Głos mają mieszkańcy – u których zamontowano instalacje pomp ciepła, kotłów na pellet czy gaz, wspartych w naszym programie grantowym

Na tej stronie oddajemy głos mieszkańcom gmin dolnośląskich, w których realizujemy – jako Lider grupy partnerskiej, z przy tym operator i grantodawca – projekty o zbiorczej nazwie „Koalicja na Rzecz Poprawy Jakości Powietrza” (umownie „Eko-Ciepło”).

„Eko-Ciepło” to jedno z największych na Dolnym Śląsku przedsięwzięć promujących nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze, z jednoczesną wymianą wysokoemisyjnych kotłów stałopalnych w gospodarstwach domowych. W jego wyniku zostanie zmodernizowanych 550 indywidualnych instalacji grzewczych z priorytetem dla czystych źródeł (ok. 80% grantobiorców przestawi się na pompy ciepła). Granty, jakie otrzymują mieszkańcy na tego typu modernizację pokrywają do 85% kosztów. W projekt jest zaangażowanych 20 Gmin Partnerskich z Dolnego Śląska. Realizacja: 2019-2022


Opinia

2021-04-22

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Witam przyszłych grantobiorców. Naprawdę warto skorzystać, od pierwszego spotkania, po wykonanie audytu, przygotowania dokumentów aż po samą wymianę pompy ciepła i montaż fotowoltaiki po wypłatę grantu (która nastąpiła po tygodniu od złożenia wszystkich dokumentów) wszystko przebiegało sprawnie i bez żadnych problemów. Dziękuję Pani Ani, która była cały czas z nami w kontakcie telefonicznym. Polecam.

iwona borowa

Opinia

2021-04-08

Gmina: Pieńsk
Cała realizacja projektu przebiegła bardzo sprawnie. Pracownicy firmy wspomagali nas na każdym etapie. Szczególnie dziękujemy naszemu opiekunowi projektu Pani Ani, która była cały czas z nami w kontakcie telefonicznym. Pomimo pandemii wszystko się udało. Projekt ten to same korzyści, zarówno dla środowiska jak i dla nas, niski nakład finansowy. Kwota dotacji została przelana bardzo szybko, zaraz po dostarczeniu dokumentów. Polecamy z czystym sumieniem.

dariusz ruciński

Opinia

2021-04-08

Gmina: Lwówek Śląski
W moim domu została zainstalowana pompa ciepła. Przebieg realizacji projektu w którym brałam udział - bez zarzutu. Uzyskałam profesjonalną pomoc przy kompletowaniu potrzebnych dokumentów. Montaż sprawny, terminowy, solidny. Korzystam z pompy ciepła ponad miesiąc. W domu jest ciepło, ciepła woda dostępna bez ograniczeń .

helena dowgiało

Opinia

2021-04-23

Gmina: Lwówek Śląski
Dziękuję bardzo za pomoc w uzyskaniu środków z tytułu refundacji poniesionych kosztów na wymianę wysokoemisyjnego żródła ciepła,dofinansowanie w kwocie 35 000,00 wpłynęło na konto. Proces montażu zmodernizowanej kotłowni oraz instalacji fotowoltaicznej przebiegł sprawnie i finalnie jestem zadowolona, gdyż w domu mamy ciepło bez żadnej dodatkowej pracy, no i co jest bardzo ważne nie zanieczyszczam powietrza. Projekt Eko-Ciepło oceniam bardzo pozytywnie, pracownicy z którymi miałam kontakt kompetentni, polecam.

krystyna gąsiorowska

Opinia

2021-03-19

Gmina: Pieszyce
Sprawna i terminowa realizacja przedsięwzięcia. Zaangażowany, doświadczony zespół. Kompleksowa obsługa. Polecam!

mariusz mariusz

Opinia

2021-03-20

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Witam ! Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowoczesnych systemów grzewczych - pompy ciepła, ponieważ jest to bardzo wygodne w użyciu. Polecamy naszym znajomym. Jesteśmy również zadowoleni z profesjonalnego montażu urządzenia. Doceniamy to, że przyczyniliśmy się do poprawy czystego powietrza. Pozdrawiam

stanisława stanisława

Opinia

2021-03-19

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Wszystko wykonane profesjonalnie. Polecam

kazimierz kazimierz

Opinia

2021-03-19

Gmina: Długołęka
Cała procedura ubiegania się o grant, realizacja inwestycji i jej rozliczenie przebiegła bardzo sprawnie. Nie było żadnych trudności jeśli chodzi o dokumentacje. Zwrot z grantu otrzymaliśmy w ciągu 2 tygodni od dnia wysłania wniosku o rozliczenie. Mieliśmy wiele wątpliwości odnośnie wyrzucenia starego źródła ciepła i zamontowania pompy ciepła tym bardziej, że mamy tylko instalacje grzejnikową w domu, jednak obecny komfort, który mamy i sprawność urządzenia oraz niskie rachunki za prąd powodują, że jesteśmy ogromnie zadowoleni z podjętego ryzyka. Przez okres miesiąca użytkowania sumarycznie wydaliśmy mnie pieniędzy na ogrzewanie domu, niż w przypadku opalania węglem.

henryk henryk

Opinia

2021-03-18

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w programie ,,Wymiany wysoko emisyjnego źródła ciepła,, w krótkim czasie i bardzo sprawnie organizacyjnie zostały przeprowadzone wszelkie formalności oraz zmodernizowanie kotłowni. Pracownicy Firmy którzy wykonywali prace montażowe w naszej nowej ciepłowni wykazali się wysoką kulturą techniczną i osobistą. Mamy świadomość, że tym działaniem przyczyniamy się wspólnie do zadbania o czyste powietrze. Wysokość grantu 85% umożliwia nawet mniej zamożnym właścicielom domów jednorodzinnych w modernizacji własnych kotłowni.

robert latawiec

Opinia

2021-03-18

Gmina: Kobierzyce
Projekt przebiegał bardzo sprawnie i profesjonalnie. Wszystko działa tak jak w założeniach. Teraz pozostaje się tylko cieszyć z użytkowania

maciej drzazga

Opinia

2021-03-19

Gmina: Siekierczyn
Polecam udział w programie Eko-ciepło. Duże wsparcie na każdym etapie grantu, duże dofinansowanie. Pieniądze bardzo szybko na koncie. Projekt rozciągnięty w czasie, ale było warto.

elżbieta leszczyńska

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Jestem bardzo zadowolony z obsługi tego projektu. Wszystkie informacje były jasno przekazywane i w wygodnym sposób. Zawsze można było liczyć na dostępność opiekunów i ich wyczerpująca informacje zwrotną. Mam doświadczenie w tego typu projektach, ponieważ rok wcześniej uczestniczyłem w innym i tam cała praca operacyjna związana z przetargiem i dokumentacja była przerzucona na grantobiorce. W tym projekcie musiałem tylko przygotować dokumenty, udostępnić pomieszczenia do wykonania audytu, wybrać urządzenia i tyle. Polecam Eko-Cieplo.

rafał wesołowski

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Jak narazie z pompy jestem bardzo zadowolona zero dymu,czadu,smogu,podkładania do pieca,wrzucania i zworzenia węgla do kotłowni dokładania do pieca,czyszczenia pieca rąbania drzazek na rozpałkę itp po prostu nie wiem co to piec węglowy.Z przyzwyczajenia ide nie raz do pieca którego juz tam nie ma:)Narazie co do -10 stopni spelnia swoje zadanie i ciepło w domu co do -20 stopni nie napisze bo jeszcze takiej temperatury nie było jak mam zamontowana pompe ciepła.Polecam każdemu pompe ciepła

jolanta kraszewska

Opinia

2021-03-31

Gmina: Siechnice
Na początku podchodziłem do tego sceptycznie. Ale teraz po realizacji projektu mogę zdecydowanie powiedzieć że było warto. Koszty niewiele większe a wygoda i konfort nieporównywalne. Skończył się problem z uciążliwym węglem i brudną kotłownią. Pomoc finansową i fachową z najwyższej półki. Wszystkim zainteresowanym polecam

Łukasz borowik

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Wielki pozytyw za realizację projektu grantowego Eko-Ciepło. Dobre doradztwo pozwoliło wybrać rozwiązania lepsze, niż pierwotnie planowałem (pompa ciepła zamiast peleciaka). Zabezpieczenia w umowach, dobór sprawdzonych kontrahentów i nadzorowanie realizacji inwestycji. Po wszystkim szybkie rozliczenie inwestcji i wypłata grantu. Poza realizacją celów klimatycznych i poprawą jakości życia zostaje bezcenne uczucie, że coś realnego z tej Unii się ma. Polecam.

dariusz kaszewski

Opinia

2021-03-11

Gmina: Żórawina
Od pierwszego spotkania w Gminie, po wykonanie audytu, przygotowania dokumentów, wymiany pompy po wypłatę grantu wszystko przebiegało sprawnie i bez żadnych problemów. Polecam.

andrzej andrzej

Opinia

2021-03-10

Gmina: Żórawina
Jestem beneficjentem nowoczesnej instalacji grzewczej. Obsługa ze strony Grantodawcy bardzo profesjonalna. W razie potrzeby mogłem liczyć na pomoc, a w razie wątpliwości na wyjaśnienia. Szybkie załatwienie formalności po zakończeniu instalacji i szybka wypłata dofinansowania.

wojciech wójcik

Opinia

2021-03-08

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Bardzo dobra inwestycja, czyste powietrze, nowoczesna technologia. Przy tak dużej dotacji, dardzo mocno polecam.

henryk galas

Opinia

2021-03-11

Gmina: Pieszyce
Profesjonalnie i kompleksowo przygotowana dokumentacja, a także realizacja projektu aż po uruchomienie urządzenia grzewczego jakim jest pompa ciepła w moim domu. Inwestycja przyczyniła się nie tylko do spadku emisji dwutlenku węgla i inny gazów szkodliwych środowisku ale także do komfortu użytkowania domu oraz do oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. W związku z powyższym chciałbym serdecznie podziękować grantodawcy i z pełną aprobatą polecieć państwu Eko-ciepło jako podmiot gwarantujący sukces państwa inwestycji.

grzegorz smołucha

Opinia

2021-03-04

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Jestem bardzo zadowolony z realizacji projektu, wszystko przebiegło sprawnie i teraz pozostaje się cieszyć \"ciepłem\" w domu zupełnie bez obsługowo.

tadeusz horożaniecki

Opinia

2021-03-04

Gmina: Niemcza
Programy grantowe takie jak ten, w którym wzięłam udział, stanowią nieocenioną pomoc w wymianie nieekologicznych źródeł ciepła na terenach wiejskich. Nie ma co ukrywać, że instalacja nowoczesnych systemów grzewczych to inwestycja kosztowna, przekraczająca możliwości przeciętnych rodzin. Tylko ze wsparciem programu grantowego moja rodzina mogła zdecydować się na taki krok. Instalacja pompy ciepła i fotowoltaiki sprawiła, że nie tylko dbamy o nasze środowisko, ale także korzystamy z wygodnego i bezobsługowego systemu grzewczego, którego eksploatacja jest prawie bezkosztowa. To była dobra inwestycja.

monika ignatowska

Opinia

2021-03-04

Gmina: Siekierczyn
Instalację fotowoltaiczną montowała u mnie firma MULTiSUN z Wrocławia natomiast wymianę pieca węglowego na pompę ciepła powietrze -woda wykonała firma SOL - TECH Systemy Energii Odnawialnej z Bolesławca.Prace zakończono w lutym tego roku a więc mogę zaopiniować tylko ten krótki okres. W tej chwili działa wszystko bardzo dobrze .Był to miesiąc silnych mrozów a jednak uzyskiwałem w domu pożądaną temperaturę.Narazie wszystko funkcjonuje bardzo dobrze.

andrzej kisiel

Opinia

2021-02-14

Gmina: Gromadka
Polecam korzystanie z proponowanych projektów co za tym przemawia? rzetelność, pomoc na każdym etapie realizacji, wygoda. Mimo panującej pandemii cała realizacja projektu przebiegła sprawnie, firma Wolna Przedsiębiorczość pomaga na każdym kroku. Firma, którą wybrałam do montażu (piec na pellet) wykonała swoją pracę bardzo dobrze. Dziękuję p.Julianowi i monterom za pracę, którą wykonali nie szczędząc porad. Po odbiorze inwestycji i odesłaniu dokumentów w ciągu dwóch tygodni zwrot grantu był na koncie. Kopciucha nie ma, czysto, ciepło, dla mnie same plusy, polecam.

albina lewandowska

Opinia

2021-02-09

Gmina: Siechnice
Po prostu polecam !!!!! Wszystko załatwione szybko, sprawnie, bezproblemowo. Znakomita opieka ze strony grantodawcy, który ułatwiał jak tylko mógł w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, wszelkie procedury związane z naszym wnioskiem o grant. Z wprowadzonych zmian w naszej kotłowni jesteśmy bardzo zadowoleni. Tym bardziej, że oboje z żoną jesteśmy nastawieni proekologicznie. Jeszcze raz dziękujemy i polecamy Wszystkim aplikowanie w następnych edycjach programów.

zbigniew muskała

Opinia

2021-03-08

Gmina: Oborniki Śląskie
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość oraz z firmą wykonawczą Budotom. Na etapie przygotowania dokumentacji grantowej (m.in. umowy) byliśmy w stałym kontakcie z Panią Małgorzatą ze Stowarzyszenia, która odpowiadała na wszystkie pytania. Prace związane z wymianą starego źródła ciepła i montażem Pompy Ciepła, wykonane przez firmę Budotom przebiegły bardzo sprawnie, profesjonalnie i czysto. Instalatorzy wykazali się dużym profesjonalizmem.

marzena kozłowska

Opinia

2021-03-22

Gmina: Siechnice
Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonowania pompy ciepla, bez problemu poradziła sobie z ogrzaniem domu podczas tegorocznych mrozów. Parametry pompy zostały dobrane w odpowiedni sposób do zapotrzebowania energetycznego budynku.

Łukasz dudek

Opinia

2021-02-09

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Wymieniłem kocioł na eko-groszek na kocioł gazowy z zasobnikiem ciepłej wody. Przez cały czas byłem prowadzony i wspierany przez OTS Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy. Wszystko w najlepszym porządku, pieniądze po kilkunastu dniach na koncie.

dariusz kubiak

Opinia

2021-02-05

Gmina: Zawidów
Cały projekt zorganizowany bardzo profesjonalnie. W początkowej fazie trochę denerwujące było podpisywanie i akceptowanie szeregu dokumentów, co bardzo wydłużyło w czasie całą procedurę. Mnie akurat zależało, aby całe przedsięwzięcie zrealizować jeszcze w 2020 roku i akurat udało się zakończyć cały temat 28 grudnia 2020. Co do jakości wykonania całej instalacji i ustalonego terminu realizacji nie mam żadnych uwag. Pierwszy raz spotykam się z tak profesjonalną i przyjaźnie nastawioną do klienta firmą wykonawczą. Cała koncepcja instalacji , dobór urządzeń, wpięcie w istniejącą instalację wykonane perfekcyjnie. Szczególne podziękowania za solidność i profesjonalizm dla Pana Andrzeja i jego kolegi.

elżbieta twardowska

Opinia

2021-02-08

Gmina: Pieszyce
POLECAM!!! BARDZO PROSTE I SZYBKIE DOFINANSOWANIE. BARDZO DOBRA WSPÓŁPRACA.

monika monika

Opinia

2021-02-09

Gmina: Lwówek Śląski
Jestem zadowolony z wymiany pieca.

andrzej andrzej

Opinia

2021-02-05

Gmina: Lwówek Śląski
Jestem bardzo zadowolona z projektu, bardzo dobrze przedstawiony projekt fachowa i miła pomoc pracowników biorących udział przy projekcie. Wymian pieca na pompę ogrzewania jest rewelacyjna w 100% jestem zadowolona .Cały projekt szybko i sprawnie przebiegł

katarzyna sawicz

Opinia

2021-02-07

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Projekt wymiany wysokoemisyjnego kotła c.o. na pompę ciepła Panasonic Aquarea w moim przypadku jest bardzo dobrym i trafionym rozwiązaniem. Początkowo miałem zamiar wymienić kocioł węglowy na kocioł opalany pelletem. Po rozmowie z przedstawicielem akredytowanej firmy instalatorskiej zdecydowałem się jednak na pompę ciepła. Pompa pracuje w moim domu od listopada 2020 r., jak dotąd sprawuje się doskonale. Współpracę z OTS oceniam bardzo dobrze, pracują tam profesjonaliści. Na każde pytanie w razie wątpliwości uzyskałem wyczerpującą odpowiedź. Również bardzo wysoko oceniam firmę instalatorską. Po złożeniu dokumentów potwierdzających odbiór prac, środki z tytułu refundacji poniesionych kosztów na moje konto wpłynęły w ciągu miesiąca. Jeśli w przyszłości będzie jakiś odpowiedni dla mojego gospodarstwa domowego projekt realizowany przez OTS, z pewnością będę chciał skorzystać.

roman równicki

Opinia

2021-04-20

Gmina: Niemcza
Bardzo dobry kontakt. Cała procedura przebiegła szybko i sprawnie. Gorąco polecam!!!

grzegorz gendziel

Opinia

2021-02-25

Gmina: Kąty Wrocławskie
Wszytko w jak najlepszym porządku. Firma Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w 100% pomaga z wszystkimi formalnościami.

grzegorz turkowski

Opinia

2021-02-03

Gmina: Długołęka
Moja inwestycja polegała na wymianie kotła na ekogroszek na pompę ciepła i zainstalowanie fotowoltaiki. Moim zdaniem jest to rozwiązanie optymalne i je bardzo polecam. Obecnie, jak piszę te słowa, moje instalacje pracują około 2 miesięcy. W tym okresie były bardzo silne mrozy (-20 stopni) i okresy wysokich temperatur, jak na zimę. Mimo to, instalacje działały bardzo dobrze. W domu było ciepło - temperatura od 21 stopni do 23 stopni. Jak jest dzień słoneczny to całe zapotrzebowanie pompy na prąd jest pokrywane z pracy paneli fotowoltaicznych - oczywiście w tych godzinach jak świeci słońce. Tej inwestycji nie zrobiłbym bez uczestnictwa w projekcie grantowym. W ramach projektu prace wykonywała jedna firma , sprawdzona przez grantodawcę we wcześniejszych robotach. Miałem pewność dobrego wykonania. Bardzo ważnym czynnikiem było uzyskanie zwrotu około 50% poniesionych nakładów. Bez takiej finansowej pomocy nie zrobiłbym tak dużej inwestycji.

marek nitefor

Opinia

2021-02-11

Gmina: Żórawina
Uczestnicząc w projekcie \"Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza w Aglomeracji Wrocławskiej\" zdecydowałem się na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła na montaż PC + PV. Jestem bardzo zadowolony z w/w projektu, który został zrealizowany perfekcyjnie od samego początku do momentu wypłaty grantu. Wysoko oceniam również firmę MULTISUN, która była wykonawcą mojej inwestycji. Współpraca z OTS wręcz perfekcyjna, komunikacja na każdym etapie inwestycji błyskawiczna. Super projekt, spory zwrot, szybka realizacja, w efekcie ciepło, wygodnie i bez trucia środowiska, reasumując polecam Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy jako partnera godnego zaufania. Daniel Bazyliński

daniel bazyliński

Opinia

2021-02-05

Gmina: Żórawina
Dofinansowanie dotyczyło wymiany pieca opalanego ekogroszkiem na pompę ciepła. Realizacja całego projektu bardzo profesjonalna. Współpraca z firmą zarządzającą projektem układała się bardzo dobrze. Szybko rozpatrzono wniosek o grant, a jeszcze szypciej wypłacono pieniążki. Bardzo dziękuję i Pozdrawiam.

lech stolecki

Opinia

2021-02-03

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego ekologicznego ogrzewania domu i wody użytkowej. Prace instalacyjne pompy i instalacji fotowoltaicznej przeprowadzone były sprawnie, bez większych opóźnień. Wypłata dofinansowania w przeciągu niespełna 3 tygodni od złożenia wniosku. Komunikacja ze stowarzyszeniem na każdym etapie bez zastrzeżeń. Polecamy nowoczesne rozwiązanie ogrzewania domu.

marzena marzena

Opinia

2021-02-08

Gmina: Długołęka
Skorzystałem z dofinansowania na pompę ciepła powietrze - woda. Powiem szczerze, że gdyby nie dofinansowanie to nie wiem kiedy zrealizowałbym taką inwestycję. Koszt takiego przedsięwzięcia dla \\\"zwykłego Kowalskiego\\\" jest zbyt duże aby zabrać je na własne barki, tylko tak na prawdę możliwość sfinansowania takiej inwstycji ze środków unijnych pozwoliło mi i całej mojej rodzinie spełnić marzenia i żyć komfortowo, a co najważniejsze ekologicznie. Mam nadzieję, że tego rodzaju programów będzie więcej, z których więcej gospodarstw będzie miała możliwość skorzystania z dofinansowań na wymianę źródła ciepła, gdzie skorzystamy z tego my i nasze dzieci, jak również środowisko.

piotr piotr

Opinia

2021-01-28

Gmina: Gromadka
Projekt został zrealizowany profesjonalnie od samego początku do momentu wypłaty grantu. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację. Bardzo dobry kontakt. Odpowiedź na każde pytanie ekspresowa. Montaż pompy przebiegał bardzo sprawnie. Jest ciepło, jest wygoda i nie dymi z komina. Zachęcam niezdecydowanych do wymiany pieców z pomocą Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Wszystkim DZIĘKUJĘ.

tomasz kwiatkowski

Opinia

2021-01-27

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Profesjonalne podejście i bardzo miła obsługa. Bardzo szybkie rozpatrzenie wniosku o wypłatę grantu i szybka wypłata (25 dni). Pomoc na każdym etapie projektu. Dziękuję i Pozdrawiam

mirosław wójtowicz

Opinia

2021-01-25

Gmina: Gromadka
Projekt został przeprowadzony bardzo sprawnie, montaż pompy ciepła zrealizowano bez problemów, słowa uznania należą się pracownikom jednostki prowadzącej projekt. Dziękuję

jerzy jerzy

Opinia

2021-01-26

Gmina: Bolesławiec Miejska
Polecam Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy, firmę, która z nałożonych zadań wywiązała się sprawnie i terminowo, mimo przeszkód jaką była niewątpliwie pandemia! Cały proces wymiany wysokoemisyjnego źródła ciepła na źródło niskoemisyjne/pompa ciepła/, poprzedzona okresem informacyjnym. Począwszy od weryfikacji dokumentów, montażu instalacji pompy ciepła oraz realizację grantu, wszystko przebiegało sprawnie i profesjonalnie. Na każdym etapie można było liczyć na rzetelną informację. Dziękujemy i rekomendujemy zespół ze Świdnicy innym, potencjalnym zainteresowanym!

elżbieta tracz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Proces montażu przebiegł sprawnie i profesjonalnie, kontrola i sterowanie pompą ciepła poprzez aplikację internetową jest metodą innowacyjną. Wasz projekt na wymianę wysoko emisyjnego źródła ciepła jest bardzo dobrym i ważnym posunięciem finansowym, ze względu na możliwość skorzystania z grantu na modernizację kotłowni, jak i społecznym - że dbanie o czyste powietrze staje się normą, na czym skorzysta nasze środowisko. W najbliższym czasie planuję montaż instalacji fotowoltaicznej potrzebnej do obsługi pompy ciepła, dlatego czekam z niecierpliwością na korzystne decyzje w instytucjach programujących sposób wydatkowania środków unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej.

mirosław stefanowski

Opinia

2021-01-07

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Program Eko-Ciepło to chyba najlepszy program w jakim uczestniczę, korzystając ze wparcia w projekcie z środków zewnętrznych. Bardzo trafnie dopasowana oferta do planów wymiany źródła ciepła na nieemisyjne oraz wysoki poziom wsparcia to duże plusy. Obsługa programu na każdym etapie bardzo profesjonalna, zrozumiałe komunikaty i instrukcje postępowania. W moim przypadku dokonano montażu pompy ciepła wraz z zasobnikiem CWU. Rozliczenie finansowe bardzo sprawne, co ważne pieniądze na koncie w niecały miesiąc (!). Konsekwencją realizowanego projektu powinno być uruchomienie kolejnego projektu dotyczącego instalacji fotowoltaicznych, który byłby dopełnieniem aspektu ekologicznego do znanego już w konkretnym przypadku zapotrzebowania na energię. Robert

robert robert

Opinia

2020-12-27

Gmina: Niemcza
Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem wziąć udział w tym programie. Oprócz redukcji emisji CO2 do atmosfery widzę znaczną poprawę bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym (w piecu węglowym zdarzało się, że nocą wracał się dym do kotłowni) a także komfort obsługi nowej instalacji. Z czystym sumieniem polecam korzystanie z programu.

stanisław stanisław

Opinia

2021-04-20

Gmina: Pieszyce
Realizacja projektowa i wykonawcza przeprowadzona sprawnie i profesjonalnie pod okiem fachowego nadzoru. Nowoczesny system działa sprawnie i samodzielnie dając odczucie komfortu po wielu latach palenia w piecu. Jestem wdzięczny za obsługę i czekam na zaproszenie do programu fotowoltaiki. Pozdrawiam

leszek korzeniowski

Opinia

2020-12-25

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Ok wszystko

krzysztof cichosz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Pieszyce
Serdecznie dziękuję za możliwość skorzystania z dofinansowania na zmianę sposobu ogrzewania domu .Namawiam wszystkich do korzystania z tej możliwości .Poprawia się nie tylko środowisko ale i komfort codziennego życia . Minimum formalności i maksimum korzyści .

robert jukin

Opinia

2020-12-27

Gmina: Pieszyce
Witam.Sądzę ,że trzeba dopracować sprawy logistyczno organizacyjne przy wymianie żrodła ciepła,jak również profesjonalność wykonania przez firmy rekomendowane do wykonawstwa w/w.Czekam jeszcze na możliwość sterowania pompą przez aplikację jak również na ustawienie pracy biwalentnej pompy z piecem gazowym . Pozdrawiam

janusz mrzygłód

Opinia

2020-12-25

Gmina: Pieszyce
Świetny projekt. Duży zwrot - szybka realizacja. Polecam udział w tego typu inwestycjach.

Łukasz hałdaś

Opinia

2021-02-11

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Bardzo polecam udział w programie. Wszystkie prace przebiegły sprawnie i szybko, pompa ciepła działa jak należy. Szybka wypłata grantu.

elżbieta stachura

Opinia

2020-12-26

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Cały proces od przygotowania dokumentacji do montażu pompy ciepła przebiegał sprawnie i profesjonalnie. Stowarzyszenie zatrudnia w pełni wykwalifikowaną i specjalistyczną kadrę służącą pomocą na każdym etapie realizacji wniosku i montażu urządzenia. Zadania realizuje w sposób rzetelny, efektywny i z pełnym zaangażowaniem, a otrzymane dotacje rozlicza w określonych umową terminach. Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” jest organizacją wiarygodną, dającą gwarancję dobrze wykorzystanego powierzonego kapitału. Jestem zadowolony z realizacji projektu, który przyczynia się do poprawy jakości naszego powietrza.

roman maciejewski

Opinia

2020-12-29

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Projekt modernizacji kotłowni oceniam pozytywnie. Proces montażu nowych urządzeń przebiegł bardzo sprawnie a zmodernizowana kotłownia funkcjonuje bez zarzutu. Środki z tytułu refundacji poniesionych kosztów na wymianę wysoko-emisyjnego źródła ciepła wpłynęły na moje konto. Bardzo dobrze oceniam współpracę z pracownikami grantodawcy. Jestem zadowolony, że mogłem uczestniczyć w tym projekcie. Polecam. Stanisław Kozłowski.

stanisław kozłowski

Opinia

2021-02-03

Gmina: Lwówek Śląski
Projekt dofinansowania na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła oceniam bardzo pozytywnie. Otrzymałem 85% dofinansowania. Procedura jest niestety długa - jednak całość prowadzona jest bardzo sprawnie - \"za rękę\". Obsługa ze strony Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość - Centrum Technologii Energetycznych na wysokim poziomie. Moja rola ograniczyła się przede wszystkim do wypełnienia dokumentów oraz przedstawienia odpowiednich zaświadczeń . Obsługa techniczna w biurze w Świdnicy bardzo miła i kompetentna, co przekłada się na sprawne przeprowadzenie zarówno procesu gromadzenia dokumentacji technicznej jak i samego rozliczenia. Mam nadzieję że nie jest to ostatni projekt jaki będziemy wspólnie realizować. Dziękuję i polecam.

dariusz jezioro

Opinia

2021-04-21

Gmina: Ząbkowice Śląskie
Witam skorzystaliśmy z propozycji Eko-Ciepło i wymieniliśmy piec węglowy na piec gazowy. Prace demontażu starych urządzeń i montaż nowych poszły bardzo sprawnie i szybko. Piec gazowy sprawuje się bardzo dobrze spełnia nasze oczekiwania. Dzięki grantowi dostaliśmy duże dofinansowanie do naszej inwestycji. Polecam o skorzystanie z propozycji jaką oferuje Eko-Ciepło pozdrawiam.

kazimierz kazimierz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Pieszyce
W ramach wymiany źródła ciepła i redukcji emisji CO2 oraz pyłów do naszego środowiska zdecydowaliśmy się na wymianę pieca węglowego na pompę ciepła. Rozwiązanie takie przyczyniło się do zmodernizowania naszej kotłowni, jak i pomieszczeń przeznaczonych do składowania opału, w których na dzień dzisiejszy jest czysto i schludnie, bez żadnych osadów z pyłu węglowego i popiołu. Zaoszczędziło to nam również czas, który trzeba było poświęcić na obsługę pieca węglowego, oraz zakup i transport węgla. Dzięki takim programom grantowym zrealizowaliśmy projekt wymiany źródła ciepła na nowoczesny system grzewczy, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem polecamy takie rozwiązanie. Agnieszka i Stanisław -Gmina Pieszyce

stanisław karpierz

Opinia

2021-02-04

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Piramida papierkologii doprowadzona do finału napawde sprawnie. Realizacja pach i już jestem EKO.::))) POLECAM warto.

czesław gorlicki

Opinia

2021-01-10

Gmina: Pieszyce
Oceniam państwa projekt na bardzo wysokim poziomie jak i na wstępie do programu oraz podczas całego procesu realizacji. Na każdym etapie mieliśmy profesjonalną pomoc z państwa strony, jeszcze raz wszystkim państwu dziękuję, każdemu z osobna jak i całej państwa firmie. Kozuń Anna

anna kozuń

Opinia

2021-02-08

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Zdecydowałem na wymianę starego pieca opalanego węglem na piec w instalacji gazowej korzystając z programu gdzie uzyskałem 85% zwrotu kosztów inwestycji. Proces kwalifikacji, realizacji od strony dokumentacyjnej, przyznanie grantu i wykonanie wymiany pieca wraz z przyłączem do instalacji przebiegł bardzo sprawnie. Zachęcam do skorzystania z programu wszystkich zainteresowanych. Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w programie.

jerzy can

Opinia

2020-12-28

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Mimo czasu pandemii i związanych z tym trudnościami, cieszę się, że mogłem skorzystać z programu dofinansowania modernizacji kotłowni. Zarówno przygotowanie projektu, instalacja pompy ciepła jak i pozyskanie grantu odbyło się na wysokim poziomie. Polecam

marek oświeciński

Opinia

2021-01-03

Gmina: Siechnice
Profesjonalne wsparcie na każdym etapie konkursu sprawiło, że przebrnięcie przez drobiazgową dokumentację przebiegło bardzo sprawnie. Dziękuję.

sebastian nowak

Opinia

2021-02-09

Gmina: Siechnice
Cały proces na pozyskanie grantu związanego z wymianą źródła ciepła przebiegł bardzo sprawnie, w bardzo miłej atmosferze. Opiekunka projektu ze strony grantodawcy była niezwykle pomocna i cierpliwa, co pomogło rozwiać wszelkie wątpliwości, które pojawiły się w trakcie wypełniania dokumentów dotyczących umowy projektu. Życzyłbym sobie takich urzędników we wszelkich instytucjach. Grand został zrealizowany. Pompa ciepła spisuje się bardzo dobrze, nawet w największe mrozy.

andrzej andrzej

Opinia

2020-12-29

Gmina: Sobótka
Bardzo dobry projekt. Dobrze zorganizowany, miły kontakt z osobami, które pomagały w wypełnianiu wniosków. Do firmy instalacyjnej brak zarzutów. Polecam.

bogdan gałązka

Opinia

2020-12-24

Gmina: Siechnice
Witam, mam jak najlepszą opinię o projekcie. Montaż przebiegał sprawnie i fachowo. Poziom obsługi i współpracy z grantodawcą i wykonawcą bez zarzutu. Na mojej ulicy są zamontowane już 2 zestawy paneli i 2 pompy ciepła. Mogę z czystym sumieniem polecić program wszystkim zainteresowanym. Niska emisja jest szczególnie szkodliwa dla zdrowia a program wydatnie ją zmniejsza.

joanna centner

Opinia

2021-01-12

Gmina: Oborniki Śląskie
Zdecydowałam się na udział w konkursie, ponieważ zależało mi na wymianie pieca węglowego na pompę ciepła, współpraca ze Stowarzyszeniem przebiegła sprawnie, kontakt z firmą był bezproblemowy, mój opiekun zawsze służył pomocą, środki na konto wpłynęły bardzo szybko. Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na ten projekt.

anna anna

Opinia

2021-02-13

Gmina: Oborniki Śląskie
Witam serdecznie, jestem szczęśliwym posiadaczem pompy ciepła Panasonic. Dzięki temu programowi mogliśmy wymienić starego kopciucha na ekologiczne źródła ciepła, jakim jest pompa ciepła. Wszystkie formalności, jak i cały proces montażu oraz rozliczenie dotacji przebiegły bardzo sprawnie. Teraz pozostaje się nam cieszyć się z wygody i komfortu. Zachęcam wszystkich do korzystania z podobnych ofert, bo dzięki nim każdy może skorzystać i wymienić źródło ogrzewanie na ekologiczne i przyczynić się do ochrony środowiska.

grzegorz ratajczak

Opinia

2020-12-30

Gmina: Sobótka
Jestem jednym z wielu osób, które otrzymały dotacje na wymianę wysokoemisyjnego źródła ciepła na czysto ekologiczne źródło ciepła, jakim jest pompa ciepła. Cała procedura-konkurs początkowo wydawała mi się żmudna i trudna. Jednak przy wsparciu i ogromnym zaangażowaniu pracowników Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy cała procedura okazała się prosta, pomimo ograniczeń związanych z pandemią. Montaż i uruchomienie pompy ciepła to kwestia dwóch dni roboczych przez firmę z dużym doświadczeniem i zaangażowaniem. Od 6 tygodni jestem wraz z moją rodziną szczęśliwym posiadaczem ekologicznego źródła ciepła i dodatkowego czystego pomieszczenia w naszym domu, a nasze otoczenie zyskało na poprawie jakość powietrza. Na początku miałem wiele wątpliwości co do tego przedsięwzięcia ale dziś jestem pewny, że była to słuszna decyzja, która przyniesie wiele korzyści. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w zrealizowaniu projektu na wymianę źródła ciepła i uzyskaniu grantu, a w szczególności Pani Małgorzacie, która była moim opiekunem z ramienia Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy.

artur zając

Opinia

2021-01-08

Gmina: Kobierzyce
Witam,jestem bardzo zadowolony z projektu eko-ciepło, gdyż po złożeniu wniosku i dokumentów w szybkim czasie otrzymałem grant.Instalacja pompy ciepła przez firmę Andre-Tech została solidnie i szybko wykonana.

marek trzeciak

Opinia

2021-02-11

Gmina: Siechnice
Pomysł lokowania środków na ekologiczne źródła ciepła bardzo trafiony. Przydałaby się powtórka na fotowoltaikę aby stworzyć komplet. Pompa jest doskonałym wynalazkiem. Nie trzeba nosić opału wynosić popiołu a jest ciepło. Koszty podobne jak w tradycyjnym ogrzewaniu. Trochę czasu zajęło właściwe ustawienie krzywej grzania ale teraz można już dowolnie sterować ciepłem w domu. Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w programie.

henryk henryk

Opinia

2021-01-13

Gmina: Oborniki Śląskie
Skorzystałam z dofinansowania na wymianę instalacji grzewczej na pompę ciepła. Jestem zachwycona tempem przeprowadzenia całej procedury. Sprzęt jak i montaż są bez zarzutu. Zwrot środków nastąpił bardzo szybko. Bardzo dziękuję.

kinga kinga

Opinia

2021-01-03

Gmina: Sobótka
Inwestycja w pompę ciepła to najlepsza decyzja. Projekt oceniam bardzo pozytywnie. Cały proces od momentu przygotowywania wniosku, podpisania umowy, jak i montażu pompy ciepła, aż do wypłaty grantu przebiegł bardzo sprawnie pomimo panującej epidemii covid-19. Obsługa grantu przez pracowników Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość na bardzo wysokim poziomie. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w cały projekt i polecam jeszcze niezdecydowanym, firma naprawdę godna polecenia. Koniecznie przekonajcie się o tym sami.

anita jemioła

Opinia

2021-01-19

Gmina: Kobierzyce
Projekt zrealizowany bardzo szybko, profesjonalna obsługa. Polecam wszystkim

ewa ewa

Opinia

2020-12-23

Gmina: Długołęka
Cieszę się, że jestem tą osobą w nielicznej grupie osób, które otrzymało grant. Jako grantobiorca bardzo cieszę się, że wymieniłam kopciucha na coś ekologicznego- taka jak pompa ciepła. Przede wszystkim zwalnia mnie to z ciągłego podkładania i pilnowania ognia, kotłownia jest czysta , nie muszę martwić się o opał, a potem zwalać i martwić się czy oby na pewno mi starczy... Jestem bardzo zadowolona i mam spokojną głowę. Bardzo się ciesze, że jest takie dofinansowanie , dopłacam tylko minimalna kwotę ze swojej kieszeni. Uważam , że ludzie powinni próbować z nadzieją ,że się uda - i ja takim przykładem jestem. I przede wszystkim trzeba być cierpliwym do wszystkich formalności. Dziękuję !!!!!!

dorota baszak

Opinia

2021-02-09

Gmina: Długołęka
Jestem ogólnie zadowolona z przebiegu procesu grantowego. Osoby odpowiedzialne za opiekę nad grantobiorcami były bardzo życzliwe i pomocne, udzielały wszelkich potrzebnych informacji oraz tłumaczyły wszelkie zawiłości proceduralne. Jedynym mankamentem jaki można wskazać, jest fakt, że postępowanie grantowe jest dość rozciągnięte w czasie, lecz mimo to, po jego zakończeniu byłam w pełni usatysfakcjonowana.

halina halina

Opinia

2021-02-22

Gmina: Kąty Wrocławskie
Firma wiarygodna,godna zaufania.Wypłata grantu na czas.W obecnej chwili chyba najlepsze- największe dofinansowanie na akcje modernizacji starych technologi grzewczych.

agnieszka maciuszkiewicz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Długołęka
Program grantowy pozwolił nam w pełni zmodernizować sposób ogrzewania, który przedtem był oparty na paleniu ekogroszkiem i drewnem. Dzisiaj, dzięki zainwestowaniu prywatnych środków na fotowoltaike, ciepło uzyskujemy prawie bezkosztowo i nie zanieczyszczając środowiska. Osługa programu przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy również zasługuje na pochwałę. Praktycznie wszysto przebiegło bez problemu i bradzo sprawnie. Jedynie do poprawy może być audyt powykonawczy, który mógłby być bardziej wnikliwy - bez mojego wnikliwego \"szukania dziury w całym\" kilka ważnych aspektów zostałoby pominiętych (niedokładna izolacja instalacji, błędne zamontowanie pompy wodnej, błędne wykonanie podłączenia pompy obiegowej).

jacek jacek

Opinia

2020-12-29

Gmina: Długołęka
Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji przedsięwziecia modernizacji kotłowni i wymiany wysokoemisyjnego źródła ciepła na nowe ekologiczne źródło do ogrzewania budynku w postaci pompy ciepła (PC). Projekt został profesjonalnie zrealizowany od momentu informacji poprzez audyt, współpracę z gminą, proces projektowania, wykonania, aż do rozliczenia grantu ( 3 tyg od momentu złożenia wniosku o rozliczenie). Bardzo dobry kontakt mailowy, telefoniczny a także osobisty -przy podpisywaniu dokumentów w siedzibie stowarzyszenia; ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w realizację projektu. Szczerze polecam Stowarzyszenie \"Wolna Przedsiębiorczość\" potencjanym klientom.

monika drożdż

Opinia

2021-02-08

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jestem bardzo zadowolony, że dzięki pomocy i wsparciu Waszej organizacji udało się mi wyrzucić piec na paliwo stałe i sfinansować pompę ciepła. Sporo wypełniania papierów, ale wszystko szło jak po sznurku. Zaproponowany wykonawca solidny i sprzęt również bez zarzutu. Zwrot pieniędzy szybko.

bartosz bartosz

Opinia

2021-02-03

Gmina: Długołęka
Jestem zadowolona (pomimo trudnego okresu z powodu pandemii) z realizacji projektu przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Na każdym etapie projektu mogłam liczyć na profesjonalną pomoc i obsługę ze strony Opiekuna. Montaż pompy bardzo sprawny. Dobry kontakt z wykonawcą . Rozliczenie finansowe nastąpiło w niecały miesiąc, Dziękuję i polecam realizacje programów przez SWP w Świdnicy. Barbara Pająk

barbara pająk

Opinia

2021-02-04

Gmina: Długołęka
Jestem bardzo zadowolony z możliwości udziału w konkursie. Projekt od początku do końca bardzo profesjonalny. Obsługa i współpraca z grantodawcą i wykonawcą na wysokim poziomie. Pompa działa bez zarzutu a co najważniejsze mój dom teraz ogranicza emisje CO2. Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy ogromne podziękowania!

emil pośpieszny

Opinia

2020-12-28

Gmina: Długołęka
Wszystko zgodnie z planem. Pompa ciepła zamontowana zgodnie z terminem a w przeciągu jednego tygodnia ogarnięta dokumentacja i w kolejnym tygodniu środki finansowe rozliczone. Bardzo Wszystkim dziękuję za zaangażowanie i odpowiedzi na zadawane pytania. Obsługa dokumentacji życzliwa i ekspresowa. Pompa sprawdza się w 100%, w domu cieplutko, woda w kranie gorąca. W kotłowni czyściutko, obsługa pompy prosta a najważniejsze, ze nasz dom nie kopci z komina.

remigiusz remigiusz

Opinia

2020-12-23

Gmina: Pieńsk
Droga do uzyskania grantu jest ciężka, ale warta zachodu. Realizacja inwestycji bardzo sprawna. Złożenie wniosku o wypłatę grantu bardzo proste. Wyplata grantu błyskawiczna w moim przypadku 4 dni.

wojciech wojciech

Opinia

2020-12-23

Gmina: Bolesławiec Miejska
Program redukcji emisji CO2 jest potrzebny i pomimo pandemii Koronawirusa po wymianie pieca łatwy i dobry kontakt z firmą nadzorującą oraz szybka wypłata środków. W dalszym etapie mam zamiar założyć panele fotowoltaiczne, ale muszę wykonać audyt zużycia energii elektrycznej. Polecam tą firmę i mam nadzieję że współpraca na tym się nie skończy.

andrzej kurek

Opinia

2021-01-02

Gmina: Sulików
Podzielam się opinią w zaangażowaniu w moim domu instalacji pompy ciepła, Otóż skorzystałam z grantu na instalację pompy i jestem mega zadowolona z tej decyzji. Zacznę może od firmy, która mi instalowała w/w pompę Pan Andrzej i Pan Krzysztof okazali się fachowcami i jestem bardzo zadowolona z ich profesjonalizmu, Pracę jaką wykonali zasługuje na szóstkę. Ponadto słowa mojej wdzięczności chcę przekazać do pani Anny ze Stowarzyszenia w Świdnicy, która była pomocna od początku w prowadzeniu dokumentacji, Pytania i pomoc nie były problemem, również /powtarzam się/byłam mega zadowolona. Po prostu brak mi słów do okazania wdzięczności. Wszystkim pracownikom DZIĘKUJĘ.

olga kołodziejczyk

Opinia

2021-04-23

Gmina: Bolesławiec Miejska
W ramach programu została zainstalowana pompa ciepła. Wszystkie procedury zostały wykonane prawidłowo, osoby odpowiedzialne za program kompetentne i miłe. Wszystko się udało, pompa działa. Dziękuję

małgorzata małgorzata

Opinia

2020-12-29

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Dziękuję za realizację projektu. W zaledwie dwa tygodnie otrzymaliśmy pieniądze z grantu. Mamy nowoczesną kotłownię, która jest bezemisyjna. Pomimo problemów z pandemią projekt udało się zrealizować przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Dzięki za dobrą współpracę z wykonawcą inwestycji. Bez grantu trudno byłoby zrealizować ten projekt.

marzena miler

Opinia

2021-01-05

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Sprawna realizacja inwestycji pomimo panującej pandemii. Bezkonkurencyjny poziom dofinansowania. Wykonanie i dobór sprzętu najwyższej jakości.

regina regina

Opinia

2020-12-24

Gmina: Sulików
Skorzystaliśmy z programu Eko-Ciepło tj. Wymiana kopciucha na Pompę Ciepła. Jesteśmy bardzo zadowoleni dziękujemy za szybkie i fachowe wykonanie prac z tym związanych oraz za niezwłoczne i bezproblemowe wypłacenie nam grantu w wysokości 35 000 zł. Najbardziej cieszy nas fakt, że nie zatruwamy powietrza co miało miejsce wcześniej. Polecamy wszystkim mieszkańcom Dolnego Śląska i nie tylko, aby postąpili podobnie jak my. Pompa ciepła sprawdziła się doskonale Z poważaniem Marian i Janina Kurek

marian kurek

Opinia

2021-02-02

Gmina: Pieńsk
Polecam współpracę z Grantodawcą EKO-Ciepło. Profesjonalnie przygotowana umowa, tak naprawdę o nic się nie musiałam martwić, wszystkie działania dot. wymiany instalacji grzewczej czyli np. doradztwo jaka instalacja jest najodpowiedniejsza do mojego domu, zagospodarowanie starego pieca i zamontowanie pompy ciepła i wszystko na wysokim poziomie. Zwrot kosztów otrzymałam w ciągu tygodnia od przedstawienia opłaconej faktury.

wioletta przybysz

Opinia

2020-12-28

Gmina: Siekierczyn
Witam Państwa. Na wstępie chciałbym bardzo podziękować wszystkim pracownikom związanym ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą w Świdnicy, a w szczególności Panu Julianowi i Panu Dariuszowi oraz Pani Annie za poświęcony czas podczas realizacji projektu oraz fachowość i kompetencje na wysokim poziomie. Posiadam zamontowaną pompę ciepła Bosch od 56 dni i jestem bardzo zadowolony.

dariusz tołwiński

Opinia

2021-01-02

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Witam. W moim przypadku cały przebieg procedury związany z naborem wniosków przebiegł wręcz wzorowo, bardzo bobry kontakt z pracownikami Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość, znakomita obsługa, fachowe doradztwo w każdym etapie naboru i weryfikacji wniosku. Sama realizacja przedsięwzięcia również przebiegła bez zastrzeżeń, szybko, czysto, fachowo. Firma uruchomiła urządzenie, w jasny sposób udzieliła instruktarzu obsługi. Rozliczenie grantu, bardzo szybkie i bez komplikacji. Z działania urządzenia jestem zadowolony.

waldemar wróbel

Opinia

2020-12-28

Gmina: Gromadka
Do projektu „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza” przystąpiłem pod koniec kwietnia 2020 r. Zdecydowałem się na pompę ciepła. Montaż całego eko-urządzenia grzewczego przebiegł szybko i sprawnie. Pod koniec października odbył się odbiór techniczny przeprowadzony przez przedstawiciela Stowarzyszenia zatwierdzający zgodność z projektem. Od tego czasu korzystam z pompy ciepła, która sprawuje się bardzo dobrze i jestem z niej zadowolony. Nie muszę się już martwić o zakup i przywóz węgla oraz drewna. Po złożeniu końcowych wniosków, dostałem dofinansowanie w wysokości 85% od poniesionych kosztów w ciągu tygodnia. Polecam wszystkim zainteresowanym ochroną naszego środowiska do korzystania z projektu unijnego prowadzonym przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Składam serdeczne podziękowania miłym Paniom pracującym w Stowarzyszeniu, za serdeczność, życzliwość, cierpliwość i szczerą pomoc w wypełnianiu wniosków.

jan burek

Opinia

2020-12-23

Gmina: Zawidów
Dzięki dotacji ogrzewam dom bez emisyjnie

janusz goska

Opinia

2020-12-24

Gmina: Gromadka
Bardzo jesteśmy zadowoleni za profesjonalną obsługę, wsparcie techniczne i realizację całego przedsięwzięcia, na pewno jeszcze będziemy współpracować ;)

Łukasz buczkowski

Opinia

2021-01-15

Gmina: Gromadka
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość a szczególnie z opiekunem Panią Anną J. Wszystkie sprawy były załatwiane na bieżąco w miłej atmosferze. Wykonanie prac wraz z wymianą pieca przebiegało wzorowo. Zachęcam do korzystania z dofinansowań Unii Europejskiej a przede wszystkim jeśli chodzi o zdrowe powietrze.

jerzy kryca

Opinia

2020-12-23

Gmina: Bolesławiec Wiejska
Ideał. Jesteśmy zadowoleni w 100% . Jeszcze raz dziękuję.

mariusz leśniak

Projekt „Centrum Technologii Energetycznych Powiązania Kooperacyjnego Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z zasadami działania 5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013