrzewania domu i wody użytkowej. Prace instalacyjne pompy i instalacji fotowoltaicznej przeprowadzone były sprawnie, bez większych opóźnień. Wypłata dofinansowania w przeciągu niespełna 3 tygodni od złożenia wniosku. Komunikacja ze stowarzyszeniem na każdym etapie bez zastrzeżeń. Polecamy nowoczesne rozwiązanie ogrzewania domu.

marzena marzena

Opinia

2021-02-08

Gmina: Długołęka
Skorzystałem z dofinansowania na pompę ciepła powietrze - woda. Powiem szczerze, że gdyby nie dofinansowanie to nie wiem kiedy zrealizowałbym taką inwestycję. Koszt takiego przedsięwzięcia dla \\\"zwykłego Kowalskiego\\\" jest zbyt duże aby zabrać je na własne barki, tylko tak na prawdę możliwość sfinansowania takiej inwstycji ze środków unijnych pozwoliło mi i całej mojej rodzinie spełnić marzenia i żyć komfortowo, a co najważniejsze ekologicznie. Mam nadzieję, że tego rodzaju programów będzie więcej, z których więcej gospodarstw będzie miała możliwość skorzystania z dofinansowań na wymianę źródła ciepła, gdzie skorzystamy z tego my i nasze dzieci, jak również środowisko.

piotr piotr

Opinia

2021-01-28

Gmina: Gromadka
Projekt został zrealizowany profesjonalnie od samego początku do momentu wypłaty grantu. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację. Bardzo dobry kontakt. Odpowiedź na każde pytanie ekspresowa. Montaż pompy przebiegał bardzo sprawnie. Jest ciepło, jest wygoda i nie dymi z komina. Zachęcam niezdecydowanych do wymiany pieców z pomocą Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Wszystkim DZIĘKUJĘ.

tomasz kwiatkowski

Opinia

2021-01-27

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Profesjonalne podejście i bardzo miła obsługa. Bardzo szybkie rozpatrzenie wniosku o wypłatę grantu i szybka wypłata (25 dni). Pomoc na każdym etapie projektu. Dziękuję i Pozdrawiam

mirosław wójtowicz

Opinia

2021-01-25

Gmina: Gromadka
Projekt został przeprowadzony bardzo sprawnie, montaż pompy ciepła zrealizowano bez problemów, słowa uznania należą się pracownikom jednostki prowadzącej projekt. Dziękuję

jerzy jerzy

Opinia

2021-01-26

Gmina: Bolesławiec Miejska
Polecam Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy, firmę, która z nałożonych zadań wywiązała się sprawnie i terminowo, mimo przeszkód jaką była niewątpliwie pandemia! Cały proces wymiany wysokoemisyjnego źródła ciepła na źródło niskoemisyjne/pompa ciepła/, poprzedzona okresem informacyjnym. Począwszy od weryfikacji dokumentów, montażu instalacji pompy ciepła oraz realizację grantu, wszystko przebiegało sprawnie i profesjonalnie. Na każdym etapie można było liczyć na rzetelną informację. Dziękujemy i rekomendujemy zespół ze Świdnicy innym, potencjalnym zainteresowanym!

elżbieta tracz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Proces montażu przebiegł sprawnie i profesjonalnie, kontrola i sterowanie pompą ciepła poprzez aplikację internetową jest metodą innowacyjną. Wasz projekt na wymianę wysoko emisyjnego źródła ciepła jest bardzo dobrym i ważnym posunięciem finansowym, ze względu na możliwość skorzystania z grantu na modernizację kotłowni, jak i społecznym - że dbanie o czyste powietrze staje się normą, na czym skorzysta nasze środowisko. W najbliższym czasie planuję montaż instalacji fotowoltaicznej potrzebnej do obsługi pompy ciepła, dlatego czekam z niecierpliwością na korzystne decyzje w instytucjach programujących sposób wydatkowania środków unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej.

mirosław stefanowski

Opinia

2021-01-07

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Program Eko-Ciepło to chyba najlepszy program w jakim uczestniczę, korzystając ze wparcia w projekcie z środków zewnętrznych. Bardzo trafnie dopasowana oferta do planów wymiany źródła ciepła na nieemisyjne oraz wysoki poziom wsparcia to duże plusy. Obsługa programu na każdym etapie bardzo profesjonalna, zrozumiałe komunikaty i instrukcje postępowania. W moim przypadku dokonano montażu pompy ciepła wraz z zasobnikiem CWU. Rozliczenie finansowe bardzo sprawne, co ważne pieniądze na koncie w niecały miesiąc (!). Konsekwencją realizowanego projektu powinno być uruchomienie kolejnego projektu dotyczącego instalacji fotowoltaicznych, który byłby dopełnieniem aspektu ekologicznego do znanego już w konkretnym przypadku zapotrzebowania na energię. Robert

robert robert

Opinia

2020-12-27

Gmina: Niemcza
Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem wziąć udział w tym programie. Oprócz redukcji emisji CO2 do atmosfery widzę znaczną poprawę bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym (w piecu węglowym zdarzało się, że nocą wracał się dym do kotłowni) a także komfort obsługi nowej instalacji. Z czystym sumieniem polecam korzystanie z programu.

stanisław stanisław

Opinia

2021-04-20

Gmina: Pieszyce
Realizacja projektowa i wykonawcza przeprowadzona sprawnie i profesjonalnie pod okiem fachowego nadzoru. Nowoczesny system działa sprawnie i samodzielnie dając odczucie komfortu po wielu latach palenia w piecu. Jestem wdzięczny za obsługę i czekam na zaproszenie do programu fotowoltaiki. Pozdrawiam

leszek korzeniowski

Opinia

2020-12-25

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Ok wszystko

krzysztof cichosz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Pieszyce
Serdecznie dziękuję za możliwość skorzystania z dofinansowania na zmianę sposobu ogrzewania domu .Namawiam wszystkich do korzystania z tej możliwości .Poprawia się nie tylko środowisko ale i komfort codziennego życia . Minimum formalności i maksimum korzyści .

robert jukin

Opinia

2020-12-27

Gmina: Pieszyce
Witam.Sądzę ,że trzeba dopracować sprawy logistyczno organizacyjne przy wymianie żrodła ciepła,jak również profesjonalność wykonania przez firmy rekomendowane do wykonawstwa w/w.Czekam jeszcze na możliwość sterowania pompą przez aplikację jak również na ustawienie pracy biwalentnej pompy z piecem gazowym . Pozdrawiam

janusz mrzygłód

Opinia

2020-12-25

Gmina: Pieszyce
Świetny projekt. Duży zwrot - szybka realizacja. Polecam udział w tego typu inwestycjach.

Łukasz hałdaś

Opinia

2021-02-11

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Bardzo polecam udział w programie. Wszystkie prace przebiegły sprawnie i szybko, pompa ciepła działa jak należy. Szybka wypłata grantu.

elżbieta stachura

Opinia

2020-12-26

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Cały proces od przygotowania dokumentacji do montażu pompy ciepła przebiegał sprawnie i profesjonalnie. Stowarzyszenie zatrudnia w pełni wykwalifikowaną i specjalistyczną kadrę służącą pomocą na każdym etapie realizacji wniosku i montażu urządzenia. Zadania realizuje w sposób rzetelny, efektywny i z pełnym zaangażowaniem, a otrzymane dotacje rozlicza w określonych umową terminach. Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” jest organizacją wiarygodną, dającą gwarancję dobrze wykorzystanego powierzonego kapitału. Jestem zadowolony z realizacji projektu, który przyczynia się do poprawy jakości naszego powietrza.

roman maciejewski

Opinia

2020-12-29

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Projekt modernizacji kotłowni oceniam pozytywnie. Proces montażu nowych urządzeń przebiegł bardzo sprawnie a zmodernizowana kotłownia funkcjonuje bez zarzutu. Środki z tytułu refundacji poniesionych kosztów na wymianę wysoko-emisyjnego źródła ciepła wpłynęły na moje konto. Bardzo dobrze oceniam współpracę z pracownikami grantodawcy. Jestem zadowolony, że mogłem uczestniczyć w tym projekcie. Polecam. Stanisław Kozłowski.

stanisław kozłowski

Opinia

2021-02-03

Gmina: Lwówek Śląski
Projekt dofinansowania na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła oceniam bardzo pozytywnie. Otrzymałem 85% dofinansowania. Procedura jest niestety długa - jednak całość prowadzona jest bardzo sprawnie - \"za rękę\". Obsługa ze strony Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość - Centrum Technologii Energetycznych na wysokim poziomie. Moja rola ograniczyła się przede wszystkim do wypełnienia dokumentów oraz przedstawienia odpowiednich zaświadczeń . Obsługa techniczna w biurze w Świdnicy bardzo miła i kompetentna, co przekłada się na sprawne przeprowadzenie zarówno procesu gromadzenia dokumentacji technicznej jak i samego rozliczenia. Mam nadzieję że nie jest to ostatni projekt jaki będziemy wspólnie realizować. Dziękuję i polecam.

dariusz jezioro

Opinia

2021-04-21

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Witam skorzystaliśmy z propozycji Eko-Ciepło i wymieniliśmy piec węglowy na piec gazowy. Prace demontażu starych urządzeń i montaż nowych poszły bardzo sprawnie i szybko. Piec gazowy sprawuje się bardzo dobrze spełnia nasze oczekiwania. Dzięki grantowi dostaliśmy duże dofinansowanie do naszej inwestycji. Polecam o skorzystanie z propozycji jaką oferuje Eko-Ciepło pozdrawiam.

kazimierz kazimierz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Pieszyce
W ramach wymiany źródła ciepła i redukcji emisji CO2 oraz pyłów do naszego środowiska zdecydowaliśmy się na wymianę pieca węglowego na pompę ciepła. Rozwiązanie takie przyczyniło się do zmodernizowania naszej kotłowni, jak i pomieszczeń przeznaczonych do składowania opału, w których na dzień dzisiejszy jest czysto i schludnie, bez żadnych osadów z pyłu węglowego i popiołu. Zaoszczędziło to nam również czas, który trzeba było poświęcić na obsługę pieca węglowego, oraz zakup i transport węgla. Dzięki takim programom grantowym zrealizowaliśmy projekt wymiany źródła ciepła na nowoczesny system grzewczy, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem polecamy takie rozwiązanie. Agnieszka i Stanisław -Gmina Pieszyce

stanisław karpierz

Opinia

2021-02-04

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Piramida papierkologii doprowadzona do finału napawde sprawnie. Realizacja pach i już jestem EKO.::))) POLECAM warto.

czesław gorlicki

Opinia

2021-01-10

Gmina: Pieszyce
Oceniam państwa projekt na bardzo wysokim poziomie jak i na wstępie do programu oraz podczas całego procesu realizacji. Na każdym etapie mieliśmy profesjonalną pomoc z państwa strony, jeszcze raz wszystkim państwu dziękuję, każdemu z osobna jak i całej państwa firmie. Kozuń Anna

anna kozuń

Opinia

2021-02-08

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Zdecydowałem na wymianę starego pieca opalanego węglem na piec w instalacji gazowej korzystając z programu gdzie uzyskałem 85% zwrotu kosztów inwestycji. Proces kwalifikacji, realizacji od strony dokumentacyjnej, przyznanie grantu i wykonanie wymiany pieca wraz z przyłączem do instalacji przebiegł bardzo sprawnie. Zachęcam do skorzystania z programu wszystkich zainteresowanych. Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w programie.

jerzy can

Opinia

2020-12-28

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Mimo czasu pandemii i związanych z tym trudnościami, cieszę się, że mogłem skorzystać z programu dofinansowania modernizacji kotłowni. Zarówno przygotowanie projektu, instalacja pompy ciepła jak i pozyskanie grantu odbyło się na wysokim poziomie. Polecam

marek oświeciński

Opinia

2021-01-03

Gmina: Siechnice
Profesjonalne wsparcie na każdym etapie konkursu sprawiło, że przebrnięcie przez drobiazgową dokumentację przebiegło bardzo sprawnie. Dziękuję.

sebastian nowak

Opinia

2021-02-09

Gmina: Siechnice
Cały proces na pozyskanie grantu związanego z wymianą źródła ciepła przebiegł bardzo sprawnie, w bardzo miłej atmosferze. Opiekunka projektu ze strony grantodawcy była niezwykle pomocna i cierpliwa, co pomogło rozwiać wszelkie wątpliwości, które pojawiły się w trakcie wypełniania dokumentów dotyczących umowy projektu. Życzyłbym sobie takich urzędników we wszelkich instytucjach. Grand został zrealizowany. Pompa ciepła spisuje się bardzo dobrze, nawet w największe mrozy.

andrzej andrzej

Opinia

2020-12-29

Gmina: Sobótka
Bardzo dobry projekt. Dobrze zorganizowany, miły kontakt z osobami, które pomagały w wypełnianiu wniosków. Do firmy instalacyjnej brak zarzutów. Polecam.

bogdan gałązka

Opinia

2020-12-24

Gmina: Siechnice
Witam, mam jak najlepszą opinię o projekcie. Montaż przebiegał sprawnie i fachowo. Poziom obsługi i współpracy z grantodawcą i wykonawcą bez zarzutu. Na mojej ulicy są zamontowane już 2 zestawy paneli i 2 pompy ciepła. Mogę z czystym sumieniem polecić program wszystkim zainteresowanym. Niska emisja jest szczególnie szkodliwa dla zdrowia a program wydatnie ją zmniejsza.

joanna centner

Opinia

2021-01-12

Gmina: Oborniki Śląskie
Zdecydowałam się na udział w konkursie, ponieważ zależało mi na wymianie pieca węglowego na pompę ciepła, współpraca ze Stowarzyszeniem przebiegła sprawnie, kontakt z firmą był bezproblemowy, mój opiekun zawsze służył pomocą, środki na konto wpłynęły bardzo szybko. Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na ten projekt.

anna anna

Opinia

2021-02-13

Gmina: Oborniki Śląskie
Witam serdecznie, jestem szczęśliwym posiadaczem pompy ciepła Panasonic. Dzięki temu programowi mogliśmy wymienić starego kopciucha na ekologiczne źródła ciepła, jakim jest pompa ciepła. Wszystkie formalności, jak i cały proces montażu oraz rozliczenie dotacji przebiegły bardzo sprawnie. Teraz pozostaje się nam cieszyć się z wygody i komfortu. Zachęcam wszystkich do korzystania z podobnych ofert, bo dzięki nim każdy może skorzystać i wymienić źródło ogrzewanie na ekologiczne i przyczynić się do ochrony środowiska.

grzegorz ratajczak

Opinia

2020-12-30

Gmina: Sobótka
Jestem jednym z wielu osób, które otrzymały dotacje na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła na czysto ekologiczne źródło ciepła, jakim jest pompa ciepła. Cała procedura-konkurs początkowo wydawała mi się żmudna i trudna. Jednak przy wsparciu i ogromnym zaangażowaniu pracowników Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy cała procedura okazała się prosta, pomimo ograniczeń związanych z pandemią. Montaż i uruchomienie pompy ciepła to kwestia dwóch dni roboczych przez firmę z dużym doświadczeniem i zaangażowaniem. Od 6 tygodni jestem wraz z moją rodziną szczęśliwym posiadaczem ekologicznego źródła ciepła i dodatkowego czystego pomieszczenia w naszym domu, a nasze otoczenie zyskało na poprawie jakość powietrza. Na początku miałem wiele wątpliwości co do tego przedsięwzięcia ale dziś jestem pewny, że była to słuszna decyzja, która przyniesie wiele korzyści. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w zrealizowaniu projektu na wymianę źródła ciepła i uzyskaniu grantu, a w szczególności Pani Małgorzacie, która była moim opiekunem z ramienia Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy.

artur zając

Opinia

2021-01-08

Gmina: Kobierzyce
Witam,jestem bardzo zadowolony z projektu eko-ciepło, gdyż po złożeniu wniosku i dokumentów w szybkim czasie otrzymałem grant.Instalacja pompy ciepła przez firmę Andre-Tech została solidnie i szybko wykonana.

marek trzeciak

Opinia

2021-02-11

Gmina: Siechnice
Pomysł lokowania środków na ekologiczne źródła ciepła bardzo trafiony. Przydałaby się powtórka na fotowoltaikę aby stworzyć komplet. Pompa jest doskonałym wynalazkiem. Nie trzeba nosić opału wynosić popiołu a jest ciepło. Koszty podobne jak w tradycyjnym ogrzewaniu. Trochę czasu zajęło właściwe ustawienie krzywej grzania ale teraz można już dowolnie sterować ciepłem w domu. Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w programie.

henryk henryk

Opinia

2021-01-13

Gmina: Oborniki Śląskie
Skorzystałam z dofinansowania na wymianę instalacji grzewczej na pompę ciepła. Jestem zachwycona tempem przeprowadzenia całej procedury. Sprzęt jak i montaż są bez zarzutu. Zwrot środków nastąpił bardzo szybko. Bardzo dziękuję.

kinga kinga

Opinia

2021-01-03

Gmina: Sobótka
Inwestycja w pompę ciepła to najlepsza decyzja. Projekt oceniam bardzo pozytywnie. Cały proces od momentu przygotowywania wniosku, podpisania umowy, jak i montażu pompy ciepła, aż do wypłaty grantu przebiegł bardzo sprawnie pomimo panującej epidemii covid-19. Obsługa grantu przez pracowników Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość na bardzo wysokim poziomie. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w cały projekt i polecam jeszcze niezdecydowanym, firma naprawdę godna polecenia. Koniecznie przekonajcie się o tym sami.

anita jemioła

Opinia

2021-01-19

Gmina: Kobierzyce
Projekt zrealizowany bardzo szybko, profesjonalna obsługa. Polecam wszystkim

ewa ewa

Opinia

2020-12-23

Gmina: Długołęka
Cieszę się, że jestem tą osobą w nielicznej grupie osób, które otrzymało grant. Jako grantobiorca bardzo cieszę się, że wymieniłam kopciucha na coś ekologicznego- taka jak pompa ciepła. Przede wszystkim zwalnia mnie to z ciągłego podkładania i pilnowania ognia, kotłownia jest czysta , nie muszę martwić się o opał, a potem zwalać i martwić się czy oby na pewno mi starczy... Jestem bardzo zadowolona i mam spokojną głowę. Bardzo się ciesze, że jest takie dofinansowanie , dopłacam tylko minimalna kwotę ze swojej kieszeni. Uważam , że ludzie powinni próbować z nadzieją ,że się uda - i ja takim przykładem jestem. I przede wszystkim trzeba być cierpliwym do wszystkich formalności. Dziękuję !!!!!!

dorota baszak

Opinia

2021-02-09

Gmina: Długołęka
Jestem ogólnie zadowolona z przebiegu procesu grantowego. Osoby odpowiedzialne za opiekę nad grantobiorcami były bardzo życzliwe i pomocne, udzielały wszelkich potrzebnych informacji oraz tłumaczyły wszelkie zawiłości proceduralne. Jedynym mankamentem jaki można wskazać, jest fakt, że postępowanie grantowe jest dość rozciągnięte w czasie, lecz mimo to, po jego zakończeniu byłam w pełni usatysfakcjonowana.

halina halina

Opinia

2021-02-22

Gmina: Kąty Wrocławskie
Firma wiarygodna,godna zaufania.Wypłata grantu na czas.W obecnej chwili chyba najlepsze- największe dofinansowanie na akcje modernizacji starych technologi grzewczych.

agnieszka maciuszkiewicz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Długołęka
Program grantowy pozwolił nam w pełni zmodernizować sposób ogrzewania, który przedtem był oparty na paleniu ekogroszkiem i drewnem. Dzisiaj, dzięki zainwestowaniu prywatnych środków na fotowoltaike, ciepło uzyskujemy prawie bezkosztowo i nie zanieczyszczając środowiska. Osługa programu przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy również zasługuje na pochwałę. Praktycznie wszysto przebiegło bez problemu i bradzo sprawnie. Jedynie do poprawy może być audyt powykonawczy, który mógłby być bardziej wnikliwy - bez mojego wnikliwego \"szukania dziury w całym\" kilka ważnych aspektów zostałoby pominiętych (niedokładna izolacja instalacji, błędne zamontowanie pompy wodnej, błędne wykonanie podłączenia pompy obiegowej).

jacek jacek

Opinia

2020-12-29

Gmina: Długołęka
Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji przedsięwziecia modernizacji kotłowni i wymiany wysokoemisyjnego źródła ciepła na nowe ekologiczne źródło do ogrzewania budynku w postaci pompy ciepła (PC). Projekt został profesjonalnie zrealizowany od momentu informacji poprzez audyt, współpracę z gminą, proces projektowania, wykonania, aż do rozliczenia grantu ( 3 tyg od momentu złożenia wniosku o rozliczenie). Bardzo dobry kontakt mailowy, telefoniczny a także osobisty -przy podpisywaniu dokumentów w siedzibie stowarzyszenia; ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w realizację projektu. Szczerze polecam Stowarzyszenie \"Wolna Przedsiębiorczość\" potencjanym klientom.

monika drożdż

Opinia

2021-02-08

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jestem bardzo zadowolony, że dzięki pomocy i wsparciu Waszej organizacji udało się mi wyrzucić piec na paliwo stałe i sfinansować pompę ciepła. Sporo wypełniania papierów, ale wszystko szło jak po sznurku. Zaproponowany wykonawca solidny i sprzęt również bez zarzutu. Zwrot pieniędzy szybko.

bartosz bartosz

Opinia

2021-02-03

Gmina: Długołęka
Jestem zadowolona (pomimo trudnego okresu z powodu pandemii) z realizacji projektu przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Na każdym etapie projektu mogłam liczyć na profesjonalną pomoc i obsługę ze strony Opiekuna. Montaż pompy bardzo sprawny. Dobry kontakt z wykonawcą . Rozliczenie finansowe nastąpiło w niecały miesiąc, Dziękuję i polecam realizacje programów przez SWP w Świdnicy. Barbara Pająk

barbara pająk

Opinia

2021-02-04

Gmina: Długołęka
Jestem bardzo zadowolony z możliwości udziału w konkursie. Projekt od początku do końca bardzo profesjonalny. Obsługa i współpraca z grantodawcą i wykonawcą na wysokim poziomie. Pompa działa bez zarzutu a co najważniejsze mój dom teraz ogranicza emisje CO2. Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy ogromne podziękowania!

emil pośpieszny

Opinia

2020-12-28

Gmina: Długołęka
Wszystko zgodnie z planem. Pompa ciepła zamontowana zgodnie z terminem a w przeciągu jednego tygodnia ogarnięta dokumentacja i w kolejnym tygodniu środki finansowe rozliczone. Bardzo Wszystkim dziękuję za zaangażowanie i odpowiedzi na zadawane pytania. Obsługa dokumentacji życzliwa i ekspresowa. Pompa sprawdza się w 100%, w domu cieplutko, woda w kranie gorąca. W kotłowni czyściutko, obsługa pompy prosta a najważniejsze, ze nasz dom nie kopci z komina.

remigiusz remigiusz

Opinia

2020-12-23

Gmina: Pieńsk
Droga do uzyskania grantu jest ciężka, ale warta zachodu. Realizacja inwestycji bardzo sprawna. Złożenie wniosku o wypłatę grantu bardzo proste. Wyplata grantu błyskawiczna w moim przypadku 4 dni.

wojciech wojciech

Opinia

2020-12-23

Gmina: Bolesławiec Miejska
Program redukcji emisji CO2 jest potrzebny i pomimo pandemii Koronawirusa po wymianie pieca łatwy i dobry kontakt z firmą nadzorującą oraz szybka wypłata środków. W dalszym etapie mam zamiar założyć panele fotowoltaiczne, ale muszę wykonać audyt zużycia energii elektrycznej. Polecam tą firmę i mam nadzieję że współpraca na tym się nie skończy.

andrzej kurek

Opinia

2021-01-02

Gmina: Sulików
Podzielam się opinią w zaangażowaniu w moim domu instalacji pompy ciepła, Otóż skorzystałam z grantu na instalację pompy i jestem mega zadowolona z tej decyzji. Zacznę może od firmy, która mi instalowała w/w pompę Pan Andrzej i Pan Krzysztof okazali się fachowcami i jestem bardzo zadowolona z ich profesjonalizmu, Pracę jaką wykonali zasługuje na szóstkę. Ponadto słowa mojej wdzięczności chcę przekazać do pani Anny ze Stowarzyszenia w Świdnicy, która była pomocna od początku w prowadzeniu dokumentacji, Pytania i pomoc nie były problemem, również /powtarzam się/byłam mega zadowolona. Po prostu brak mi słów do okazania wdzięczności. Wszystkim pracownikom DZIĘKUJĘ.

olga kołodziejczyk

Opinia

2021-04-23

Gmina: Bolesławiec Miejska
W ramach programu została zainstalowana pompa ciepła. Wszystkie procedury zostały wykonane prawidłowo, osoby odpowiedzialne za program kompetentne i miłe. Wszystko się udało, pompa działa. Dziękuję

małgorzata małgorzata

Opinia

2020-12-29

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Dziękuję za realizację projektu. W zaledwie dwa tygodnie otrzymaliśmy pieniądze z grantu. Mamy nowoczesną kotłownię, która jest bezemisyjna. Pomimo problemów z pandemią projekt udało się zrealizować przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Dzięki za dobrą współpracę z wykonawcą inwestycji. Bez grantu trudno byłoby zrealizować ten projekt.

marzena miler

Opinia

2021-01-05

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Sprawna realizacja inwestycji pomimo panującej pandemii. Bezkonkurencyjny poziom dofinansowania. Wykonanie i dobór sprzętu najwyższej jakości.

regina regina

Opinia

2020-12-24

Gmina: Sulików
Skorzystaliśmy z programu Eko-Ciepło tj. Wymiana kopciucha na Pompę Ciepła. Jesteśmy bardzo zadowoleni dziękujemy za szybkie i fachowe wykonanie prac z tym związanych oraz za niezwłoczne i bezproblemowe wypłacenie nam grantu w wysokości 35 000 zł. Najbardziej cieszy nas fakt, że nie zatruwamy powietrza co miało miejsce wcześniej. Polecamy wszystkim mieszkańcom Dolnego Śląska i nie tylko, aby postąpili podobnie jak my. Pompa ciepła sprawdziła się doskonale Z poważaniem Marian i Janina Kurek

marian kurek

Opinia

2021-02-02

Gmina: Pieńsk
Polecam współpracę z Grantodawcą EKO-Ciepło. Profesjonalnie przygotowana umowa, tak naprawdę o nic się nie musiałam martwić, wszystkie działania dot. wymiany instalacji grzewczej czyli np. doradztwo jaka instalacja jest najodpowiedniejsza do mojego domu, zagospodarowanie starego pieca i zamontowanie pompy ciepła i wszystko na wysokim poziomie. Zwrot kosztów otrzymałam w ciągu tygodnia od przedstawienia opłaconej faktury.

wioletta przybysz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Siekierczyn
Witam Państwa. Na wstępie chciałbym bardzo podziękować wszystkim pracownikom związanym ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą w Świdnicy, a w szczególności Panu Julianowi i Panu Dariuszowi oraz Pani Annie za poświęcony czas podczas realizacji projektu oraz fachowość i kompetencje na wysokim poziomie. Posiadam zamontowaną pompę ciepła Bosch od 56 dni i jestem bardzo zadowolony.

dariusz tołwiński

Opinia

2021-01-02

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Witam. W moim przypadku cały przebieg procedury związany z naborem wniosków przebiegł wręcz wzorowo, bardzo bobry kontakt z pracownikami Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość, znakomita obsługa, fachowe doradztwo w każdym etapie naboru i weryfikacji wniosku. Sama realizacja przedsięwzięcia również przebiegła bez zastrzeżeń, szybko, czysto, fachowo. Firma uruchomiła urządzenie, w jasny sposób udzieliła instruktarzu obsługi. Rozliczenie grantu, bardzo szybkie i bez komplikacji. Z działania urządzenia jestem zadowolony.

waldemar wróbel

Opinia

2020-12-28

Gmina: Gromadka
Do projektu „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza” przystąpiłem pod koniec kwietnia 2020 r. Zdecydowałem się na pompę ciepła. Montaż całego eko-urządzenia grzewczego przebiegł szybko i sprawnie. Pod koniec października odbył się odbiór techniczny przeprowadzony przez przedstawiciela Stowarzyszenia zatwierdzający zgodność z projektem. Od tego czasu korzystam z pompy ciepła, która sprawuje się bardzo dobrze i jestem z niej zadowolony. Nie muszę się już martwić o zakup i przywóz węgla oraz drewna. Po złożeniu końcowych wniosków, dostałem dofinansowanie w wysokości 85% od poniesionych kosztów w ciągu tygodnia. Polecam wszystkim zainteresowanym ochroną naszego środowiska do korzystania z projektu unijnego prowadzonym przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Składam serdeczne podziękowania miłym Paniom pracującym w Stowarzyszeniu, za serdeczność, życzliwość, cierpliwość i szczerą pomoc w wypełnianiu wniosków.

jan burek

Opinia

2020-12-23

Gmina: Zawidów
Dzięki dotacji ogrzewam dom bez emisyjnie

janusz goska

Opinia

2020-12-24

Gmina: Gromadka
Bardzo jesteśmy zadowoleni za profesjonalną obsługę, wsparcie techniczne i realizację całego przedsięwzięcia, na pewno jeszcze będziemy współpracować ;)

Łukasz buczkowski

Opinia

2021-01-15

Gmina: Gromadka
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość a szczególnie z opiekunem Panią Anną J. Wszystkie sprawy były załatwiane na bieżąco w miłej atmosferze. Wykonanie prac wraz z wymianą pieca przebiegało wzorowo. Zachęcam do korzystania z dofinansowań Unii Europejskiej a przede wszystkim jeśli chodzi o zdrowe powietrze.

jerzy kryca

Opinia

2020-12-23

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Ideał. Jesteśmy zadowoleni w 100% . Jeszcze raz dziękuję.

mariusz leśniak

Projekt „Centrum Technologii Energetycznych Powiązania Kooperacyjnego Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z zasadami działania 5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013