Relacja z eventu Dzień Domów Energooszczędnych

21 września pod świdnickim marketem budowlanym PSB Mrówka odbył się Dzień Domów Energooszczędnych organizowany przez Centrum Technologii Energetycznych ze Świdnicy. W trakcie rodzinnego festynu mieliśmy dla Was wiele atrakcji. 

 

Podczas tego dnia nasi specjaliści podpowiadali Wam;  jak budować energooszczędnie;  jak obniżyć rachunki za ogrzewanie domu lub mieszkania; jakie wybierać rozwiązania, by oszczędzać swoje pieniądze.

Można było zapoznać się i dotknąć nowoczesnych rozwiązań oraz technologii, a to za sprawą przygotowanych przez nas zestawów pokazowych –ogniw fotowoltaicznych, kolektorów oraz wiatraka. Także udało się to dzięki naszym wystawcom  – firma Xella Ytong –ciepłe ściany,  firma Selena – ciepłe zaprawy i tynki, firmy Urlich i Hymon – nowoczesne systemy grzewcze oraz kolektory i fotowoltaika.

Szczególnych zainteresowaniem wśród dorosłych cieszyły się pojazdy z napędem elektrycznym, dostarczone przez polskiego producenta – firmę Romet. Kierowcy pytali o to, jaki jest koszt eksploatacji takiego pojazdu, ile kilometrów można przejechać po naładowaniu akumulatorów oraz jaka jest cena samego auta, czy też skutera.

Przygotowaliśmy też wiele atrakcji dla najmłodszych.Budowaliśmy energooszczędne domy z kartonu, najmłodsi budowali konstrukcje ze słomek oraz rysowali jak według nich powinno się oszczędzać energię w domu.

Było też mnóstwo upominków i konkursy z nagrodami,szczęśliwcy zostali posiadaczami rowerów i innych energooszczędnych nagród pocieszenia.

Dziękujemy wszystkim za udział w organizowanym przez nas wydarzeniu.

Projekt „Centrum Technologii Energetycznych Powiązania Kooperacyjnego Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z zasadami działania 5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013