Głos mają mieszkańcy – u których zamontowano instalacje pomp ciepła, kotłów na pellet czy gaz, wspartych w naszym programie grantowym

Na tej stronie oddajemy głos mieszkańcom gmin dolnośląskich, w których realizujemy – jako Lider grupy partnerskiej, z przy tym operator i grantodawca – projekty o zbiorczej nazwie „Koalicja na Rzecz Poprawy Jakości Powietrza” (umownie „Eko-Ciepło”).

„Eko-Ciepło” to jedno z największych na Dolnym Śląsku przedsięwzięć promujących nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze, z jednoczesną wymianą wysokoemisyjnych kotłów stałopalnych w gospodarstwach domowych. W jego wyniku zostanie zmodernizowanych 550 indywidualnych instalacji grzewczych z priorytetem dla czystych źródeł (ok. 80% grantobiorców przestawi się na pompy ciepła). Granty, jakie otrzymują mieszkańcy na tego typu modernizację pokrywają do 85% kosztów. W projekt jest zaangażowanych 20 Gmin Partnerskich z Dolnego Śląska. Realizacja: 2019-2022


Opinia

2021-04-08

Gmina: Pieńsk
Cała realizacja projektu przebiegła bardzo sprawnie. Pracownicy firmy wspomagali nas na każdym etapie. Szczególnie dziękujemy naszemu opiekunowi projektu Pani Ani, która była cały czas z nami w kontakcie telefonicznym. Pomimo pandemii wszystko się udało. Projekt ten to same korzyści, zarówno dla środowiska jak i dla nas, niski nakład finansowy. Kwota dotacji została przelana bardzo szybko, zaraz po dostarczeniu dokumentów. Polecamy z czystym sumieniem.

dariusz ruciński

Opinia

2021-03-19

Gmina: Pieszyce
Sprawna i terminowa realizacja przedsięwzięcia. Zaangażowany, doświadczony zespół. Kompleksowa obsługa. Polecam!

mariusz mariusz

Opinia

2021-03-20

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Witam ! Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowoczesnych systemów grzewczych - pompy ciepła, ponieważ jest to bardzo wygodne w użyciu. Polecamy naszym znajomym. Jesteśmy również zadowoleni z profesjonalnego montażu urządzenia. Doceniamy to, że przyczyniliśmy się do poprawy czystego powietrza. Pozdrawiam

stanisława stanisława

Opinia

2021-03-19

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Wszystko wykonane profesjonalnie. Polecam

kazimierz kazimierz

Opinia

2021-03-19

Gmina: Długołęka
Cała procedura ubiegania się o grant, realizacja inwestycji i jej rozliczenie przebiegła bardzo sprawnie. Nie było żadnych trudności jeśli chodzi o dokumentacje. Zwrot z grantu otrzymaliśmy w ciągu 2 tygodni od dnia wysłania wniosku o rozliczenie. Mieliśmy wiele wątpliwości odnośnie wyrzucenia starego źródła ciepła i zamontowania pompy ciepła tym bardziej, że mamy tylko instalacje grzejnikową w domu, jednak obecny komfort, który mamy i sprawność urządzenia oraz niskie rachunki za prąd powodują, że jesteśmy ogromnie zadowoleni z podjętego ryzyka. Przez okres miesiąca użytkowania sumarycznie wydaliśmy mnie pieniędzy na ogrzewanie domu, niż w przypadku opalania węglem.

henryk henryk

Opinia

2021-03-18

Gmina: Kąty Wrocławskie
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w programie ,,Wymiany wysoko emisyjnego źródła ciepła,, w krótkim czasie i bardzo sprawnie organizacyjnie zostały przeprowadzone wszelkie formalności oraz zmodernizowanie kotłowni. Pracownicy Firmy którzy wykonywali prace montażowe w naszej nowej ciepłowni wykazali się wysoką kulturą techniczną i osobistą. Mamy świadomość, że tym działaniem przyczyniamy się wspólnie do zadbania o czyste powietrze. Wysokość grantu 85% umożliwia nawet mniej zamożnym właścicielom domów jednorodzinnych w modernizacji własnych kotłowni.

robert latawiec

Opinia

2021-03-18

Gmina: Kobierzyce
Projekt przebiegał bardzo sprawnie i profesjonalnie. Wszystko działa tak jak w założeniach. Teraz pozostaje się tylko cieszyć z użytkowania

maciej drzazga

Opinia

2021-03-19

Gmina: Siekierczyn
Polecam udział w programie Eko-ciepło. Duże wsparcie na każdym etapie grantu, duże dofinansowanie. Pieniądze bardzo szybko na koncie. Projekt rozciągnięty w czasie, ale było warto.

elżbieta leszczyńska

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Jestem bardzo zadowolony z obsługi tego projektu. Wszystkie informacje były jasno przekazywane i w wygodnym sposób. Zawsze można było liczyć na dostępność opiekunów i ich wyczerpująca informacje zwrotną. Mam doświadczenie w tego typu projektach, ponieważ rok wcześniej uczestniczyłem w innym i tam cała praca operacyjna związana z przetargiem i dokumentacja była przerzucona na grantobiorce. W tym projekcie musiałem tylko przygotować dokumenty, udostępnić pomieszczenia do wykonania audytu, wybrać urządzenia i tyle. Polecam Eko-Cieplo.

rafał wesołowski

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Jak narazie z pompy jestem bardzo zadowolona zero dymu,czadu,smogu,podkładania do pieca,wrzucania i zworzenia węgla do kotłowni dokładania do pieca,czyszczenia pieca rąbania drzazek na rozpałkę itp po prostu nie wiem co to piec węglowy.Z przyzwyczajenia ide nie raz do pieca którego juz tam nie ma:)Narazie co do -10 stopni spelnia swoje zadanie i ciepło w domu co do -20 stopni nie napisze bo jeszcze takiej temperatury nie było jak mam zamontowana pompe ciepła.Polecam każdemu pompe ciepła

jolanta kraszewska

Opinia

2021-03-31

Gmina: Siechnice
Na początku podchodziłem do tego sceptycznie. Ale teraz po realizacji projektu mogę zdecydowanie powiedzieć że było warto. Koszty niewiele większe a wygoda i konfort nieporównywalne. Skończył się problem z uciążliwym węglem i brudną kotłownią. Pomoc finansową i fachową z najwyższej półki. Wszystkim zainteresowanym polecam

Łukasz borowik

Opinia

2021-03-11

Gmina: Oborniki Śląskie
Wielki pozytyw za realizację projektu grantowego Eko-Ciepło. Dobre doradztwo pozwoliło wybrać rozwiązania lepsze, niż pierwotnie planowałem (pompa ciepła zamiast peleciaka). Zabezpieczenia w umowach, dobór sprawdzonych kontrahentów i nadzorowanie realizacji inwestycji. Po wszystkim szybkie rozliczenie inwestcji i wypłata grantu. Poza realizacją celów klimatycznych i poprawą jakości życia zostaje bezcenne uczucie, że coś realnego z tej Unii się ma. Polecam.

dariusz kaszewski

Opinia

2021-03-11

Gmina: Żórawina
Od pierwszego spotkania w Gminie, po wykonanie audytu, przygotowania dokumentów, wymiany pompy po wypłatę grantu wszystko przebiegało sprawnie i bez żadnych problemów. Polecam.

andrzej andrzej

Opinia

2021-03-10

Gmina: Żórawina
Jestem beneficjentem nowoczesnej instalacji grzewczej. Obsługa ze strony Grantodawcy bardzo profesjonalna. W razie potrzeby mogłem liczyć na pomoc, a w razie wątpliwości na wyjaśnienia. Szybkie załatwienie formalności po zakończeniu instalacji i szybka wypłata dofinansowania.

wojciech wójcik

Opinia

2021-03-08

Gmina: Dzierżoniów Miejska
Bardzo dobra inwestycja, czyste powietrze, nowoczesna technologia. Przy tak dużej dotacji, dardzo mocno polecam.

henryk galas

Opinia

2021-03-11

Gmina: Pieszyce
Profesjonalnie i kompleksowo przygotowana dokumentacja, a także realizacja projektu aż po uruchomienie urządzenia grzewczego jakim jest pompa ciepła w moim domu. Inwestycja przyczyniła się nie tylko do spadku emisji dwutlenku węgla i inny gazów szkodliwych środowisku ale także do komfortu użytkowania domu oraz do oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. W związku z powyższym chciałbym serdecznie podziękować grantodawcy i z pełną aprobatą polecieć państwu Eko-ciepło jako podmiot gwarantujący sukces państwa inwestycji.

grzegorz smołucha

Opinia

2021-03-04

Gmina: Dzierżoniów Wiejska
Jestem bardzo zadowolony z realizacji projektu, wszystko przebiegło sprawnie i teraz pozostaje się cieszyć \"ciepłem\" w domu zupełnie bez obsługowo.

tadeusz horożaniecki

Opinia

2021-03-04

Gmina: Niemcza
Programy grantowe takie jak ten, w którym wzięłam udział, stanowią nieocenioną pomoc w wymianie nieekologicznych źródeł ciepła na terenach wiejskich. Nie ma co ukrywać, że instalacja nowoczesnych systemów grzewczych to inwestycja kosztowna, przekraczająca możliwości przeciętnych rodzin. Tylko ze wsparciem programu grantowego moja rodzina mogła zdecydować się na taki krok. Instalacja pompy ciepła i fotowoltaiki sprawiła, że nie tylko dbamy o nasze środowisko, ale także korzystamy z wygodnego i bezobsługowego systemu grzewczego, którego eksploatacja jest prawie bezkosztowa. To była dobra inwestycja.

monika ignatowska

Opinia

2021-03-04

Gmina: Siekierczyn
Instalację fotowoltaiczną montowała u mnie firma MULTiSUN z Wrocławia natomiast wymianę pieca węglowego na pompę ciepła powietrze -woda wykonała firma SOL - TECH Systemy Energii Odnawialnej z Bolesławca.Prace zakończono w lutym tego roku a więc mogę zaopiniować tylko ten krótki okres. W tej chwili działa wszystko bardzo dobrze .Był to miesiąc silnych mrozów a jednak uzyskiwałem w domu pożądaną temperaturę.Narazie wszystko funkcjonuje bardzo dobrze.

andrzej kisiel

Opinia

2021-02-14

Gmina: Gromadka
Polecam korzystanie z proponowanych projektów co za tym przemawia? rzetelność, pomoc na każdym etapie realizacji, wygoda. Mimo panującej pandemii cała realizacja projektu przebiegła sprawnie, firma Wolna Przedsiębiorczość pomaga na każdym kroku. Firma, którą wybrałam do montażu (piec na pellet) wykonała swoją pracę bardzo dobrze. Dziękuję p.Julianowi i monterom za pracę, którą wykonali nie szczędząc porad. Po odbiorze inwestycji i odesłaniu dokumentów w ciągu dwóch tygodni zwrot grantu był na koncie. Kopciucha nie ma, czysto, ciepło, dla mnie same plusy, polecam.

albina lewandowska
stron: 5

Projekt „Centrum Technologii Energetycznych Powiązania Kooperacyjnego Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z zasadami działania 5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013