Głos mają mieszkańcy – beneficjenci systemów fotowoltaicznych wspartych w naszym programie grantowym „PV Projekt”

Na tej stronie oddajemy głos mieszkańcom gmin dolnośląskich, w których zrealizowaliśmy – jako Lider grupy partnerskiej, operator
i grantodawca – projekt „Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej (umownie „PV projekt”).

PV projekt jest jak dotąd największym na Dolnym Śląsku przedsięwzięciem rozwijającym energetykę prosumencką. W jego wyniku zostało uruchomionych 530 nadachowych mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 3 MW. Granty, jakie otrzymali mieszkańcy pokrywały 85% kosztów. W projekt było zaangażowanych 14 Gmin Partnerskich z Dolnego Śląska. Realizacja: 2017-2019


Opinia

2019-11-13

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jako jeden z kilkuset beneficjentów programu już korzystający z działającej instalacji fotowoltaicznej zdecydowanie jestem za rozwojem tej formy OZE w naszym kraju. W przeciwieństwie do energii pozyskiwanej z siły wiatru, panele PE nie zakłócają krajobrazu, nie generują fal dźwiękowych i ogólnie nie są uciążliwe dla otoczenia. Projekt w którym miałem szczęście i przyjemność uczestniczyć oceniam bardzo wysoko. Zarówno w fazie wstępnej, przed składaniem aplikacji o grant jak i po otrzymaniu promesy otrzymywałem wsparcie merytoryczne ze strony pracowników Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość o/ Świdnica. Wszelkie pytania stawiane z mojej strony zawsze znajdowały odpowiedź. Cały proces przebiegał bardzo sprawnie, wręcz wzorowo. Oby kontakt z każdą instytucją wyglądał tak jak w tym przypadku. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Anny, która była moim opiekunem w trakcie trwania całego projektu.

krzysztof krykwiński

Opinia

2019-10-07

Gmina: Żmigród
Wszystkim, którzy zastanawiają się nad zasadnością montażu instalacji fotowoltaicznej rekomenduję montaż PV. Wymierne (niemałe) oszczędności w złotówkach, ale także świadomość, że chroni się środowisko. Jestem pełna uznania dla firmy Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą w Świdnicy. Firma w sposób profesjonalny, kompleksowy i życzliwy dla klienta nadzorowała cały proces montażu: od przygotowania wszystkich wniosków i umów (w tym wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych), do odbioru końcowego. Wszystkie umówione terminy były dotrzymywane, a roboty wykonane sprawnie, w krótkim terminie, z należytą starannością. Polecam współpracę z firmą Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą w Świdnicy. Zapewniam - Firma zatrudnia kompetentnych pracowników.

maria picher

Opinia

2019-10-02

Gmina: Dz-ów
Wszystko załatwione bardzo sprawnie, miła obsługa, nie ma się do czego "przyczepić".

julia dul

Opinia

2019-09-26

Gmina: KĄTY WROCŁAWSKIE
Wszystko bardzo profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem oraz pomocą.

krzysztof mielczarek

Opinia

2019-09-26

Gmina: Lubin
Zgłosiłem się do grantu trochę bez przekonania, że cokolwiek można "dostać". Ale udało się i to bez większego wysiłku. Przygotowanie dokumentów nie zabrało zbyt wiele czasu, a kontakt z grantodawcą był zawsze na najwyższym poziomie. Od 3 miesięcy cieszę się darmowym prądem. Zwrot za inwestycję dostałem w ciągu jednego dnia od złożenia wszelkich dokumentów!!! Polecam i również dziękuję za możliowość wzięcia udziału w tym projekcie.

filip wiśniewski

Opinia

2019-09-25

Gmina: Lubin
Jestem bardo zadowolony z projektu fotowoltaiki, bardzo sprawny i profesjonalny proces. Dziękuję Stowarzyszeniu WP w Świdnicy i ludziom, którzy realizują projekt. Profesjonalność i sympatia. Polecam. T. Świca.

tadeusz Świca

Opinia

2019-09-24

Gmina: Dzierżoniów
Serdecznie polecam udział w projekcie. Całe przedsięwzięcie było dokładnie i rzetelnie przez firmę OTS przemyślane i zaplanowane. Informację były rzetelne i na każde nasze pytanie zawsze znaleziono dokładną odpowiedź. Firma pod każdym względem wzorowo wywiązała się z powierzonego im zadania. Naprawdę warto inwestować w odnawialne źródła energii. Korzystają na tym wszyscy, dbamy o wspólną przyszłość i ochronę środowiska. Firma zasługuje na 6+.

tomasz saj

Opinia

2019-09-06

Gmina: Kąty Wrocławskie
Proces aplikacji przeszedł bardzo sprawnie, wszystkie szczegóły projektu zostały bardzo dokładnie wytłumaczone. Realizacja instalacji bardzo sprawna i profesjonalna, wszystkie szczegóły dotyczące użytkowania, aspektów technicznych zostały szczegółowo przedstawione. Wszelkie wątpliwości na bieżąca były wyjaśniane. Jestem bardzo zadowolony. Oby więcej takich programów i wykonawców.

przemysław kowalewski

Opinia

2019-08-11

Gmina: Kłodzko
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość. Pracownicy, a szczególnie Pani Marta oraz Pan Dariusz, bardzo sprawnie przeprowadzili nas przez całą procedurę związaną z uzyskaniem grantu na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej. Wszystkie osoby, które na różnych etapach nam pomagały, były bardzo kompetentne i odpowiadały na wszystkie nasze pytania. Bardzo dziękujemy. Liczymy na dalszą współpracę przy kolejnych projektach.

karolina nowak

Opinia

2019-08-11

Gmina: Kłodzko
Inwestycja na bardzo korzystnych warunkach. Podzespoły wysokiej jakości. Firma realizująca montaż działa sprawnie i szybko. Pełen profesjonalizm po stronie opiekuna projektu. Polecam.

róża kulik

Opinia

2019-08-09

Gmina: Pieszyce
Projekt przeprowadzony przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość oceniam bardzo dobrze. Przygotowanie dokumentacji kwalifikacyjnej oraz jej finalne zatwierdzenie odbyło się sprawnie przy dużym udziale profesjonalnych i uprzejmych pracowników Stowarzyszenia. Montaż został przeprowadzony szybko, profesjonalnie i zgodnie z projektem, poniesione środki zostały zrefundowane zgodnie z ustalonym terminem.

tomasz kozuń

Opinia

2019-08-07

Gmina: Siechnice
Gorąco zachęcam do korzystania z kolejnych edycji programu. Proces jest co prawda długotrwały, ale w ostatecznym rozrachunku opłacalny. Na każdym etapie projektu, od pierwszego spotkania informacyjnego, aż do montażu zespół odpowiedzialny za projekt podchodził do tematu profesjonalnie i rzetelnie. Dziękuję i pozdrawiam zespół PV-PROJEKT.

bar tek

Opinia

2019-08-06

Gmina: Dzierżoniów
Projekt bardzo dobry, firma realizująca projekt godna polecenia. Miła profesjonalna obsługa. Dziękuję za przyjemną współpracę. Pani Marta-odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku!!!! Gorąco polecam.

kamila bień

Opinia

2019-08-05

Gmina: Siechnice
PV Projekt przeprowadzony przez firmę Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii Energetycznej, ul. Stalowa 2, 58-100 Świdnica oceniam bardzo dobrze. Dokumenty składane do zakwalifikowania się projektu oraz końcowe rozliczenie były szybko i wnikliwie rozpatrywane przez profesjonalnych, i uprzejmych pracowników. Urządzenia i panele fotowoltaiczne na moim dachu zainstalowano zgodnie z projektem. Montaż przebiegał fachowo i szybko. Projekt rozliczono, a poniesione środki zostały zrefundowane. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii Energetycznej w Świdnicy i polecam wszystkim, którzy mają okazję skorzystać z grantu na swoje źródło energii wytwarzanej ze słońca.

krzysztof fitek

Opinia

2019-08-04

Gmina: Dzierżoniów
Zdecydowaliśmy się skorzystać z oferty Stowarzyszenia ze względu na doskonałe referencje i korzystny program odnawialnych źródeł energii. Z przyjemnością mogę teraz dołączyć do grona zadowolonych z poziomu oferty usługobiorców. Współpraca przebiegła bez zakłóceń, pracownicy Stowarzyszeni zaproponowali profesjonalne rozwiązanie, idealnie dostosowane do potrzeb mojej rodziny. Czułam przez cały czas, że jestem w rękach prawdziwych fachowców, emanujących profesjonalizmem oraz uprzejmością. Z przyjemnością nawiążę współpracę w przyszłości i będę rekomendować usługi Stowarzyszenia zainteresowanym znajomym. Gorąco polecam!

agnieszka ożga

Opinia

2019-08-04

Gmina: Kobierzyce
Bardzo sprawny i profesjonalny proces. Zarówno instalacja jak i grant. Bardzo polecam i dziękuje.

mirosław b

Opinia

2019-08-03

Gmina: Żórawina
Moim zdaniem Firma podchodzi profesjonalnie i indywidualnie do Beneficjenta. Osobiście nie miałem odczucia, że jestem niechcianym intruzem, jak ma to miejsce w innych instytucjach, cały Team jest bardzo miły w kontaktach osobistych czy telefonicznych, pełny profesjonalizm. Bardzo polecam i więcej takich Firm w naszym Pięknym Kraju.

piotr golinczak

Opinia

2019-08-02

Gmina: Kłodzko
Jestem zadowolona z przebiegu montażu fotowoltaiki. Montaż instalacji fotowoltaicznej 10kw trwał 2 dni. Miałam obawy co do wypłaty dotacji, w związku z tym, iż znajomi mówili, że to trawa dwa lata, a okazało się, że wypłata nastąpiła zgodnie z umową, czym byłam mile zaskoczona. Obecnie nasza instalacja fotowoltaiczna w okresie letnim produkuje 50 % energii więcej niż potrzebujemy. Z firmą, z którą mamy podpisaną umową o energię elektryczną przeszliśmy na rozliczenie roczne, teraz mamy zerowe koszty energii elektrycznej. Jesteśmy zadowoleni, że nie mamy opłat za prąd i nie przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska, czyli dwa w jednym.

danuta jakubowska - moskaluk

Opinia

2019-08-02

Gmina: Siechnice
Od samego początku uważałem, że moja decyzja o udziale w projekcie PV-Projekt z dofinansowaniem unijnym będzie nie tylko bardzo korzystna dla mego budżetu, ale również będzie bardzo dużym wkładem w ochronę środowiska. Jak odczytuję monitoring pracy; ile oszczędności drzew i zmniejszenia emisji CO2 daje każdy dzień pracy instalacji fotowoltaicznej na moim dachu, to jestem dumny i z siebie i z ludzi, którzy mi pomogli zrealizować instalację i ją rozliczyć. Uważam, ze takie projekty na instalacje fotowoltaiczne z organizacyjnym udziałem Gmin i organizacji pozarządowych powinny być kontynuowane corocznie, tak aby zawsze udział w takim projekcie był dostępny dla wszystkich chętnych. Nasz projekt, prowadzony przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii w Świdnicy, oceniam zarówno pod względem organizacyjnym, jak i wykonawczym, jako olbrzymi sukces. Wzorowa organizacja i profesjonalizm w realizacji tego olbrzymiego zadania budzi uzasadniony podziw. Brawo dla Was. Ja osobiście jak i wszyscy moi sąsiedzi (niektórzy na początku wręcz wątpili, czy warto wziąć w tym projekcie udział), którzy zdecydowali się wziąć udział w tym projekcie z całą odpowiedzialnością polecamy takie projekty innym. My się nie zawiedliśmy, a wręcz jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni, że wzięliśmy w takim projekcie udział.

jerzy fitek

Opinia

2019-08-02

Gmina: Bielany Wrocławskie
Na wstępie zachęcam wszystkich do skorzystania z możliwości finansowania ekologicznych rozwiązań. Chciałem serdecznie podziękować całej organizacji tego projektu (fotowoltaika), a w szczególności Pani Małgorzacie za profesjonalne podejście, którego dowodem była pomoc, dobra komunikacja, ciągłe wsparcie i ostateczne doprowadzenie projektu do końca. Jeżeli miałbym oceniać pracę różnych organizacji i instytucji, to tę właśnie przedstawiłbym jako wzór. Począwszy od przygotowania projektu, poprzez jego administrację, konsultację i wyjaśnienia, przez instalację, szybkość i jakość wykonania, kończąc na zamknięciu. Pełna profesjonalna obsługa. Panele działają, i dają prąd. Dziękuję i pozdrawiam.

adam fieduk

Opinia

2019-08-02

Gmina: Pieszyce
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami instalacji fotowoltaicznej za jedyne 15% wkładu własnego. Bardzo serdecznie dziękujemy całemu zespołowi Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy za rzetelną i fachową realizację projektu na każdym jego etapie. Profesjonalizm w każdym calu! POLECAMY! Patrycja i Piotr Kołodziej

piotr i patrycja kołodziej

Opinia

2019-08-01

Gmina: Bolesławiec
Jestem bardzo zadowolony z projektu. Proces był dość długi, ale wymagały tego wszystkie procedury. Obsługa była profesjonalna i godna polecenia.

piotr szczepański

Opinia

2019-07-27

Gmina: Lubin
Dziękuję serdecznie za współpracę, która okazała się bardzo rzeczowa i kompetentna ze strony Oddziału Terenowego Stowarzyszenia Wolna przedsiębiorczość w Świdnicy. Sam projekt polecam wszystkim. Instalacja fotowoltaiczna spełnia w całości moje oczekiwania.

roman komarnicki

Opinia

2019-07-16

Gmina: Bolesławiec
Niniejszym pragnę udzielić referencji Oddziałowi Terenowemu Stowarzyszenia Wolna przedsiębiorczość w Świdnicy z siedzibą w Świdnicy przy ul. Stalowej 2. Stowarzyszenie Wolna przedsiębiorczość w Świdnicy była Grantodawcą projektu pod tytułem Regionalny program Energetyki Prosumenckiej mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska, w którym byłam grantobiorcą. Współpraca między nami układa się bardzo dobrze. Stowarzyszenie wiarygodne i solidne. Bardzo pomocne w poruszaniu się w bardzo trudnej problematyce projektów unijnych. Spełnia wszystkie wymagania w zakresie terminowego rozwiązywania problemów pojawiających się przy realizacji zadania . Całokształt przebiegu mojej współpracy pozwala postrzegać Stowarzyszenie Wolna przedsiębiorczość w Świdnicy jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec grantobiorcy. W związku z powyższym polecam Oddział Terenowy Stowarzyszenia Wolna przedsiębiorczość w Świdnicy z siedzibą w Świdnicy przy ul. Stalowej 2. jako godnego zaufania partnera i dobrego realizatora projektu. Szczególne podziękowania dla pani Małgorzaty za cierpliwość i kompetencje.

bożena sz

Opinia

2019-07-05

Gmina: Bolesławiec
Projekt montażu instalacji PV wraz z dofinansowaniem oceniam bardzo wysoko. Bardzo dobry program, realnie chroniący środowisko i porfel. Bardzo miła i fachowa pomoc ze strony Stowarzyszenia jak i firmy montującej instalacje. Ocena celująca!!!:)

artur skalny

Opinia

2019-06-25

Gmina: Siechnice
Pomysł świetny i wdrożenie projektu również. Bardzo profesjonalne i kompleksowe podejście do grantobiorców projektu. Podziękowania dla wszystkich pracowników Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy za pomoc w przygotowaniu dokumentacji, prezentacji programu i wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości. Instalacja działa i przynosi korzyści środowisku a nam oszczędności. Rekomendujemy współpracę i czekamy na kolejne proekologiczne innowacje !!!

danuta włudyka

Opinia

2019-06-24

Gmina: Bolesławiec
Na pewno to była istotna, trafna decyzja. Polecam. Korzystacie z projektu. Najgorzej jest żałować, że czegoś nie zrobiło. Tym bardziej, że spotkałam podczas realizacji projektu miłych, kompetentnych ludzi.

katarzyna dul - korycka

Opinia

2019-06-24

Gmina: Kąty Wrocławskie
Chciałem podziękować organizatorom oraz realizatorom projektu za możliwość uzyskania dofinansowanie do budowy instalacji fotowoltaicznej. Cały proces został omówiony już na etapie ubiegania się o zakwalifikowanie do projektu i przebiegał w dalszej części zgodnie z ustaleniami. Całość została zakończona w terminie i zgodnie z umową a wypłata dofinansowania odbyła się w krótszym, satysfakcjonującym czasie niż zakładała procedura. Jeszcze raz dziękuję i polecam udział w kolejnych projektach organizowanych przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy.

wojciech zagórski

Opinia

2019-06-21

Gmina: Pieszyce
Od momentu złożenia wniosku do końcowego rozliczenia cały proces inwestycyjny został przeprowadzona bardzo fachowo. Współpraca ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii Energetycznych a szczególnie Panią Alicją zasługuje na słowa uznania. Instalacja fotowoltaiczna działa bez zarzutu. Teraz pozostaje mi oczekiwać słonecznych dni.

marek miętki

Opinia

2019-06-18

Gmina: Milicz
Jeszcze raz pragnę podziękować za fachową i miłą obsługę projektu ,pieniądze na konto przelano bardzo szybko, instalacja działa dobrze, z czego jestem zadowolony jeszcze bardziej, moja żona nie ma ograniczeń w używaniu elektryki. Projekt realizowany był bardzo miłej atmosferze, zawsze można było skorzystać porad. Same superlatywy. Wykonawcy spisali się bardzo dobrze, życzę realizacji następnych wspaniałych projektów.

stefan michalak

Opinia

2019-06-16

Gmina: Siechnice
Wszystko przebiegło zgodnie z moimi oczekiwaniami, bez kłopotów i komplikacji oraz niepotrzebnej straty czasu.

jacek wruszak

Opinia

2019-06-13

Gmina: Twardogóra
Realizacja projektu przebiegła sprawnie, zarówno od strony technicznej jak i merytorycznej. Zawsze w razie konieczności kompetentne osoby udzielały informacji nam grantobiorcom. System PV już funkcjonuje i czekamy na dalsze możliwości rozwijania się w stronę przechodzenia na coraz to bardziej ekologiczne rozwiązania ochrony naszej planety od zbędnych i szkodliwych czynników.

ewa w

Opinia

2019-06-10

Gmina: Milicz
Projekt oceniam bardzo dobrze. Na każdym etapie realizacji zapewniona była pomoc wykwalifikowanych osób. Szybki kontakt, orientacja na pomoc dla grantobiorcy, który na co dzień nie siedzi w zawiłościach technicznych i formalnych.

marcin nowostawski

Opinia

2019-06-09

Gmina: Lubin
Na wstępie chciałbym bardzo podziękować Pani Alicji i całemu zespołowi Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy za bardzo profesjonalną obsługę, opiekę i zaangażowanie w całym przebiegu projektu od początkowych spotkań do końca instalacji systemu fotowoltaicznego. Sama instalacja także przebiegała bardzo sprawnie. Panowie instalatorzy dołożyli wszelkich starań aby wszystko zostało wykonane profesjonalnie. Jeszcze raz bardzo dziękuje Wszystkim, że mogę dołożyć malutką cegiełkę aby nasza KOCHANA ZIEMIA miała lżej. Pozdrawiam wszystkich.

bogdan lisowicz

Opinia

2019-06-07

Gmina: Milicz
Jestem zadowolony funkcjonuje znakomicie. To przyszłość na zdrowe powietrze i czerpania dobra z prawa natury.

zygmunt Łoziński

Opinia

2019-06-05

Gmina: Żórawina
Jako użytkownik fotowoltaiki z 1,5 miesięcznym doświadczeniem w jej eksploatacji nie mogę dokonywać kompleksowej oceny jak zainstalowane elementy spisują się w cyklu dłuższym aniżeli mam włączoną instalację stąd moja ocena może być w pełni nie reprezentatywna. 1. Bardzo pozytywnie oceniam cały projekt od naboru wniosków poprzez tryb wyboru konkursowego. 2. Bardzo pozytywnie oceniam proces podpisywania umów. 3. Trochę zbyt długo oczekiwałem na praktyczną realizację (montaż), ale zdaję sobie sprawę, że w projektach tak już musi być ktoś jest pierwszy i ktoś inny znajduje się na końcu tego procesu. 4. Proces instalacji fotowoltaiki przebiegł bardzo sprawnie, chociaż trzeba było wprowadzić delikatną korektę w maskowaniu przeprowadzenia kabli prowadzonych od paneli fotowoltaicznych. 5. Biuro obsługujące projekt w Świdnicy OTS aktywnie wspomagało beneficjenta projektu. Podobnie biuro firmy instalującej fotowoltaikę firma Multisun miała bardzo dobry kontakt z klientem projektu zawsze służąc pomocą. Dokonując z perspektywy czasu oceny pracy biura Multisun w skali od 1 do 10 oceniam na 10. 6. Od momentu złożenia dokumentów o uruchomieniu instalacji biuro obsługujące projekt w OTS w Świdnicy błyskawicznie dokonało oceny załączonych dokumentów i równie szybko przelało środki na konto beneficjenta projektu. Ocena funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej z perspektywy 1,5 miesiąca jego użytkowania: 1. Instalacja pracuje bez zarzutów. 2. Ze względu na dużą ilość dni słonecznych system ma wysoką sprawność. Instalacja o mocy 6 kW w ciągu 1 słonecznego dnia (przy bardzo sprzyjających warunkach słońca i zimnego wiatru) była w stanie wyprodukować do 41 kWh. Ocena ogólna: Projekt oceniam bardzo wysoko i polecam zarówno OTS WP w Świdnicy jak i firmę Multisan.

bogdan romanowski

Opinia

2019-06-04

Gmina: Siechnice
Szybki montaż, bez żadnych problemów, projekt zrealizowany wzorowo. Jestem bardzo zadowolony z udziału projekcie. Wszystkie zadania wykonane zostały zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz zakresem. Temat przeprowadzony bardzo sprawnie i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt. Polecam.

maciej s

Opinia

2019-06-04

Gmina: Żórawina
Bardzo dziękuję za instalację fotowoltaiczną i pomoc w uzyskaniu dofinansowania jestem bardzo zadowolony z państwa usługi. Myślę, że spotkamy się jeszcze przy innej realizacji. Pozdrawiam

grzegorz Łagowski

Opinia

2019-06-04

Gmina: Pieszyce
Postanowiłem wziąć udział w projekcie, mimo tego, że na początku szanse na otrzymanie dofinansowania wydawały się niewielkie. Niemniej wszystko się udało, dzięki pomocy Stowarzyszenia. Instalacja wykonana bardzo sprawnie. Dzisiaj, dzięki podjętym wtedy decyzjom mogę cieszyć się ekologicznym i bezobsługowym systemem ogrzewania domu, ciepłej wody i korzystaniem z darmowego prądu. Dziękuję bardzo :-)

krystian borzestowski

Opinia

2019-05-24

Gmina: Kobierzyce
Niniejszym rekomenduję OTS Wolna Przedsiębiorczość jako profesjonalny podmiot w zakresie obsługi procesu zakontraktowania, rozliczenia i wypłaty grantu oraz sprawnego przeprowadzenia procesu montażu instalacji PV będącej przedmiotem projektu "PV Projekt". Instalacja działa poprawnie, usługa monterska wykonana schludnie i terminowo. W sytuacjach wątpliwych personel OTS wykazywał się profesjonalizmem i właściwymi kompetencjami zarówno w zakresie sposobu przygotowania dokumentacji, jak i doradztwem merytorycznym co do sposobu działania poszczególnych podzespołów instalacji. Szczególne podziękowania dla Pani Małgorzaty J. za świetny kontakt i szybkie reakcje mailowe/telefoniczne w procesie obsługi całej inwestycji od strony wymaganej dokumentacji do samego momentu wypłaty dofinansowania. Pozdrawiam serdecznie cały zespół OTS.

bartłomiej r

Opinia

2019-05-23

Gmina: Twardogóra
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,1 kw. Usługa zrealizowana solidnie i w terminie. Co do dofinansowania to sporo wypełniania dokumentów, ale dzięki pomocy firmy wszystko przebiegło sprawnie. Jak na tą chwilę wszytko sprawnie działa. Polecam w 100 %

tomasz sopoliński

Opinia

2019-05-22

Gmina: Żmigród
W pełni profesjonalna obsługa projektu. Od samego początku współpracy, aż do finału fachowe podejście do klienta, konkretne i rzeczowe informacje na temat zasad współpracy, zasad pozyskania grantu, ale też pełna informacja techniczna i tylko niezbędna biurokracja. Do tego sprawny i bezproblemowy montaż instalacji no i na koniec szybka weryfikacja wniosku o wypłatę grantu. Wszystko to skutkowało przelewem na konto pieniążków, bez zbędnych opóźnień czasowych. To czego chcieć więcej? No chyba tylko 360 słonecznych dni w roku. Z czystym sumieniem polecam.

rafał nowik

Opinia

2019-05-21

Gmina: Siechnice
Jestem bardzo zadowolony z udziału w Państwa projekcie. Przyjemnie jest popatrzeć na raport dzienny z efektywności instalacji. Dziękuję wszystkim pracownikom biura projektu, przez cały czas mogłem liczyć na wsparcie merytoryczne oraz wyrozumiałość i cierpliwość przy wyjaśnianiu skomplikowanych (dla mnie) zagadnień. DZIĘKUJĘ!. Szczególne podziękowania kieruję do "mojej opiekunki" Pani Alicji R. Natchniony i pozytywnie zmotywowany oczekuję na następne projekty, które pozwolą na przerobienie mojego domu na w pełni ekologiczny (np. zmiana systemu ogrzewania). Z pozdrowieniami i do zobaczenia/usłyszenia

ryszard k

Opinia

2019-05-21

Gmina: Żórawina
Proces instalacji PV od ogłoszenia naboru do wykonania trwał ponad 1 rok, cały proces formalny prowadziła firma: Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii Energetycznych, która wykazała się dużą znajomością zagadnień formalnych grantu unijnego i na każdym kroku prowadziła grantobiorców za rękę wskazując odpowiednią drogę do spełnienia wszystkich wymagań. Instrukcje były zrozumiałe i czytelne tak więc wystarczyło dokładnie je wypełnić aby nie było problemów z realizacją zadania. Polecam firmę i chętnie skorzystam z ich usług w przyszłości.

maciej stolecki

Opinia

2019-05-20

Gmina: Żmigród
Wspaniały pomysł, bez pomocy PV-PROJEKT praktycznie nie do zrealizowania. Czasami występowały problemy z komunikacją ale przy tak wielkim projekcie jest to normalne. W razie problemów pomoc dostępna "od ręki". Polecam każdemu niezdecydowanemu.

rafał skiba

Opinia

2019-05-15

Gmina: Kobierzyce
Cały projekt uważam za bardzo dobry, wszystkie formalności udało się załatwić dzięki pomocy Stowarzyszeniu, wykazali pełny profesjonalizm jak również służyli doradczo do samego końca.Jestem bardzo wdzięczna, serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Wiesława Szwesta.

wiesława szwesta

Opinia

2019-05-14

Gmina: Twardogóra
Profesjonalizm w stu procentach, pomoc przy wnioskach i dokumentacji, profesjonalny montaż. Refundacja bez zbędnej zwłoki. Bardzo polecam współpracę z tą firmą.

krzysztof lech

Opinia

2019-05-11

Gmina: Kobierzyce
Chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą w Świdnicy za wzorowe przeprowadzenie projektu w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Realizacja odbyła się w dobrej atmosferze, przy doskonałej komunikacji, a całe przedsięwzięcie, począwszy od przygotowania dokumentacji po zakończenie montażu i wypłatę środków, zostało przeprowadzone sprawnie i zakończyło się powodzeniem wcześniej niż pierwotnie zakładano. Szczególnie chciałbym wyrazić uznanie p. Małgorzacie za profesjonalizm i okazaną pomoc oraz firmie SUNONE prowadzonej przez p. Piotra Mikosa instalującej PV. Panowie wykonali montaż w pełni profesjonalnie szybko, sprawnie i czysto. Podsumowując cały proces z przekonaniem mogę polecić ten projekt i Stowarzyszenie przyszłym grantobiorcom.

miłosz burnat

Opinia

2019-05-10

Gmina: Kąty Wrocławskie
Serdecznie chciałem polecić współpracę w uzyskaniu dotacji na odnawialne źródła energii w której uczestniczyło Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy. Stowarzyszenie wsparło w całym procesie od samego początku (spotkań informujących), przez podpisanie grantu, aż do samego końca (wypłaty grantu oraz rozliczenia). Informacje były wysyłane na bieżąco, umówione terminy (spotkań, zdarzeń) były dotrzymywane. Koordynacja z innymi podmiotami (np. wykonawcy) była wykonywana sprawnie i efektywnie. Na wszystkie pytania (telefoniczne, mailowe) odpowiedzi uzyskiwałem bez zbędnej zwłoki, w sposób wyczerpujący i kompetentny. Sama procedura wymagała wielu dokumentów, wytrwałości oraz cierpliwości - ale Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze względu na doświadczenie i wysoką jakość usług - te "niewygody" w pełni niwelowało. Polecam i serdecznie dziękuję za współpracę.

piotr lemiesz

Opinia

2019-04-26

Gmina: Żmigród
Projekt montażu baterii fotowoltaicznych oceniamy bardzo dobrze. Sprawne wykonanie prac na dachu, jak i wewnątrz domu, było nie uciążliwe dla mieszkańców. Panowie wykazali się dużym profesjonalizmem i fachowością. Dużą zaletą był nieograniczony kontakt telefoniczny, zarówno z wykonawcą jak i z biurem obsługi. Na wszystkie pytania otrzymywaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Pomoc w wypełnianiu dokumentów okazała się nieodzowna. Dzięki Państwa pomocy wszystko przebiegło pomyślnie i zwrot dotacji otrzymaliśmy bardzo szybko. Dziękujemy za przeprowadzenie projektu. Myślimy, że taka forma pozyskiwania energii elektrycznej jest korzystna zarówno dla nas jak i dla środowiska.

małgorzata mularczyk

Opinia

2019-04-23

Gmina: Milicz
Jestem zadowolony z podjęcia przeze mnie decyzji o wzięciu udziału w projekcie. Refundację poniesionych kosztów na instalację fotowoltaiczną otrzymałem bardzo szybko po zakończeniu wszystkich formalności. System działa, montaż przebiegał sprawnie. Obsługa projektu była na wysokim poziomie, merytoryczna i służąca pomocą.

stanisław podedworny

Opinia

2019-04-23

Gmina: Dzierżoniów
Miło mi być grantobiorcą systemu fotowoltaiki na swoim domu jednorodzinnym, tak sprawnie przeprowadzonej inwestycji nie doświadczyłem w swoim życiu. Z wielką starannością o szczegóły zostały przeprowadzone działania przy składaniu wniosku, a już sam montaż to prawdziwy majstersztyk sztuki, wypłata grantu to działanie błyskawiczne. Podsumowując z czystym sercem mogę polecić firmę wszystkim zainteresowanym podobnymi zadaniami.

maciej rojek

Opinia

2019-04-22

Gmina: Milicz
Przygotowanie dokumentacji zostało przeprowadzone sprawnie oraz bezbłędnie. Firma instalująca PV wykonała swoją pracę rzetelnie. Instalacja PV została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Środki z tytułu refundacji poniesionych kosztów na instalację fotowoltaiczną zostały zwrócone w krótkim okresie czasu. Podsumowując cały proces z przekonaniem mogę polecić ten projekt przyszłym grantobiorcom a zarazem podziękować Pani Małgorzacie za zaangażowanie w przebiegu całego procesu.

krzysztof nóżka

Opinia

2019-04-08

Gmina: Żmigród
Produkcja energii elektrycznej na własne potrzeby to temat jakże aktualny przy rosnących cenach prądu. Mikroinstalacja to inwestycja, która dzięki dofinansowaniu w ramach Projektu zwróci się znacznie szybciej, niż gdyby była pokryta w 100% ze środków własnych. Organizacja Projektu i wsparcie informacyjne ze strony Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość stały na bardzo wysokim poziomie. Przyszłych prosumentów mogę zapewnić, że własne źródło energii (a tym bardziej dotowane w ramach różnych programów) to inwestycja, z której na pewno będą zadowoleni.

marcin spryński

Opinia

2019-04-08

Gmina: Siechnice
Pełen profesjonalizm. Bardzo przyjazne i pomocne podejście do Grantobiorców. Zawsze można było się skontaktować i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Cały proces przebiegł bardzo sprawnie. Polecam!

karol lemański

Opinia

2019-04-07

Gmina: Dzierżoniów
Witam, Chciałabym podziękować za współpracę w zakresie pozyskania środków na instalację fotowoltaiczną. Szybka i sprawna obsługa zarówno w kwestiach składania wniosków jak i instalacji systemu fotowoltaicznego spowodowała, że juz korzystam z energii słońca. Pomoc w wyborze rodzaju instalacji, serwisu montującego oraz kontrolera wykonanej instalacji to ogromna pomoc dla osób, którzy się na tym nie znają, ale chcą zadbać o swoje środowisko. Jedynym mankamentem, którego się pewnie nie da przeskoczyć, to długi okres od złożenia wniosku do wykonania instalacji - AŻ 1 ROK Jakby udało się ten okres skrócić, to sukces przedsięwzięcia byłby jeszcze bardziej efektywny. Pozdrawiam Życzę sukcesów

violetta Łukowiak

Opinia

2019-04-06

Gmina: Twardogóra
Realizacja instalacji fotowoltaicznej przebiegła bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Pracownicy Stowarzyszenia posiadają bardzo dużą wiedzę na temat realizowanej inwestycji, są bardzo komunikatywni i życzliwi. Informacje dotyczące realizacji inwestycji oraz jej rozliczenia były przekazywane w sposób zrozumiały, wyczerpujący i rzetelny.

ryszard gąsior

Opinia

2019-04-04

Gmina: Kąty Wrocławskie
Pełen profesjonalizm od początku do końca inwestycji. Bardzo dobra obsługa klienta. Montaż instalacji trwał 3 dni i był bezproblemowy. Wszelka papierologia załatwiona od A do Z przez kompetentną osobę A.J.- nie podaję danych osobowych ze względu na RODO. Gorące pozdrowienia dla Pani. Jeżeli planujesz fotowoltaikę - ta firma spełni Twoje oczekiwania w 100%. Pozdrawiam.

sylwester kocik

Opinia

2019-04-04

Gmina: Żmigród
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość. Pracownicy są kompetentni, pomocni i zawsze gotowi odpowiedzieć na zadane pytanie. Składanie wniosku, pozyskanie grantu i realizacja inwestycji przebiegły wręcz wzorcowo. Jestem mile zaskoczony. Obecnie już produkuję prąd, z czego jestem niezmiernie zadowolony. Ostateczny koszt pozyskania instalacji fotowoltaicznej okazał się bardzo niski, a zwrot dotacji dotarł bardzo szybko. Instalacja fotowoltaiczna oszczędza nie tylko mój budżet domowy, ale i środowisko, co w obecnych czasach jest istotne. Polecam.

marek bocianowski

Opinia

2019-04-04

Gmina: Lubin
Wszystkie zadania wykonane były zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz zakresem. Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie oraz profesjonalizm pracowników Zespołu Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Dziękujemy za pomoc i współprace.

andrzej i renata zielenda

Opinia

2019-04-02

Gmina: Siechnice
Wszystko na czas, fachowa, bezproblemowa i miła obsługa. Firma godna polecenia.

maciej nowakowski

Opinia

2019-04-02

Gmina: Kąty Wrocławskie
Potwierdzam sprawny montaż instalacji fotowoltaicznej oraz bezproblemowe rozliczenie dotacji i zwrot środków na moje konto.

anna lipska - korniak

Opinia

2019-04-01

Gmina: Dzierżoniów
Polecam współpracę z Centrum Technologii Energetycznych - Świdnica. Wszystkie etapy przeprowadzono w sposób skuteczny, sprawny i staranny. Bardzo dobry kontakt i pomoc z zakresu informacji i kolejnych etapów. Bardzo szybkie rozliczenie grantu. Instalacja działa, prąd się wytwarza, oszczędności rosną, a przyroda zyskuje :).

adrian sudoł

Opinia

2019-04-01

Gmina: Twardogóra
Środki jak najbardziej dotarły. Realizację fizyczną jak i przygotowanie oraz realizację administracyjną oceniam bardzo dobrze. Kontakt zawsze dostępny co jest również bardzo ważne. Mam nadzieję, że takie projekty będziecie Państwo dalej realizować my jesteśmy w naszej gminie przetartym szlakiem i na pewno chętnych będzie wielu. Mały minus i uwaga na dalsze realizacje - terminowość- a dokładniej przejrzyste ustalanie kolejki realizacji.

mirosława glabas

Opinia

2019-04-01

Gmina: Milicz
Projekt w zakresie instalacji fotowoltaiki z tak dużym procentem dofinansowania sprawia, że inwestycja taka staje się opłacalna. Realizacja przedsięwzięcia wraz z Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy odbyła się sprawnie, w szczególności sam proces realizacji projektu. Jest pewne, że jeśli byłaby możliwość w przyszłości realizacji podobnego projektu w zakresie projektów energetycznych, termomodernizacyjnych chętnie skorzystam z dalszej współpracy. Największe podziękowania należą się paniom, które dzielnie, a przede wszystkim sprawnie prowadziły biuro obsługi grantobiorców w Świdnicy.

krzysztof chlistun

Opinia

2019-04-01

Gmina: Bolesławiec
W wyniku przypadku dowiedziałem się o projekcie realizowanym w mojej gminie dotyczącym wykonania instalacji prosumenckich w zakresie fotowoltaiki. Temat interesował mnie już wcześniej, dlatego udałem się na jedno z kolejnych spotkań informacyjnych. Przedstawiciele instytucji pośredniczącej wraz z pracownikami gminy wg mnie bardzo jasno, uczciwie i konkretnie przedstawili zasady uczestnictwa w projekcie. Podjąłem działania mające na celu zrealizowanie wniosku o udział w konkursie i w wyniku tych działań posiadam w dniu dzisiejszym kompletną instalację w swoim domu. Wydaje się, że instalacja powinna sprostać moim potrzebom w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną, a co do korzyści finansowych będę mógł wypowiadać się w przyszłości.

szymon paszek

Opinia

2019-04-01

Gmina: Twardogóra
Moje referencje i opinie nt. FV 1. Jasne, zrozumiałe i przekonująca prezentacja projektu 2. Sympatyczna, miła i kompetentna współpraca i obsługa klienta projektu 3. Sprawna realizacja techniczna projektu 4. Bezproblemowe rozliczenie i zwrot dotacji. 5 ZADOWOLENIE UŻYTKOWNIKA GRANTOBIORCY

henryk bajcar

Opinia

2019-03-22

Gmina: Pieszyce
Jak w większości przypadków do zakupu instalacji PV skłoniła mnie wysokość dotacji. Istotne również było wsparcie w realizacji inwestycji ze strony SWP - profesjonalne - bieżące informacje, wskazówki, kompetencja. pomoc techniczna. Instalacja pracuje bez zarzutu. W przypadku takim jak mój - troska ze strony szefostwa Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość zasługuje na słowa podziękowania. Jeśli w przyszłości pojawi się podobny projekt - również skorzystam. Pozdrawiam i dziękuje.

jerzy piergies

Opinia

2019-03-22

Gmina: Pieszyce
Cały projekt został przeprowadzony bardzo sprawnie. Muszę podkreślić bardzo profesjonalne podejście Zespołu Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Rzeczowe wsparcie, dobry kontakt, płynne przeprowadzenie przez cały projekt. Sam montaż został wykonany profesjonalnie. Zwrot pieniędzy w bardzo krótkim czasie po odbiorze. Zdecydowanie polecam.

sławomir ciepielewski

Opinia

2019-03-19

Gmina: Kąty Wrocławskie
Z mojego punktu widzenia obsługa klienta przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w ramach prowadzenia tak dużego projektu, realizowanego na obszarze kilkunastu gmin przebiegała bardzo profesjonalnie. (Merytoryczna komunikacja e-mailowa. Kiedy telefonowałem zawsze otrzymywałem odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Montaż przebiegł sprawnie. Trzymali Państwo również rękę na pulsie, żeby wypłata grantu została zrealizowana jak najszybciej). Jeszcze raz dziękuję bardzo za ofertę, pomoc i współpracę.

henryk pałys

Opinia

2019-03-18

Gmina: Kobierzyce
Bardzo profesjonalnie. Procedury rozciągnięte w czasie tak, że zawsze można dopasować się z terminami spotkań i dostarczeniem dokumentów. Jestem zadowolony z przebiegu współpracy i efektu końcowego bo nawet wypłata grantu była bardzo szybko.

tomasz patryło

Opinia

2019-03-18

Gmina: Żmigród
Gorąco zachęcam inne osoby zainteresowane, a niezdecydowane do współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy ponieważ dysponują fachową radą i są pomocni w rozwiązywaniu wszelakich wątpliwości związanych z projektem oraz samą instalacją fotowoltaiczną. Jest to bardzo miła i rzetelna obsługa pracownicza, dzięki której wszystko było dopięte na ostatni guzik, dzięki czemu byłem na bieżąco informowany o kolejnych etapach projektu. Montaż ogniw przez firmę Multisun przebiegł bardzo sprawnie, wypłata grantu nastąpiła w bardzo krótkim okresie po dokonaniu odbioru instalacji. Jestem wdzięczny Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość za przyznanie grantu z którego skorzystałem - instalacja fotowoltaiczna pozwala znacząco zredukować koszty energii elektrycznej. Jestem zainteresowany dalszą współpracą ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy w celu realizacji innych projektów związanych ze źródłami odnawialnej energii. Łączę wyrazy uznania Władysław Makowiecki.

władysław makowiecki

Opinia

2019-03-17

Gmina: Kąty Wrocławskie
Cała procedura przygotowana została bardzo profesjonalnie, kontakt z firmą PV-Projekt na każdym etapie był sprawny i łatwy. Pracownicy niezwykle pomocni i dobrze poinformowani. Montaż instalacji został zorganizowany szybko, praca wykonana została profesjonalnie i estetycznie, na komponentach najwyższej jakości, zaś przelew środków finansowych po zgłoszeniu gotowości instalacji wpłynął po około trzech tygodniach. Instalacja pracuje od czterech miesięcy bez zarzutu.Gorąco polecam wszystkim tę formę dbałości o środowisko... i oczywiście o własne finanse, ponieważ ograniczenie kosztów zakupu energii znacząco podreperowuje budżet domowy, zwłaszcza gdy wydatki na energię elektryczną w gospodarstwie są wysokie,

grzegorz tomaszewski

Opinia

2019-03-13

Gmina: Siechnice
Środki z tytułu refundacji wpłynęły na nasze konto. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości uczestniczenia w grancie. Do procesu montażu nie mamy zastrzeżeń. Również obsługa przedsięwzięcia była bardzo dobra. Współpraca z Panią Alicją R. była przyjemnością. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i wyjaśnienia oraz za przeprowadzenie nas przez kolejne etapy projektu. Mamy nadzieję, że będzie wiele nowych projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Życzymy sukcesów.

zofia tkaczyk

Opinia

2019-03-12

Gmina: Kąty Wrocławskie
Potwierdzamy dobrą i owocną współpracę z Waszym Stowarzyszeniem w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej. Współpraca ta pozwala nam zarekomendować STOWARZYSZENIE, jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę , znającego i stosującego nowoczesne technologie podczas realizacji inwestycji. Wszystkie prace wykonywane były sprawnie, terminowo i zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki instalacyjnej. Od początku do końca firma wykazała się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem personelu. Na żadnym etapie nie mięliśmy żadnych wątpliwości i nawzajem darzyliśmy się dużym zaufaniem. Z pełną odpowiedzialnością rekomenduję Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy jako rzetelnego wykonawcę i partnera we wszystkich inwestycjach.

alicja i bernard popiel

Opinia

2019-03-08

Gmina: Żmigród
Serdecznie polecam projekt fotowoltaiki. Instalacja pracuje. Zostałem przeprowadzony przez każdy etap, żadnych problemów, pełna pomoc ze strony OTS Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy.

rafał sołtys

Opinia

2019-03-08

Gmina: Żmigród
Witam. Współpracę z państwa zespołem oceniam na jak najwyższym poziomie. Od samego początku aż do finału bardzo profesjonalne i przyjazne podejście do klienta. Komunikacja bez zastrzeżeń. Bez obaw mogę polecić na przyszłość państwa firmę. Szczególne pochwały dla pań z biura.

iwona waszkiewicz

Opinia

2019-03-08

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jestem bardzo zadowolony z instalacji, działa prawidłowo od 15.10.2018 łącznie wyprodukowała 1,15 MWh do dnia dzisiejszego. Myślę że jest to świetna ekologiczna alternatywa w systemie elektrycznym domu i całym systemie energetycznym. Dzięki Państwa wsparciu możliwy jest taki rozwój bo bez tak korzystnej dotacji oraz ustawy dla prosumentów myślę że nie zdecydowałbym się jeszcze na taką instalację. Wśród znajomych i sąsiadów widzę duże zainteresowanie, ale również nutkę smutku a może zazdrości że to nie na ich dachu pracuje instalacja:) Wspieram Państwa inicjatywę i życzę dużo dużo środków na rozwój w tym ekologicznym kierunku aby więcej było nas- szczęśliwych prosumentów:).

konrad grobelny

Opinia

2019-03-07

Gmina: Kobierzyce
Całość projektu PV prowadzonego przez Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość oceniam bardzo dobrze. Na wszystkich etapach mogłem liczyć na rzetelną i fachową pomoc. Dziękuję serdecznie!

michał surdy

Opinia

2019-03-07

Gmina: Twardogóra
Projekt zrealizowany przez CTE Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość oceniam jako wzorowy i wzorcowy. Zainteresowany udziałem w projekcie mieszkaniec danej gminy od początku uzyskuje wszystkie potrzebne informacje i wsparcie fachowców. Decyzję o przystąpieniu do programu można podjąć z pełną świadomością tego, jak będzie wyglądała instalacja, ile prądu będzie produkowała, jakich formalności będzie trzeba dopełnić i jaki koszta ponieść. Świetnym rozwiązaniem jest to, że projekt nie ma wymogu kredytowania inwestycji - można wyłożyć środki własne. Szybkość przepływu informacji, czytelne instrukcje i objaśnienia do formularzy, łatwy kontakt telefoniczny i mailowy sprawiły, że jako grantobiorca czułam się pewnie i spokojnie - zawsze miałam pełną informacje o tym, na którym etapie projektu jestem, jaki będzie kolejny krok, jakie działania podejmie organizator projektu. Jestem bardzo zadowolona z tego, że moja gmina brała udział w projekcie realizowanym przez CTE Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość. Była to doskonała możliwość skorzystania z grantu. Moja elektrownia pracuje już od ponad dwóch miesięcy i stwierdzam, że udział w projekcie dla mnie jako dla inwestora miał same plusy.

dorota Śliwak

Opinia

2019-03-02

Gmina: Kobierzyce
Bardzo serdecznie dziękuje za merytoryczne wsparcie. Dzięki Państwu zdobycie dotacji nie było drogą przez mękę.

tadeusz kaszczuk

Opinia

2019-03-01

Gmina: Lubin
Wszystko przebiegło bez problemów. Bardzo dobre doradztwo i fachowa obsługa.

adam semczuk

Opinia

2019-02-28

Gmina: Dzierżoniów
CAŁY PROCES PRZEBIEGŁ BARDZO SPRAWNIE, W MIŁEJ ATMOSFERZE, PANIE ODPOWIADAŁY NA WSZYSTKIE NASZE PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI, PIENIĄDZE WPŁYNĘŁY BARDZO SZYBKO, A MY JUŻ KORZYSTAMY Z PRĄDU ZE SŁOŃCA, SZCZERZE POLECAMY, SAMI NA PEWNO BYŚMY NIE POTRAFILI TEGO ZAŁATWIĆ!

mariusz miklasiewicz

Opinia

2019-02-25

Gmina: Pieszyce
Polecam wszystkim instalację fotowoltaiki. Jeśli tak, to przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Pracują tam bardzo kompetentne osoby, otwarte na każde pytanie laika. Cały projekt przebiegał bez zastrzeżeń i niepotrzebnej zwłoki. Refundacja poniesionych kosztów nastąpiła niezwłocznie.

halina granek - wojciechowska

Opinia

2019-02-25

Gmina: Lubin
Projekt oceniam bardzo pozytywnie. Cały proces formalny dość długotrwały i wymagający cierpliwości. Jednak efekt końcowy, czyli finalny koszt instalacji - rewelacyjny. Jeżeli taka forma dotacji byłaby w przyszłości możliwa do powtórzenia, to serdecznie polecam wszystkim niezdecydowanym.

ireneusz szydełko

Opinia

2019-02-25

Gmina: Kobierzyce
Z przyjemnością polecam udział w projektach. Fachowa pomoc i doświadczona obsługa. Szybkie załatwienie wszystkich formalności i rozliczenie projektu. Gorąco Polecam

jarek chomiak

Opinia

2019-02-24

Gmina: Kłodzko
Szanowni Państwo! Jestem pełen uznania dla instytucji i osób zaangażowanych przy tworzeniu i realizacji projektu,który pomoże zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery a także pozwoli 530 gospodarstwom domowym zminimalizować koszty opłat za energię elektryczną. Cieszy jeszcze bardziej,że sam znalazłem się wśród uczestników programu do którego przystępowałem z przekonaniem,że będzie sukces. Tak się stało kiedy ok. 20 grudnia 2018r położone zostały moduły,do sieci popłynął prąd a w połowie lutego br na konto przelana została refundacja unijna. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM I POZDRAWIAM !!! Pozostanę propagatorem uczestnictwa w tego typu przedsięwzięć w przyszłości ze względu na Państwa profesjonalizm,autentyczność i konkretność w działaniu pełnym sukcesów. Jestem przekonany,że obecny etap pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca jest dopiero początkiem a także wzorem jak i z kim należy się związać ,

józef więcław

Opinia

2019-02-23

Gmina: Kłodzko
Projekt ten był pierwszym w którym uczestniczyłem , pomimo początkowych obiekcji ( ze względu na złożoność procedur oraz wysokie ryzyko tak prawne jak i finansowe ) całość oceniam bardzo pozytywnie. Począwszy od audytu i całego sita które miało oddzielić osoby niespełniające warunki , a skończywszy na montażu można ten projekt zaliczyć moim zdaniem za bardzo udany. Niemałe pieniądze które zostały zainwestowane na pewno będą procentować każdemu grantobiorcy i budzić w nim satysfakcje.Dużą rolą takich projektów jest zmiana mentalności szczególnie na obszarach wiejskich gdzie często do ogrzewania budynków używa się wszystkiego co można spalić.Moim skromnym zdaniem jeszcze większy nacisk powinien pójść na połączenie fotowoltaiki z systemami pomp ciepła. Niezależność i zeroemisyjność w Polsce powinna być priorytetem dla wszystkich którzy odpowiedzialnie myślą o przyszłości swojej i swoich najbliższych.

jacek puterko

Opinia

2019-02-21

Gmina: Kobierzyce
Doskonała organizacja całego procesu - od przygotowania wniosku aż po montaż i uruchomienie. Firma instalacyjna i audytor wykazał się wyjątkowym profesjonalizmem. Rozliczenie finansowe całej dotacji w krótkim terminie. Model obsługi Godny polecenia dla kolejnych projektów.

Łukasz sajewicz

Opinia

2019-02-21

Gmina: Siechnice
Polecamy wszystkim ten projekt. Warto inwestować w odnawialne źródła energii a co za tym idzie w ekologie i czyste powietrze. Szczególnie że przyznany nam grant spowodował, że cała inwestycja jest bardzo opłacalna i przewidujemy i że poniesione przez nas nakłady zwrócą się w ciągu 4 do 5 lat. Takie granty to konkretna unijna pomoc, dla zwykłego Kowalskiego. Warto z nich korzystać i szkoda było by je zaprzepaszczać. Jeszcze raz polecamy ten projekt.

zbigniew muskała

Opinia

2019-02-20

Gmina: Milicz
Projekt oceniam na pozytywny, bardzo dobry kontakt, szybka realizacja, porządna firma montażowa. Brak jakichkolwiek minusów. Firma godna polecenia. Czekamy na inne projekty, które nas interesują (pompy ciepła) dla użytkowników fotowoltaiki. Pozdrawiam D.P

dominik palarski

Opinia

2019-02-20

Gmina: Żórawina
Projekt prowadzony bardzo profesjonalnie. Dla każdej gminy była dostępna dedykowana osoba - opiekun, tak więc zawsze wiadomo było, z kim rozmawiać. Kontakt zarówno telefoniczny, jak i mailowy na bieżąco. Mimo że czasowo projekt trwał dłużej niż pierwotne założenia, to na każdym etapie były przekazywane informacje odnośnie bieżącego statusu. Były również przekazywane wszystkie niezbędne informacje/wymogi, które były niezbędne przy składaniu dokumentacji o wypłatę grantu, co pozwoliło na sprawne skompletowanie wymaganych dokumentów. Sama wypłata - zamknęła się w półtora tygodnia od momentu dostarczenia kompletu dokumentów, tak więc naprawdę bez zbędnej zwłoki. Reasumując - pełen profesjonalizm, przejrzystość procedur i wymogów, wsparcie na każdym etapie, wręcz pilnowanie grantobiorców, żeby realizowali swoje zadania.

michał mazur

Opinia

2019-02-19

Gmina: Twardogóra
Wszystko poszło tak jak powinno być. Firma pomagała bardzo.

piotr wajda

Opinia

2019-02-19

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jestem bardzo zadowolony z udziału w Państwa projekcie. Współpraca z Państwem to była czysta przyjemność. Dzięki pracy, cierpliwości i wyrozumieniu całego zespołu udało mi się przebrnąć przez szeroko pojętą papierologię, podczas składania wniosku. Dzięki celującej postawie pracowników biura projektu, przez cały czas mogłem liczyć na wsparcie merytoryczne oraz indywidualne podejście. DZIĘKUJĘ ! Chętnie bym z Państwem współpracował dalej - dlatego mam nadzieję, że otrzymam informację o kolejnych projektach organizowanych przez Państwa.

robert sitek

Opinia

2019-02-19

Gmina: Milicz
Współpracę z Partnerem Centrum Technologii Energetycznych-Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ocenić należy niezwykle pozytywnie. Wspaniały kontakt, pełny profesjonalizm i pomoc na każdym etapie przedsięwzięcia. Dziękujemy!

wioletta owczarek

Opinia

2019-02-18

Gmina: Kobierzyce
Projekt oceniam bardzo pozytywnie, realizacja montażu instalacji fotowoltaicznej przebiegła sprawnie, poprzedzające ją kompletowanie dokumentacji także bez zarzutu. Mam nadzieję, że panele fotowoltaiczne będą dobrze się spisywały, a wytworzona przez nie energia elektryczna znacznie obniży moje koszty utrzymania domu, szczególnie ogrzewającej go pompy ciepła.

agnieszka muszyńska

Opinia

2019-02-18

Gmina: Wiejska Dzierżoniów
Projekt i montaż wykonany sprawnie i rzetelnie. Instalacja nawet w okresie zimowym generuje widoczne oszczędności. Polecam

marcin gendasz

Opinia

2019-02-18

Gmina: Siechnice
Jestem jednym z wielu osób z korzystających z Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej - mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska. Już trzeci miesiąc korzystam z i instalacji fotowoltaicznej dzięki projektowi i Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii Energetycznych. Profesjonalny charakter świadczonych usług. Pomoc od samego początku projektu w przygotowaniu dokumentacji i doradztwa. Stałe informowanie klienta o etapach realizacji projektu, szybkie i w pełni satysfakcjonujące wykonanie powierzonego jej zadania, a także wrażliwość na potrzeby klienta i zgłaszane przez niego uwag. Polecam współpracę ze Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość.

roman stawicki

Opinia

2019-02-18

Gmina: Lubin
Znakomicie przygotowany i prowadzony projekt . Także tempo załatwiania wszelkich formalności budzi szacunek dla "Stowarzyszenia (mieliśmy otrzymać grant w ciągu sześciu miesięcy po instalacji generatora fotowoltaicznego - otrzymaliśmy pieniądze z grantu po dwóch miesiącach). Na osobną uwagę zasługuje firma "Luxusolary" pana Olafa Szweizera. Nie jestem laikiem w instalacjach fotowoltaicznych, bo jestem inż. elektrykiem z długoletnią praktyką instalacyjną, mam także europejski certyfikat instalatora OZE. Do instalacji generatora foto. w moim domu przybyli młodzi fachowcy , b.dobrze przygotowani zawodowo i wyposażeni w sprzęt jakiego życzyłbym sobie na moich montażach . Po dwóch dniach ich pracy stałem się właścicielem generatora foto. zbudowanego z bardzo dobrych paneli "Heckert Solar" i jednego z najlepszych na rynku falowników firmy "Fronius" . Życzę Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość i firmie "Luxusolary bardzo wielu, równie jak ja, zadowolonych grantobiorców.

ryszard matykiewicz

Opinia

2019-02-18

Gmina: Żórawina
Chciałbym bardzo podziękować za rzetelne, klarowne a przede wszystkim skuteczne poprowadzenie projektu. Cały czas czułem, że moja mikro inwestycja jest dobrze zaopiekowana. Od początku miałem pełną informację dotyczącą zagadnień formalnych, technicznych i finansowych. Nigdy nie byłem pozostawiony sam sobie z trudnościami towarzyszącymi takim projektom. Cała inwestycja przebiegła bez zbędnych zakłóceń i w rozsądnym czasie - biorąc pod uwagę jej zasięg i złożoność. Jeszcze raz dziękuję za współpracę i polecam.

filip szczęsny

Opinia

2019-02-17

Gmina: Kobierzyce
W roku 2018 byłem podpisałem umowę jako grantobiorca z OTS Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą w Świdnicy w ramach projektu grantowego "Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej - mikroinstalacje fotowoltaniczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska. Otrzymałem dofinansowanie 85 % wydatków na instalacje fotowoltaniczną. Realizacja wszelkich zapisów umowy przebiegała zgodni z jej postanowieniami. Roboty montażowe wykonane bardzo profesjonalnie, wszystko na czas zgodnie z umówionymi terminami. Bardzo fachowa ekipa montażowa. Rozliczenie grantu, obsługa w biurze oraz wypłata grantu - wszystkie czynności wykonywane w bardzo dobrej atmosferze, bez żadnych zastrzeżeń. Miło i przyjemnie, pomoc na każdym kroku, informacje bardzo szczegółowe, kontakt mailowy i telefoniczny, elastyczne godziny. Pełen profesjonalizm. Obecnie korzystamy z naszej instalacji, która jest dla nas bardzo przyjazna jeżeli chodzi o rachunki za energię elektryczną. w pełni spełnia nasze oczekiwania. Polecam.

jacek blicharz

Opinia

2019-02-17

Gmina: Kąty Wrocławskie
Współpracę przy realizacji montażu instalacji fotowoltaicznej przy Państwa wsparciu oceniam bardzo wysoko .Na każdym etapie mogliśmy liczyć na Waszą wszechstronną pomoc. Osoby zaangażowane w projekt wykazywały się fachową wiedzą. Bardzo ważnym elementem mającym kolosalne znaczenie była wzorowa współpraca z miejscowym samorządem. Ekipa montażowa wykonała prace w sposób profesjonalny przy zachowaniu szybkiego zakończenia prac .Polecam współpracę z Państwem na przyszłość, mam nadzieję z korzyścią dla przyszłych beneficjentów w nowej perspektywie finansowej.

jadwiga kopeć

Opinia

2019-02-15

Gmina: Żórawina
Witam, O Stowarzyszeniu mogę mówić tylko w samych superlatywach. To co na początku może zniechęcić, to liczba dokumentów, które trzeba przygotować, przejrzeć i podpisać, jednakże na każdym kroku aplikacji i realizacji otrzymaliśmy potrzebne wsparcie ze strony Stowarzyszenia. Cały proces od wizyt specjalisty w gospodarstwie do ukończenia instalacji trwał ok 10-11 miesięcy. Większość wymiany informacji odbywała się za pomocą poczty elektronicznej. Do finalizacji umowy musieliśmy tylko raz się udać do siedziby Stowarzyszenia, aby podpisać umowę. Refundacja nastąpiła ok. 2 miesiące po oddaniu instalacji. Instalacja działa bez zarzutów (na razie 3 mies.). Czekam na pogodne dni w lecie, aby zobaczyć pełną moc instalacji. Obecnie (miesiące zimowe) przy instalacji 6kWp trafiają się dni, że instalacja produkuje ok 3 kWh/dzień. Po 3 miesiącach aplikacja wskazuje produkcję prądu w wysokości 500 kWh.

adam c

Opinia

2019-02-15

Gmina: Żórawina
Współpraca ze Stowarzyszeniem przebiegała bez zastrzeżeń tzn: - pomoc przy wypełnianiu dokumentacji - szybka odpowiedź na maile z pytaniami - cierpliwe wyjaśnianie przez telefon - przygotowana dokumentacja, kiedy pojechaliśmy do Swidnicy podpisać umowę (trwało to kilka minut) - szybko przelane pieniądze na konto po zakończeniu montażu. POLECAM!

arkadiusz pachar

Opinia

2019-02-14

Gmina: Lubin
Projekt zorganizowany wzorowo. Całość poprzedzona dość długim okresem informacyjnym ( może nawet zbyt długim) co jednak pozwoliło na solidne zapoznanie się z projektem i tematyką fotowoltaiki. Projekt instalacji można było zrobić na własną rękę minimalizując przy tym koszty. Po zakwalifikowaniu się do grona osób, które otrzymają grant sprawy poszły już dość szybko. Podpisanie umowy i umówienie się na montaż. Firma wykonująca montaż wykonała go sprawnie i szybko naprawiając przy tym wszystkie nieprzewidziane szkody, które niestety przy pracach na dachu się zdarzają ( np pęknięta dachówka). Rozliczenie z grantu nastąpiło bardzo szybko, bo około miesiąca od złożenia kompletu dokumentów. Tak więc organizacja projektu na plus, no i to dofinansowanie. Gdzieś kiedyś usłyszałem, że fotowoltaika się opłaca, jeśli ktoś ci za nią zapłaci - no i udało się:)

Łukasz swędzioł

Opinia

2019-02-14

Gmina: Kąty Wrocławskie
Profesjonalna obsługa .Dotyczy załatwiania dokumentów i podpisywania umów. Panie bardzo miłe i uczynne, pomagają wypełniać druki. Przystępując do programu Prosument bałem się papierologii bo słyszałem o kłopotach w pozyskiwaniu środków z Urzędów Gminnych. PV Projekt jest super sprawnym Stowarzyszeniem w załatwianiu funduszy na fotowoltaikę.

grzegorz miśta

Opinia

2019-02-14

Gmina: Kąty Wrocławskie
Szanowni Państwo, W nawiązaniu do Waszego e-maila z dnia 13 luty 2019 informuję, że moje plany związane z ochroną otaczającego nas środowiska zostały spełnione po przekazaniu do eksploatacji instalacji fotowoltaicznej na dachu mojego budynku. Ochrona środowiska była dla mnie najważniejsza w realizowanym projekcie, nie bez znaczenia będzie również oszczędność w nakładach za opłaty z tytułu zużycia energii elektrycznej. Planuję w przyszłości wykorzystać uzyskaną energię z systemu fotowoltaicznego do : podgrzewania ciepłej wody , centralnego ogrzewania i systemu klimatyzacji budynku tym samym liczę na znaczne oszczędności w zużyciu gazu na podgrzewanie wody i ogrzewania. Jak dotychczas, a jest to okres od 29.11.2018 r. system pracuje prawidłowo. Bliższe oszczędności z posiadanej instalacji fotowoltaicznej określone będą po okresie rozliczeniowym / 6 do 12 miesięcy /. Ze swej strony zachęcam innych właścicieli budynków / którzy jeszcze nie posiadają takiej instalacji /do wykonania instalacji fotowoltaicznej .

stanisław bednarz

Opinia

2019-02-14

Gmina: Twardogóra
Projekt bardzo dobrze, profesjonalnie realizowany od momentu informacji o założeniach i warunkach poprzez współprace z gminą, proces projektowania, techniczne wykonanie do rozliczenia i refundacji środków. Pozytywnym zaskoczeniem był szybki przelew środków. Na każdym etapie można było liczyć na rzeczową informację. Zespół godny polecenia, w pełni przygotowany do realizacji podobnych przedsięwzięć.

zbigniew potyrała

Opinia

2019-02-14

Gmina: Siechnice
Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu fotowoltaicznego. System PV działa bez zarzutu. Jesteśmy także zainteresowani nowym programem dot. wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, tj. wymiana pieców na POMY CIEPŁA.

Łukasz dudek

Opinia

2019-02-14

Gmina: Dzierżoniów
Inwestacja w panele fotowotaiczne to super decyzja, oczywiście dotacja była głównym motywem działania. Wszystko bardzo sprawnie przebiegło zarówno formalności jak i montaż. Nie mamy żadnych uwag. Dziękujęmy

jan kuźniak

Opinia

2019-02-13

Gmina: Dzierżoniów
Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość Centrum Technologii Energetycznych to firma która dała się poznać jako dobry organizator pracy własnej i własnego udziału. Z nałożonych zadań wywiązuje się sprawnie i terminowo, a poziom wykonywanych prac cechuje wysoka jakość. Cechuje Ją sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność, jest gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. Posiadane zdolności interpersonalne stanowią doskonałą wizytówkę firmy w kontaktach z klientami.

piotr felisiak

Opinia

2019-02-13

Gmina: Dzierżoniów
Obecnie instalacja działa sprawnie. Za krótki okres aby ocenić korzyści. Dostaliśmy rozliczenie np za okres od 30.10.2018-31.12.2018 wprowadzono do sieci 231 kWh, a pobór był 1200 kWh. Elektrownia szacunkowo żąda za 6 miesięcy 1956 zł /Styczeń-czerw 2019/

ewa chrzanowska

Opinia

2019-02-13

Gmina: Krośnice
Montaż i cała instalacja przeszła bez zarzutów. Ogólnie wszystko poszło bez większych problemów. Polecamy serdecznie. Warto.

halina iszczek

Opinia

2019-02-13

Gmina: Dzierżoniów
Pragnę podziękować Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy za sprawne przeprowadzenie projektu na instalację fotowoltaiczną,którą mam zainstalowaną na moim dachu zwłaszcza pani Marcie, która bardzo sprawnie i profesjonalnie przeprowadziła projekt dla mojego gospodarstwa domowego. System PV działa i cieszę się bardzo z energii źródeł odnawialnych.

roman fabian

Opinia

2019-02-13

Gmina: Twardogóra
Jestem zadowolony z obsługi mnie jako grantobiorcy przez pracowników biura Stowarzyszenia. Zawsze uzyskiwałem potrzebne mi informacje, moje sprawy były załatwiane sprawnie, bez zbędnej zwłoki.Jestem również zadowolony z montażu instalacji. Po ostatecznym odbiorze instalacji fotowoltaicznej opłaciłem należną fakturę, po czym to tygodniu otrzymałem zwrot na konto 85 % kosztów kwalifikowanych. Dziękuję i polecam firmę innym potencjalnym klientom.

roman biliński

Opinia

2019-02-13

Gmina: Bolesławiec
Jestem bardzo zadowolony z całej inwestycji. Od momentu uruchomienia przynosi ona korzyści zarówno mojej rodzinie w postaci obniżenia kosztów stałych jak i środowisku naturalnemu poprzez zastosowanie ekologicznego źródła energii. Cały proces począwszy od weryfikacji mojego wniosku, aż do montażu instalacji fotowoltaicznej był przygotowany profesjonalnie i sprawnie. Na każdym etapie mogłem liczyć na profesjonalną pomoc i rzetelne odpowiedzi na moje wątpliwości i pytania. Jeśli miałbym jeszcze raz podjąć decyzję o podobnej inwestycji we współpracy ze Stowrzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość, zrobiłbym to bez najmniejszego wachania.

bartosz walkowiak

Opinia

2019-02-13

Gmina: Dzierżoniów
Projekt instalacji fotowoltaicznej rozpoczął się wstępną kwalifikacją tzn. sprawdzono, czy jest wystarczająco miejsca na dachu i czy jest on odpowiednio zorientowany wobec stron świata( preferowana południowa ekspozycja). Następnie został wykonany projekt instalacji, podpisana umowa kompleksowa na realizację i montaż instalacji. Po odbiorze technicznym instalacji, został założony licznik prądu dwukierunkowy, który mierzy ilość prądu wyprodukowaną i dostarczoną do sieci oraz ilość zużytego prądu. Na tej podstawie raz do roku będzie dokonany bilans energetyczny. W zależności od rzeczywistej ilości produkowanego prądu podejmę decyzję o instalacji urządzeń elektrycznych, które mogą zastąpić używany obecnie gaz. Projekt przebiegał sprawnie, a po 3 tygodniach od zakończenia projektu otrzymałem na konto zwrot 85 % wpłaconych środków.

andrzej sukniewicz

Opinia

2019-02-13

Gmina: Milicz
Realizacja projektu, przebiegła poprawnie. Obsługa techniczna w biurze w Świdnicy bardzo miła i kompetentna, co przekłada się na sprawne przeprowadzenie zarówno procesu gromadzenia dokumentacji technicznej jak i samego rozliczenia. Elastyczność dostępności pracowników sprawia, że z projektu mógł również skorzystać beneficjent z ograniczonym czasem (np. pracujący, przebywający rzadko w miejscu zamieszkania). Podsumowując należy uznać, że nie tylko warto było realizować ten projekt nt. fotowoltaiki ale mieć nadzieje, że nie jest to ostatni jaki będziemy wspólnie realizować.

andrzej chlistun

Opinia

2019-02-13

Gmina: Żórawina
Cały proces przebiegł bardzo sprawnie. Instalacja funkcjonuje. Środki zostały wypłacone. Projekt w przeciwieństwie do innych związanych z dotacjami unijnymi nie był absorbujący czasowo.

tadeusz kołacz

Opinia

2019-02-13

Gmina: Kąty Wrocławskie
Cały proces od początku przygotowania wniosku do wyplaty grantu przebiegł bez zadnych problemów. Na pochwalę zasługuje komunikatywność, szybkość reakcji na zmiany i dopilnowanie wszystkich formalności. Jestem zadowolony z instalacji i chętnie polecę pomoc stowarzyszenia każdemu zainteresowanemu.

maciej skrzyszewski

Opinia

2019-02-13

Gmina: Siechnice
Temat przeprowadzony bardzo sprawnie i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt. Gorąco polecamy.

bartosz soczówka

Opinia

2019-02-13

Gmina: Kobierzyce
Cały projekt oceniam wyjątkowo pozytywnie! Panele fotowoltaiczne działają bez zarzutu i nawet teraz (luty), gdy jest słoneczny dzień, produkują energię z mocą ponad 2 kW (moc maksymalna: 6 kW). Jeśli chodzi o procedurę: - skorzystałem z pomocy przy pisaniu wniosku (polecam!). - następnie skorzystałem ze ścieżki "wspólnej" przy realizacji projektu instalacji (wykonawca musiał spełniać wysoko postawione warunki określone przez OTS). Dzięki temu moja rola ograniczyła się przede wszystkim do wypełnienia dokumentów (było tego naprawdę dużo) oraz przedstawienia odpowiednich zaświadczeń (głównie od elektryka: uziemienie + instalacja odgromowa). Cały proces zajął rok - poniżej poglądowy harmonogram: - 12.2017: pisanie wniosku konkursowego (OZPE) - 01.2018: złożenie wniosku - 05.2018: wyniki konkursu - 07.2018: podpisanie umowy o grant i umowy o montaż - 10.2018: montaż instalacji - 11.2018: złożenie wniosku o wypłatę grantu - 12.2018: wypłata grantu (85% wartości projektu)

tomasz linkowski

Opinia

2019-02-13

Gmina: Żórawina
Projekt dofinansowania instalacji PV to strzał w "10". Otrzymałem 85% dofinansowania. Procedura jest długa (niestety) - jednak całość prowadzona jest sprawnie "za rękę". Obsługa ze strony Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość - Centrum Technologii Energetycznych na wysokim poziomie. Dziękuję i polecam.

piotr roczniak

Opinia

2019-02-13

Gmina: Krośnice
Realizacja projektu została przeprowadzona bardzo sprawnie, od momentu złożenia wniosku o grant do rozliczenia. Zamontowana instalacja fotowoltaiczna działa bardzo sprawnie. Jej montaż i odbiór przeprowadzono bezproblemowo i w wyznaczonym to tego terminie. Zwrot dotacji otrzymaliśmy w niedługim czasie po złożeniu wniosku o wypłatę grantu. Jeżeli w przyszłości pojawi się możliwość wnioskowania o tego typu granty, wszystkich zainteresowanych zachęcam do skorzystania z takiej okazji, bo warto, zwłaszcza przy tak wysokim dofinansowaniu.

jan jankowski

Projekt „Centrum Technologii Energetycznych Powiązania Kooperacyjnego Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z zasadami działania 5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013